Mustsõstra paljundamine - palun nõu

Postita vastus

:
Et ennetada automaatseid teateid, nõuame, et sisestaksid mõlemad sõnad tekstivälja. Sisse loginud kasutaja ei pea seda sisestama.
Smailid
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BB-kood on SEES
[img] on SEES
[flash] on VÄLJAS
[url] on SEES
Smailid on SEES

Teema ülevaade
   

Laiendatud vaade Teema ülevaade: Mustsõstra paljundamine - palun nõu

Re: Mustsõstra paljundamine - palun nõu

Postitus Postitas Külaline » Neljapäev Okt 19, 2017 17:34

Kas mustsõstar looduses ise ka paljuneb?

Re: Mustsõstra paljundamine - palun nõu

Postitus Postitas Ailiis » Esmaspäev Aug 17, 2009 18:09

Mina panin kevadel oksad vette, juured tulid alla, istutasin kahte potti ja hiljem potist õue. Lõpuks istutasin ikka nad kõik kokku ja nüüd ilus põõsake kasvab, päris suur juba, järgmine aasta saan vast saaki juba...

Re: Mustsõstra paljundamine - palun nõu

Postitus Postitas skvipe » Kolmapäev Aug 12, 2009 10:30

Mul on tikripõõsaid üle, kui keegi tahab. Kaks põõsast on suured, üks kompaktsem ja kaks pisikest (st lõikasin kõik vanad oksad maha ja on paar uut oksa tüükast välja ajanud). Vana teadmata nimega sort, keskmise suurusega valminuna tumekollased, siledad, piklikud ja magusad marjad. Tartus. Kui keegi vähegi tahab, võtke ühendust; tahaks neid jalust ära saada, aga niisama välja kiskuda kuidagi ei raatsi.

Re: Mustsõstra paljundamine - palun nõu

Postitus Postitas jalutaja » Teisipäev Aug 11, 2009 17:50

Kõige kiirema tulemuse saad sügisel lehtede langemise aegu põõsa väljakaevamisega. Enamasti laguneb suur põõsas veel mitmeks ja marju saad ilmselt järgmisel aastal, aga marjapõõsad vajavad aeg-ajalt noorendamist, seega pead vanu oksi välja lõikama. Samuti soovitan mõne oksa maha painutada, nii saad ülejärgmisel kevadel uued elujõulised põõsad. Marjad on sama maitsega, mis emapõõsal.

Re: Mustsõstra paljundamine - palun nõu

Postitus Postitas Karina » Teisipäev Aug 11, 2009 16:44

Kas niimoodi oksast paljundades saan samade maitseomadustega marjad nagu vanal põõsal olid ja kui kiiresti selline paljundatud oks marju kandma hakkab?
Asi nimelt selles, et ostsin üleeelmisel kevadel uued musta ja punase sõstra põõsad Hansaplantist. Kasvama läksid imeliselt (nii et 2 aastaga on täissuuruses põõsad saanud väikestest istikutest) ja ka suured ilusad marjad olid sellel aastal küljes, aga paraku ei ole maitseomadused kiita - suhteliselt hapud on nii mustad kui punased sõstrad. Lootsin, et ehk ei ole veel küpsed, aga nüüd hakkavad juba pudenema ja maitse pole ikka paremaks läinud. Vanaema aia sõstramarjadega ei anna võrreldagi kuigi seal on juba aastaid põõsad harimata-hooldamata. Mõtlesingi siis nüüd, et paljundaks sealt endale, aga kui kaua peab ootama, et sellisest oksast korralik kandev põõsas saaks? Kui kaua ei taha oodata, siis kas oleks mõttekam kaevata välja terve põõsas ja oma aeda ära tuua? Ja kas paljundamine on võimalik ainult kevadel või saab midagi teha ka sügisel?

Re: Mustsõstra paljundamine - palun nõu

Postitus Postitas meke12 » Reede Mai 15, 2009 20:06

ikka kindlam - oks maha ja kovi peale. Siis õnnestub alati!

Re: Mustsõstra paljundamine - palun nõu

Postitus Postitas juta230 » Reede Mai 15, 2009 19:14

Mingi haigus? Toitainetepuudus? Igaks juhus lõika ära ja pane oksad seniks vaasi või potti, kuni oled välja selgitanud, mis viga. Küll jõuab hiljem ka ära visata, kui haiged on.
Aga kirjulehiseid mustsõstrasorte on aretatud küll, nii et võimatut pole siin ilmas miskit;)

Teemasse - tänase seisuga on eelmise kevade pistikud rõõmsasti elus ja osadel õiedki küljes. Head paljundamist kõigile:)

Re: Mustsõstra paljundamine - palun nõu

Postitus Postitas Barkarole » Reede Mai 15, 2009 08:58

Mustsõstrapõõsal on paari võrse tippudes lehed ilusad kollasekirjud. Millega on tegu, kas mingi haigus? Kas peaks midagi ette võtma? Mida?

Re: Mustsõstra paljundamine - palun nõu

Postitus Postitas juta230 » Neljapäev Apr 09, 2009 13:30

panin eelmisel kevadel põõsaste harvendamise käigus paraja peotäie pistoksi mulda ja suvel olid neil igatahes lehed peal. Juurduvad hilisemad oksad küll.

Re: Mustsõstra paljundamine - palun nõu

Postitus Postitas Kant » Neljapäev Apr 09, 2009 13:25

Ei ole hilja midagi. Kuna juured siin tulid katsetajatel jube ruttu, siis hiljem otse peenrasse panemiseks võiks nagu veelgi hiljem võtta.

Üles