Milline väänroos sobiks?

Postita vastus

Smailid
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BB-kood on SEES
[img] on SEES
[flash] on VÄLJAS
[url] on SEES
Smailid on SEES

Teema ülevaade
   

Laiendatud vaade Teema ülevaade: Milline väänroos sobiks?

Milline väänroos sobiks?

Postitus Postitas Susser » Teisipäev Apr 04, 2017 10:04

Tere!

Vajan natuke nõu väänrooside osas. Plaanin veranda ühe külje sõrestikuga kinni ehitada ja mul on lihtsalt kinnisidee, et sinna külge peab tulema roos! Sõrestiku suurus jääks ca 2 x 3 m (laius x kõrgus) ja tegemist on lõunapoolse küljega. Otsitav roos võiks olla piisavalt lopsakas, et naaber otse läbi ei vaataks (tõenäoliselt tuleb ka sõrestik üsna tihe, seega päris läbitungimatut müüri ei pea roos ise moodustama), piisavalt kõrge, et kataks võrestiku kõrguses, suhteliselt hea haigus- ja talvekindlusega (kergema katmisega saan hakkama), kindlasti täidisõieline ja mitte punane. Eelistatud värvuseks oleks (murtud) valge, kreemikad-heleroosakad või mahedalt oranžid õied. Lühidalt - üldmulje peab olema hele. Suve jooksul korduvalt õitsemine on oluliseks boonuseks, lõhnamine samuti. Varasem kogemus roosidega puudub.
Endale on jäänud siiani silma "New Dawn" ja mingil põhjusel ka "Alchymist". Kas kumbki neist võiks olla sobilik variant? Kas oleks parem 1 või 2 istikut? Teretulnud on ka ettepanekud teiste sobivate sortide osas.

Aitäh!

Roosivõhik Susser Tartumaalt

Üles