Kõvera WC seina katmine

Postita vastus

Smailid
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BB-kood on SEES
[img] on SEES
[flash] on VÄLJAS
[url] on SEES
Smailid on SEES

Teema ülevaade
   

Laiendatud vaade Teema ülevaade: Kõvera WC seina katmine

Re: Kõvera WC seina katmine

Postitus Postitas spetsialist » Reede Mär 11, 2016 14:08

Taolisteks juhtudeks on ka väga heaks lahenduseks wedi veekindlad ehitusplaadid, mille paksused algavad juba 4mm'st ning kuhu saab hiljem otse peale plaatida. Paigaldus siis seguga ja hakkama saab igaüks kes natukenegi ehitusega kokku puutunud.

Hüdroisolatsioon pole samuti enam vajalik kuna plaadid on tänu vahule veekindlad. Tean, et näiteks Noto Outletis on 4mm wedi ehitusplaate ka kohe laos olemas. Kui 4mm tundub riskantne, võib muidugi ka 12,5mm paksuseid plaate kasutada. Palju kergemad kui kips ning spetsiaalselt niisketesse aladesse mõeldud.

https://www.youtube.com/watch?v=CpMUsn5OOSM
Alates 1 min juurest videos näha kuidas paigaldus käib.

Re: Kõvera WC seina katmine

Postitus Postitas Külaline » Reede Mär 11, 2016 08:21

Mina liimisin koverale seinale kipsplaadi ja nüüd sein täitsa sirge,ruumikadu kipsi paksusejagu ainult.

Re: Kõvera WC seina katmine

Postitus Postitas Külaline » Teisipäev Mär 08, 2016 13:21

Tere,'
Soovitan ka soojalt krohvi(kinda krohvi) hiljem võid üle värvida, kuid piisab ka spet vahendiga töötlemisest.
Tulemus kihvt ja taskukohane

Re: Kõvera WC seina katmine

Postitus Postitas Külaline » Laupäev Mär 05, 2016 13:31

No kui kõver see sein siis on? Kohe nii kõver, et ei anna sellesma plaadiseguga sirgeks tõmmata? No kui nii kõver on, siis tuleb jah taotluslikul kõveraks jättagi ja isegi kõverust lisada sinna kus juhtumisi sirge on.

Re: Kõvera WC seina katmine

Postitus Postitas ints112 » Esmaspäev Veebr 29, 2016 01:17

meistrimees kirjutas:Pole vaja plaatidega jännata - parem krohvi ja/või pahtelda ebatasasused (võib-olla jääb just põnev, kui on võimalikult ebatasane).

Ilma plaatimata on võimalik igasuguseid lahendusi kasutada - ka krohve on erinevaid ning ka hilisem pinnavärvi valik on lõputu.

Oli ka meil väga kõverate seintega vannituba, lõhkusime plaadid maha ja plaadisegu sai lihtsalt täiskrohvitud ja lõpuks pahteldatud, krunditud ning struktuurvärviga kaetud. Peale läks veel niiskuskindel Robust Watrumsgrund, mis moodustab pinnale vett tõrjuva kile.

Moodnekodu.ee konkursil ka:

http://moodnekodu.delfi.ee/news/fotokon ... d=73613039

need pistikud ei ole kohe üldse heas kohas, tundub otse kohe dushi kardina taga!

Re: Kõvera WC seina katmine

Postitus Postitas teder » Neljapäev Veebr 25, 2016 20:04

palun teema kustutada.

Re: Kõvera WC seina katmine

Postitus Postitas tegija2 » Neljapäev Veebr 18, 2016 13:16

Muide kipsplaati ei pea alati karkassiga panema, spetsiaalne kiirestikuivav segu on olemas, millest teed pätsikesed alla ja loodid seina sirgeks.

Re: Kõvera WC seina katmine

Postitus Postitas lihtne inimene » Teisipäev Veebr 16, 2016 21:27

teder kirjutas:mida panna wc seina? sein on piisavalt kõver, et keraamilist plaati ega seinapaneele ei saa panna, samas on ruum nii väike ja kitsas, et karkass+kips ei mahu ka alla. seina on proovitud pahteldada sirgemaks, aga siis läheb jälle teisest kohast kõrgemaks. nokk kinni saba lahti, enam ei viitsi seina sirgeks ajamisega tegeleda ka. mingit struktuurvärvi ega midagi struktuurset ei taha panna.
mulle endale tundub ainsa variandina lihtsalt tapeet panna - see peaks need ebaühtlused seinas enamvähem ära katma ja kuna tualetis mingit vedelikku ka seinale ei lenda, siis eeldan, et tapeet jääb pidama ega hakka niiskusega alla/lahti tulema. millised probleemid tapeedi nö kõverasse seina panekul ilmneda võivad? kas on mingeid variante veel, arvestades seda, kui paljud ma juba välja arvanud oled?

Re: Kõvera WC seina katmine

Postitus Postitas Foo » Esmaspäev Veebr 15, 2016 20:42

Kogemustega tegija saab vabalt sellise seina sirgeks ja plaatimiskõlbulikuks krohvitud. Seina kõige kõrgem koht jääb nö nullpunktiks, kuhu krohvi peale ei lähe ning seega ei ole ka erilist ruumikadu. Kui seni on pahteldamisega (?) sein teistpidi muhklikuks aetud, siis see on puhtalt tegija oskustes kinni.

Re: Kõvera WC seina katmine

Postitus Postitas sass1243 » Esmaspäev Veebr 15, 2016 10:31

seina on proovitud pahteldada sirgemaks, aga siis läheb jälle teisest kohast kõrgemaks


Siis on tegija oskused ikka nadivõitu.

Üles