Mis on vaesus?

Postita vastus

Smailid
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BB-kood on SEES
[img] on SEES
[flash] on VÄLJAS
[url] on SEES
Smailid on SEES

Teema ülevaade
   

Laiendatud vaade Teema ülevaade: Mis on vaesus?

Re: Vaesus.

Postitus Postitas vist arukas » Laupäev Veebr 15, 2014 14:46

Arvan, Alma, et arukus on rikkus. Eestlane vajab praegusel ajahetkel pigem oskust kohaneda, muutuda, eluga hakkama saada. Ellu jäävad kohanemisvõimelisemad.

Kes on osanud oma maaelu ja -kodusid hoida ja jätkata, hoida oma juuri, on väga rikas.

Kah aeg üheks kohveks, vahtides tihaseid rippuval pekitükil.
Alma, kas näpud juba mullas?

Re: Vaesus.

Postitus Postitas Ilme Vaher » Pühapäev Apr 15, 2012 20:32

Alma, olete ka vaene?

Re: Vaesus.

Postitus Postitas alma » Neljapäev Veebr 23, 2012 11:50

Arukus on suhteline mõiste. Kes mida arukaks käitumiseks peab. Kui erinevate inimestega suhelda, üks ütleb et arukas on mitte liiga palju teha. Teine ütleb, et arukas on kõigiga arvestada. Kolmas, et mõtlema peab ennekõike iseendale. Neljas, et ühiskondlikud huvid on kõige tähtsamad. Viies, et peamine on raha. Kuues, et: praegu on selline aeg. Seitsmes, et arukas on kõikjale reklaame riputada, las klikivad. Kaheksas, et elu on armastus. Üheksas, et kõige tähtsam on oma aja planeerimine. Kümnes, et arukas on jääda oma seisukohale. Üheteistkümnes, et arukas on leida kuldne kesktee. Kaheteistkümnes, et elu on lill. Kolmeteistkümnes, et mul peab olema rohkem kui teistel. Neljateistkümnes, et tuleb jagada. Viieteistkümnes, et kõike saab müüa. Kuueteistkümnes, et vastata tuleb alati samaga. Seitsmeteistkümnes, et püüan mõelda oma peaga.

Praegult on arukas üks kohve juua.

Re: Vaesus.

Postitus Postitas liivakass » Teisipäev Veebr 21, 2012 02:33

Irma Lind Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> siin siis vaestefoorum? oma nahal kogetud v
> niisama luulud?


vaat Almake see on VAESUS kui kirjutamise suudad selgeks saada aga arukust ei kaasne, kurb iseenesest ju.

Re: Vaesus.

Postitus Postitas alma » Esmaspäev Veebr 13, 2012 10:03

Mõnikord ma olen mõelnud, et kas luulud tulenevad vaesusest, või vaesus luuludest. Lõplikku vastust pole veel välja mõelnud.

A misasi see vaesus on?

Re: Vaesus.

Postitus Postitas Irma Lind » Laupäev Veebr 11, 2012 16:07

siin siis vaestefoorum? oma nahal kogetud v niisama luulud?

Re: Vaesus.

Postitus Postitas alma » Pühapäev Veebr 20, 2011 14:21

Mirjam kirjutas: "Ja iga inimese (jätame puutumata need, kes tõesti pole võimelised ise end elatama) elatustase on just vastav sellele, mis otsuseid ta vastu võtab ja palju nende täitmiseks end ka pingutada viitsib."

Õige ta ju on. Ühest küljest.
Aga, tulles tagasi varem arutletud pedagoogide teema juurde, kes nagu mainitud peaksid olema need kes inimesehakatisi elama õpetavad... siis sellel ametil on üks huvitav tahk. Et kui seda tööd teha tõesti hinge ja südamega, nii et ka midagi toimuks lisaks tavapärasele "tunniandmisele", kõik need klassijuhataja ametid jne, siis see praktiliselt kõik käib meitel heategevuse korras. Sest selline töö ei mahu kuidagi tavatööpäeva raamidesse. Lihtsalt teadmiseks. riinel kasutas selle kohta väga huvitavat ja õiget väljendit: töine vaesus.

Kui korraldatakse näiteks mingeid lasteüritusi, kontserte, näitusi jne, siis väga palju tuleb ise leiutada ja sebida, kasvõi transpordi osas, mingite materjalide, ja ka ürituse enda aja mõttes, mis on lisatöö enda vabast ajast. Tuttav kes ka oma tööd südamega teeb, lõi selle kohta hiljuti käega ja ütles: "Noh, nagu ikka selles valdkonnas see käib"... Aga kas see on normaalne? Ja kuidas siis on selle otsustamisega, mille vahel siis valida, kas elatustaseme vahel ja vaid enese heaolu, või selle vahel, et midagi meite maailmas toimuks ka lisaks sellele, mida "peab" toimuma. Just arvestades ka vähekindlustatud peredega jne... ka need lapsed tahavad kuskil käia, midagi teha ja näha.. Selles osas muutub see väide "enese pingutada viitsimisest" farsiks ja absurdiks. Sest selline pingutamine ei taga mingit materiaalset heaolu ju :). Küll aga rikkusi vaimses plaanis, seda küll. Aga see ei ole see teema praegult.

Alles hiljuti oli ühes meie mainekamas kõrgkoolis selline "süsteem", et õpetajad said palka vaid õppeperioodil. Suvel, mil õppetööd ei toimu, ei olnud ka mingit tasu, ei mingit puhkusetasu või midagi. Ehk siis pidev ebakindlus ja "vaata ise kuidas saad" süsteem. Hetkeolukorda ei tea ja ei tahagi teada. Liiga ärritav on vist. Et tõepoolest, elatustase vastab enese poolt vastuvõetud otsustele.

Re: Vaesus.

Postitus Postitas liivakass » Laupäev Veebr 19, 2011 01:33

Kaamelid ei söö ju ka vatti:P ja kõik paljulapselised pole vaesed ega muud moodigi imelikud. Kuid ikka on mõned ka- just see kontingent kes aina paljuneb, ilma lastele mingeid elutingimusi tagamata.Kui ikka 7 kuune magab kõvadel toolidel ja uus on juba hakkama pandud- ons see normaalne? Lapsed on suurim varandus ja suur vastutus ühtlasi ka.

Re: Vaesus.

Postitus Postitas kareke » Laupäev Veebr 19, 2011 00:11

küll see tänapäeva elu on ikka lihtne- vaatad paar lugu Carmeni või Petsi repertuaarist ja ongi kohe selge pilt, millised vaesed, jobud ja rahanõudjad on paljulapselised.

ma ei teagi nüüd, olen ma vaene, lihtsalt loll, hakkan vanaks jääma vmi, aga mul hakkas seda teemat lugedes küll suhteliselt kurb- milleks peab kogu aeg tõestama, et ma ei ole kaamel ja vatti ma lihtsalt ei söö (:S)

Re: Vaesus.

Postitus Postitas ämma õpetus » Pühapäev Veebr 13, 2011 15:46

Ära karda suuri väljaminekuid, karda väikeseid sissetulekuid.

Üles