Laps varastab - mida teha?

Postita vastus

Smailid
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BB-kood on SEES
[img] on SEES
[flash] on VÄLJAS
[url] on SEES
Smailid on SEES

Teema ülevaade
   

Laiendatud vaade Teema ülevaade: Laps varastab - mida teha?

Re: Laps varastab-mida teha

Postitus Postitas Kassipoeg:d » Neljapäev Mai 12, 2011 18:17

Mina sain päris paljudele küsimustele vastused siit artiklist

http://www.sakala.ajaleht.ee

/?id=38215 lisa see .ee taha

Re: Laps varastab-mida teha

Postitus Postitas Mõtlev inimene.. » Reede Apr 01, 2011 10:00

Kui mu vend varastama hakkas, siis arvasin ma kohe, et see on tähelepanu vajadusest. Ma ruttasin vanematele selgitama, et pole mõtet last pahandada vaid tuleks temaga arutada, miks varastab, kas arvab, et see on normaalne.. ? Püüdis ilusti mu ema lapsega arutada, kõik sujus hästi, sest laps hakkas nutma ja teatas, et see jah ei ole hea, lubab,et ei tee enam. Mu ema samuti nuttis ja lootis, et selle asjaga lõpp.... Mõne aja hiljem ikka hakkab varastama. Mu emal oli kogemust, kuidas lahendada sellega, sest mina ja minu vend olime varastanud ka.. Mu ema tegi kõike, et ma lõpetaks, see aitas, kui läks mu ema kooli ja arutas sellest. Ja oli tol ajal perega probleemi, vajasin tähelepanu. Nüüdsest kõik korras, suhtleme omavahel, Kui laps emaga suheldud ja arutatud, siiski pärast ma proovisin temaga ka ise suhelda. Ütleb ta ka, et ema ei anna piisavalt raha. Ma mõtlesin, et see ei ole ju põhjus. Otsustasin siiski anda talle raha ja vanemad siiski andsid ka. Hiljem teavitas koolist meile, et varastab ikka. Me läksime kooli ja arutasime sellest,palusime klassijuhatajal kaasa aidata, kuid ikka ikka varastab. Ema otsustas last psühholoogia juurde viia, see küll kindlasti ei aidanud, sest varastab jätkuvalt. Siis otsustas ema anda talle vitsa, et lootes see lahendab. Justkui ei lahendanud, siiski täna ema otsustas viia teda politseile, et teda tundma panna, mis oleks kui jälle varastaks. Ma uurisin netist, kas on tõesti kleopmaatia.. Või pärilikkus, vanaema tõesti varas inimene. Enam ma ei tea, kuidas lahendada, kui peale politsei lahendust ei leia. Täiesti jube, sest kui laps nutab rangelt ja andestab nii väga ja pärast kooli, tagasi koju , siis kool teatab ruttu, et see poiss varastas.. Ma enam aru ei saa, sellepärast ta ju teab, see on väärtegu, aga ikkagi varastab.. Jube ufo laps.

Re: Laps varastab-mida teha

Postitus Postitas Arvuti » Reede Nov 12, 2010 01:15

vabandan mai tea kas lapsed tohivad siin käija aga sattusin siia leheküljele , mul olid samad jamad käisin komisjonis haiglas jne , ja nüüd tuligi otsus tapa eri kool , ja nüüd ma kahetsen enda tegusi , mina teie asemel ei laseks lastel mingist jama kokku keerata ja ei laseks enda last kuskile panna , sest ma tean mis tunne on olla tapaeri kooli see on lihtsalt nii närk valvurid ja kõik peksavad sind võetakse riideid käest ära :(

Re: Laps varastab-mida teha

Postitus Postitas aia...ilu » Teisipäev Okt 25, 2005 18:11

Siiri.s,ma küll lõpetaks suhted ja punkt.Igal asjal on ikka piir.Nii suur laps peaks ikka aru saama,et ei saa hammustada kätt mis sind toidab.Teatad,et ei soovi oma koju varast ja ongi kõik.Ja veel tema ema poolne arvamus,no anna andeks,las nunnutab siis palju tahab oma varast.Pole ju vaja,et ta ka Sinu lastele üht koma teist õpetab.
Päikest!
aia
Tegelt ma olen oma elus palju,palju varastele jalgu jäänud.Ühe oleks panniga maha löönud(jota,naaber oli).Pann oli tema ja purgitäis liha oli minu.Jube peenelt käis mu keldris vargil.Ühest väikemehest on nüüd aus inimene saanud,oli ka hirm oma laste pärast,oh,oli rassimist aga hea tunne nüüd triksis-traksis noormeest näha.Ma olen kohtu vahet ka kaperdanud ja sugugi mitte üks kord.

Re: Laps varastab-mida teha

Postitus Postitas siiri.s » Esmaspäev Okt 24, 2005 22:47

Mul mure natuke suurema lapsega. Nimelt ta on mu õelaps( 17.a) ja ma vahel kutsusin ta enda poole külla ja koolivaheajad olid õelapsed minu pool maal suve veetmas.Kodune elu on neil üsna keeruline vähemalt mulle tundus. Kõik oli hästi kuni hakkasin äkitsi märkama et peale tema külas käimist on mõned asjad kaduma läinud. temalt küsides eitas ta seda alati ja tekitas minus täieliku süütunde nagu ma süüdistaksin teda alusetult.
paar päeva tagasi jäi ta mulle telefoni varguselt vahele, see oli küll mulle täiesti tarbetu felefon aga ta püüdis seda ikkagi salaja ära viia. Rääkisin temaga ja ta lubas et enam ei tee nii.(ma olen vist sündind sinisilm) sest uskusin ja lasin ta uuesti enda poole. samal õhtul läks ta ära ja võttis jälle.Püüdsin ta emaga rääkida aga tema ütles et ei vastuta oma poja tegude eest.
mingi karistuse peaks ju talle ikka välja mõtema nii karistamatult ei saa ju ka tegutseda. mina küll ei tea mida teha äkki oskate aidata

Re: Laps varastab-mida teha

Postitus Postitas Evelyn » Teisipäev Juul 19, 2005 01:10

Raina kiri oli hea ja tõtt-öelda ei lugenud mina sealt küll mingit süüdistust välja.Pigem üritas ta tõesti tähelepanu juhtida maailmale,mis paistab läbi 9 aastase simade ja vajaduste.Nõrga-närvilistele võibolla tõesti karm,kuid olgem ausad õiglane...
Aga nüüd varastamisest.Mu sõbranna poeg,kes selline korralik ja asjalik kooli-poiss hakkas ka üht-äkki varastama.Tegelikult taskuraha ta sai ja samuti millestki puudust justkui polnud....aga raha kadus vanemate rahakotist ja sõbranna käis lausa ahastades ringi ja nuttis pidevalt.Muidugi teeb ju murelikuks.Mingil töökaaslasel,kes tal külas käis oli ka raha kadunud ja ta küll rääkis sellest,et arusaamatult jälle raha nö ära sulanud,kuid sõbranna mul teadis tõde...järelikult lähevad rahad nüüd ka külaliste rahakottidest.
Ta käis ja rääkis klassijuhatajaga ja rääkis ka oma pojaga.Tegelikult tal selline vahva poja,kes nagu räägib alati ja on rõõmsameelne ja julgeb nagu valesti tehtud asju ka tunnistada.Seekord vaikis ja häbenes.
Arutasime asja ja tegelikult tundus mulle kuidagi kõik see asi imelik.Algul arvasin ka,et äkki ma ei taha lihtsalt halvasti mõelda poisist ja üritan ikka asjale mingit lahendust leida,et miks ta ikka seda raha võtab.Saan ka ise poisiga hästi läbi ja lapsest saati on ta mulle ka oma muresid rääkinud,seekord ei rääkinud ta mulle ka midagi.Kummaline oligi see,et ta läks justkui lukku...ei mingit põhjust,et tahtsin seda osta või toda osta...lukus,mis lukus.
Hakkasin ise asja uurima.Lihtsalt läksin ja vestlesin ta klassikaaslastega.Lapsed on üsna jutukad ja lobisedes selgus nii mõndagi.Sain teda,seda,et vanema klassi poisid pommisid raha välja.Summad suurenesid,kuna algul nada said poisi taskuraha aga raha-himu -kasvas ja küsitavad summad suurenesid.Sellest ka vanemate rahakotist raha näppamised ja hiljem ka külaliste omad.
Probleem sai lahendatud,kuid laps ei julgenud rääkida vanematele.Oli küll usaldus ja räägiti kõigest,kuid hirm koolis võimutseva kamba ees oli suurem,kui rääkida vanematele.
Muidugi hakkas mulle silma poisi nukker olek ja selline kurvameelsus.Sõbranna jälle märkas,et eriti rõõmuga ei lähe poiss kooli ja see kõik polnud vaid siis,kui räägiti teemadel,et miks raha rahakottidest kaob.Teemat arutades ja mitte rääkides ja see lukku-minek ja teema vältimine ning sutsuke hirmu poisi-pilgus...
Ehk on kellelgi ka sellest kirjast kasu.Alati pole laps paha,kuid ka hirm võib panna vaikima ja varastama.

Re: Laps varastab-mida teha

Postitus Postitas MAMMU21 » Neljapäev Juun 30, 2005 01:14

Ma vaatan,et siin on nii suured probleemid....aga miks te ostate lastele kõik mida ta tahab...milleks?????,selleks ta näeb et kõik saab mis tahab,kõik tehakse mis ta tahab....noh võib öelda,et kummardus ees ja taga.Nii ei tohi teha.Las laps saab teada,kui raske on raha teenida ja minu arust on 8-9 aastasele veel vara raha anda ja isegi mobiil on liiast.
Minul on kolm poega 12a. 7a. ja 3a. Ei ole ma kunagi andnud neile raha,setst kui raha tahavad,siis lähevad teevad tööd,kas omas aias,või vanavanemate juured...Ja ei ole nad ka kunagi varastanud ja ei raiska raha kohe ära.Nad hoiavad kja koguvad. Mul on nii,et kui lapsed süüa tahavad,siis nad teevad ise seda.Mina muidugi teen söögid valmis ja nemad soojendavad.Ja isegi 3 aastane paneb omale söögi taldrikule ja mikrosse.Ei ole nad mitte kunagi peksa saanud,kui ongi midagi olnud,siis ikka jutuga saame hakkama ja kõik.
Ma ei ole kunagi ostnud poistele seda mida nad tahavad,on ka nii läbi saanud,kuigi meil pole raha muresid kunagi olnud.Meie issi on ka kaugel Rootsis tööl,tema käib üldse väga harva kodus,siis kui tuleb ,siis ainult nädalaks ja kõik.
Ja nagu praegu on moes laste sünnipäevasid pidada kuskil mängutoas või geeglisaalides....milleks,ostke prismadest söögid kokku ja pidage kodus.Sest laps jälle vaatab,ahh aa...emme ja issi teevad seda mida ma tahan...väga hea,siis järgmise sünna peame näiteks kuskil restos.....seda pole vaja,nii need lapsed hakkavad varastama,peksma,koolist poppi tegema(kui rahad käes),valetama....siis hinded langevad...ja siis te jälle mõtlete,et kas tõesti oleme me vanemad selles süüdi.

Re: Laps varastab-mida teha

Postitus Postitas trumm » Kolmapäev Juun 29, 2005 10:35

raina jutt on väga õige, kahju ,kui keegi sellest süüdistamise välja luges.

armastuse (ikka selle tõelise) puudus on see, mis seda kõike põhjustab. kui lugesin esimesi kommentaare, siis mõtlesin, et huvitav, kas püksi ei lase, see ka väga tavapärane sümptom. hiljem öeldi, et laseb... see vaid kinnitas seda.

ja kasuema võib muidugi püüda kõigest väest... aga asja juured ikka oma emas, midagi pole parata. muidugi on kasuemal võimalik tõepoolest laps sellest nõiaringist välja aidata, aga selleks läheb vaja väga palju armastust, tarkust ja kannatlikku meelt.

erikool teeb asja ainult hullemaks, sest seal hoolitakse lapsest veel vähem, see on ka selge. väga mugav on nii vanematel laps erikooli panna (probleem silma alt ära, las teised lahendavad) kui ka arstidel seda soovitada (nad ei pea ise vaeva nägema).

püüdke vaadata last mitte kui probleemidetekitajat, vaid head väikest sõpra, kes on tõsiselt hädas. ja püüdke leida südamega psühholoog v arst, kes ei taha probleemi elimineerida tema ärasaatmisega.

kui on huvi, kirjuta meilile, võibolla ma oskan ühte inimest soovitada - äkki saab abi.

Re: Laps varastab-mida teha

Postitus Postitas uudistaja » Teisipäev Mai 31, 2005 10:49

mäletan, et varastasin ise lapsena koolis-vene ajal oli klassikaaslasel ilusad vildikad-varastasin ära, peitsin kodus, ei joonistanud nendega kordagi, vaatasin, varastasin raha-kodus eriti ei antud,vahele otseselt ei jäänud-kuigi ehk mingi juurdluse käigus klassijuhataja võibolla kahtlustas ...
mäletan, et meeldis see tunne selle tegevuse juures-ärevus, pinge, salapärasus...Isegi 20.a. (praegu 45.a} kohtulikult karistamatta-
just selle tunde pärast varastasin, adrenaliini oli nagu vaja....põnevust.


Praeguseks on see möödunud, tuli endale tagajärjed selgeks teha....mõistusega.

Re: Laps varastab-mida teha

Postitus Postitas t » Esmaspäev Mai 30, 2005 16:55

Minul samuti oli mingi periood lapsena, kui varastasin. Arvan, et paljud lapsed elavad selle läbi, osadel kaob see kas iseenesest, või õige hetk õige reageerinug peale vanemate poolt või siis ei kaogi. Ise piirdusin kõige rohkem 10 asja varastamisega, tegin seda tuttavate juures, raha ei võtnud.
Mul on selline tunne tagantjärgi, et võtsin just lahedaid ilusaid asju, ja sellepärast, et ise olime vaesed, polnud palju asju ja oli mingi tahe just need asjad omale saada. Ei olnud nagu kodus ega vanemates midagi viga, lihtsalt hea-halva piir hämardus mingi hetk. Vanemad olid karmid, peksa ei saanud, kuid pidin
viima asjad tagasi ja vabandama. Minule see toimis, kuna olen väga uhke,
viimaseks jäigi see kord, kui pidin oma lemmiktädile viima varastatu tagasi ja vabandama, teda ma imetlesin ja tema ees oli ikka väga häbi. Ju veel see ka, et vanemad ei öelnud midagi ette, viidi mind sinna ja siis oodati, mis ma ütlen, see vist oli eriti raske. Äkki kedagi aitab minu kogemus. Samas,
põhjuseid on niipalju, miks keegi nii teeb, mõni laps teeb seda tähelepanu
saamiseks, ja temaga pikalt vestlemine ongi tema preemia ja tähelepanu.
Alati tasub konsulteerida ka psühholoogiga, kui ise välja ei mõtle ja lahendust ei leia.

Üles