Õhksoojuspump

Postita vastus

:
Et ennetada automaatseid teateid, nõuame, et sisestaksid mõlemad sõnad tekstivälja. Sisse loginud kasutaja ei pea seda sisestama.
Smailid
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BB-kood on SEES
[img] on SEES
[flash] on VÄLJAS
[url] on SEES
Smailid on SEES

Teema ülevaade
   

Laiendatud vaade Teema ülevaade: Õhksoojuspump

Re: Õhksoojuspump

Postitus Postitas Külaline » Esmaspäev Veebr 05, 2018 13:10

Re: Õhksoojuspump

Postitus Postitas lisaks » Esmaspäev Mär 27, 2006 16:28

ka teab sai vist tahtmatult hakkama hea naljaga, et noh, on küll soojuspump, aga no vähemalt suvel on ta küll hea - et jahedust hoida!

Re: Õhksoojuspump

Postitus Postitas ka teab » Teisipäev Mär 21, 2006 14:29

mõned pumbad ei tööta alla miinus -15, seda mudugi poes ei öeldud, öeldi lihtsalt et kasutegur on madal. seega kui kange külm on, ära soojuspumba peale lootma jää. mudu jah väike mürin on koguaeg majas. aga suvel selle eest saab toad suht jahedad hoida.

Re: Õhksoojuspump

Postitus Postitas suvitaja » Teisipäev Mär 21, 2006 02:38

Tere,
panime omale ja sõbrale maamajale sügisel inverteriga soojuspumbad, natuke erinevad. Et hoiaks plusskraade.
Maja soojustused ka veidi erinevad, aga mingi pildi saime.

Minu arust tasub pumpa üledimensioneerida ehk võtta 1,5..2 x võimsam. sest ta tegelikult sul puhub ju vaid õhku, max 32 kraadi ehk mida kõvemini ja rohkem puhub, seda kaugemale soe õhk ka reaalselt jõuab.

Müra ruumis öösel on, aga sõltub inimesest, kas see on probleem või mitte. Selline sahin. 4..5m meetrit eemal ja vaheseinad ka ruumi veidi eraldamas - seegi summutab märgatavalt.

Alla -10 hakkas väga külmaks jääma, aga meil tuulekindlusel veidi ka arenguruumi. Seetõttu seda täpselt ei kommenteeri. Päevas ahjutäis puid juurde andis hea tulemuse.

Meie suurim probleem on aga seadme jäätumine. Esimene jäätus ära ja läks garantiisse. Öeldi, et aju viga. Võimalik. Teine ka juba natuke vilistab. Peame plaani, mis teha, et sulatus normaalseks saada, võibolla isegi pöördume müüja poole. Tundub, et olemasolevad sulatuskaablid pole meie kliima jaoks piisavad, samas tootja on nad sellised ette näinud.

Hetkel ütleks nii, et ainult selle peale ei läheks. Sellise abisoojendajana on ta väga hea (kui paar päeva ei saa kütta) ja selle juures seadme enda elektrikulu ülemõistuse pole, võiks olla küll suuremas reziimis kõige külmemal ajal kuni 1000 kw terves kuus ja muidu vähemgi. Sellisel ümbernulli ajal on väga mõnus.

Teine probleem, et alla -15 tekib tal iseendaga palju probleeme. Nii on ka materjalides öeldud, et siis kasutegur võib langeda 1-ni. Meie saime küll soojahoidjana hakkama ja täisvõimusust ei pannud, aga päris jahedaks läks.

hetkel lõpetan..
Re: Õhksoojuspump

Postitus Postitas Kalvis » Kolmapäev Mär 15, 2006 10:01

Libekeelsed müügimehed on muidugi targu vait konkreetsetest faktidest. Siiski on 2 aasta jooksul toimunud just õhksoojuspumpade alal revolutsioonilised edasiarengud.

Mida jälgida. Vaata külmategurit. Kuid vaata seda -5 ja -15 juures. Külmategur näitab kui mitu kw/h saad kulutatud energia kohta. Kui tegur on 1 (ühe kulutatu kW/ kohta saad 1 kW/h) siis on odavam kütta maja otse elektriga kui soojuspumbaga. 2-3 aastat tagasi oli ventilatsiooni soojuspumpade külmategur -15 kraadi juures 1 ja -5 juures 2. Vaid südasuvel oli 4. kuid müügiarvutustes on keskmine saadud südasuve töösolemisega 3. Lihtne ju.
Mitmetel soojuspumpadel on müügisaalis külmateguri kõver välistemperatuurist. Vot seda vaatagi ja selle alusel otsusta. 1,5 allapoole ei tasu enam vaadata siis on kasulikum õliga kütta.

Teine variant on õlipõleti asendada pelletipõletiga.

Re: Õhksoojuspump

Postitus Postitas kahtleja » Kolmapäev Mär 15, 2006 02:58

Venemaal on hästi kombeks et müügimehed peedistavad foorumeid. Ma ei süvenenud pumpadesse, selline sekkumine on halvastivarjatud tootereklaam.

Re: Õhksoojuspump

Postitus Postitas Imps » Kolmapäev Mär 15, 2006 01:45

vaata sealt,ehk saad abi http://www.vennad.ee/asn/viewtopic.php?t=435

Re: Õhksoojuspump

Postitus Postitas x » Teisipäev Mär 14, 2006 15:57

Mina laseks selle raha eest energiaauditi teha ja kohendaks siis vastavalt tulemusele soojustust ja ventilatsiooni, sest nt viimase 2 aastaga on nende hinnad lagenud kuni 30% ja selle arvel oleks kaotanud ca 5000 aastas ühe kasti kohta ning seega kui mul elektri peale läheb ca üle 10000 aastas, oleksin pidanud sisuliselt isegi peale maksma...

Asjale tasuks mõelda kui oleks tegu ainult elektriküttega.

Jäägu muidugi igaühe enda otsustada, kas maksab oma raha ainult Eesti Energiale või kingib osa sellest summast mõnele välismaisele firmale.

Õhksoojuspump

Postitus Postitas Abivajaja » Teisipäev Mär 14, 2006 13:46

Palun jagage kogemusi või arvamusi, mida arvata õhksoojuspumpadest (konkreetselt inverteriga õhk-õhk soojuspump) lisakütteallikana? Põhikütteks on õliküte, maja on avatud planeeringuga 175 m2. Õliküte on nii jube kalliks läinud, et kaalume õhk-õhk inverteriga soojuspumba soetamist. Müügimeeste väitel jäävad sellise pumba elektrikulud -5 kraadiga 500 krooni ja -15 kraadiga 750 krooni piiridesse. Kas seda uskuda? Millised on sellise pumba miinused? Müra näiteks? Olen tänulik igasuguse info eest.

Üles