Boiler

Postita vastus

Smailid
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BB-kood on SEES
[img] on SEES
[flash] on VÄLJAS
[url] on SEES
Smailid on SEES

Teema ülevaade
   

Laiendatud vaade Teema ülevaade: Boiler

Re: boiler

Postitus Postitas mYgri » Neljapäev Juul 17, 2008 19:47

Pambuke Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> kasutaks teemat ära ja uuriks kuidas käib boileri
> puhastamine? kes kus mis ja kuidas? st kas sellega
> saaks ka ise hakkama v tuleb keegi tark kuskilt
> kohale kutsuda? ja mida täpsemalt puhatamise
> protsessi käigus üldse tehakse?

Oleneb boilerist. Mina oma kahesüsteemsel keerasin alt küttekeha lahti, sealt kukkus paari kilo jagu katlakivisodi kah välja. Otsisin kivistise seest spiraali üles ja puhastasin kõik ära. Oleks tagasi uue küttekeha pannud, aga poest anti vale mudel. Nii et, sama tagasi ja kütab jälle...

Re: boiler

Postitus Postitas juta230 » Neljapäev Juul 17, 2008 13:14

meie saime poest uue kaitsme. Isegi ostutsekki ei kästud näidata. Mees vahetas selle ise ära. Aga haisust unustas ta müüjaga juttu teha. Vot ei tea, mis selle vastu üldse teha saaksi. Võib-olla aitaks ka seespoolt puhastamine. Aga kahjuks ise ei oska ja ei julge ka. Asjal on ju veel garantii.
Meil on ka muidu kaevus hästi hea vesi. Külalised, kes meie vett joovad, räägivad et nemad on harjund sellist vett poest ostma.

Re: boiler

Postitus Postitas vee » Neljapäev Juul 17, 2008 08:50

Njah siis. Elektromet'ga samad probleemid. Peksis kaitset välja, parandajat ootasin ikka oi-oi kui mitu nädalat, enne seda läks hulk aega selle nahka, et välja selgitada, kumb maaletooja üldse parandama peaks tulema. Lõppes sellega, et see kaitse pidavat liialt küttekeha lähedal olema ja jäeti vabalt rippuma...
Selle peale ma aga ei tulnudki, et hais võib ka boileri süü olla, kuigi jah, otse kaevust on vesi suurepärase lõhna ja maitsega. Aga huvitav, miks siis ainult suvel... kummaline.
Päikest!

Re: boiler

Postitus Postitas Pambuke » Kolmapäev Juul 16, 2008 22:17

kasutaks teemat ära ja uuriks kuidas käib boileri puhastamine? kes kus mis ja kuidas? st kas sellega saaks ka ise hakkama v tuleb keegi tark kuskilt kohale kutsuda? ja mida täpsemalt puhatamise protsessi käigus üldse tehakse?

Sorry ma Blondu :D

Re: boiler

Postitus Postitas juta230 » Kolmapäev Juun 18, 2008 23:38

see kaitse on ehitatud juba tehases bolieri külge. Ja katlakivi meil praktiliselt üldse pole. Igatahes pole me kome aasta jooksul veekeetjat puhastama pidanud. Aga seda klappi võiks küll lasta kellegi vaadata. Kui saaks vaid selle kaitsme ka välja vahetada, siis lepiks juba sellega, et kord nädalast boiler veest tühjaks lasta, et haisema ei hakkaks.

Re: boiler

Postitus Postitas mYgri » Kolmapäev Juun 18, 2008 12:21

Enne protesti esitamist veendu, et kaitsmed vastavad boileri võimsusele ja kas häälitsemine on põhjustatud boilerist endast või ühendustest (tagasivooluklapp jne...). Tavaliselt tekitab häält lubjastunud küttekeha.
Aga alati on kasulik teadjamate inimestega vestelda! Iga poeskäik teeb terakese võrra targemaks ;)

Re: boiler

Postitus Postitas pizi » Kolmapäev Juun 18, 2008 10:05

Ma küll soovitan poodi tagasi viia. Minu blondi loogika on lihtne, kui seade ei täida talle antud eesmärki ning just ise talle kirvega kallale pole läinud või maha visanud, on ikka müüja probleem küll, mitte minu oma. :D

Re: boiler

Postitus Postitas juta230 » Kolmapäev Juun 18, 2008 09:58

Eks alguses oli omalgi naljakas, et mis trikke meie boiler teha oskab. Aga selliseid asju kannataks välja heal juhul paar päeva, kuid pool aastat on liig mis liig.
vesi läheb soojaks küll, kuid jahtub uusti maha, kui kaitse välja lööb. Kahjuks boiler ei ütle mulle, millal ta kavatseb kaitsme välja lülitada ja seetõttu on sooja vee saadavus väga ettearvamatu.
Tuleb vist see mürakas selga võtta ja sammud poe poole sedada.

Re: boiler

Postitus Postitas trumm » Kolmapäev Juun 18, 2008 09:26

no missa nutad, endal täiesti loominguline boiler :P

aga ma küll läheks - kui boiler ei lähe soojaks, vesi haiseb, boiler teeb erinevaid hääleharjutusi...

Re: boiler

Postitus Postitas juta230 » Kolmapäev Juun 18, 2008 00:55

Tänaseks olen juba meie ELECTROMETI boileri peale ennast juba roheliseks vihastanud. Naftamaitsest saime lahti, kuid see asendus üsna ruttu mädamunamaitsega. Kord nädalas laseme kindlasti sellepärast boileri täiesti tühjaks. Lisaks huvitavale maitse- ja lõhnabuketile meie boiler alguses inises, kui sooja vett lasime. Nüüd on inin ära kadunud. Samas midagi kiita ka pole, sest külma vee laskmise ajal on otsustanud ta hoopis plärisema hakata. No käib ju närvidele.
See pole veel kõik. Teinekord tahaks minna õhtul dušši alla, et end päevasaastast vabastada. Aga üllatuseks tuleb kuuma vee asemel vaid leiget vett, mis on piisavalt külm, et mitte tahta ennast märjaks kasta. Vot siis ajab küll harja täiega punaseks :X. Külmaks läheb vesi sellepärast, et lööb kogu aeg kaitsme välja.
Mina kahjuks siin enam muud lahendust ei näe, kui et viiks boileri poodi tagasi. Aga mees räägib, et garantii selliste vigade kohta ei kehti. Ma ei usu, et ükski remondimees ka mind aidata saaks. Järelikult peab siis ju pood kõntsa tagasi võtma. Andke nõu, kas on mõtet poodi õiendama minna(:S)

Üles

cron