Kuidas ise kasvuhoonet ehitada?

Postita vastus

Smailid
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BB-kood on SEES
[img] on SEES
[flash] on VÄLJAS
[url] on SEES
Smailid on SEES

Teema ülevaade
   

Laiendatud vaade Teema ülevaade: Kuidas ise kasvuhoonet ehitada?

Re: Kuidas ise kasvuhoonet ehitada?

Postitus Postitas Pesapunuja » Pühapäev Mai 14, 2017 15:49

Me teipisime kasvuhoone plaatide servad mitmekordselt - kasvuhoone silikooniga oli meie meelest liialt palju jändamist. Siiani ei ole seest roheliseks tõmbunud, kuigi on näha, et teip on järgi andnud. Peal oli küll selline õietolmu ja vetika kiht, aga selle sai pesuriga kenasti maha.

Tuulutuse osas - võiks muidugi üks aken veel olla, nn katuseaken. Aga samas saab kerge tuuletõmbuse tekitada kui mõlemalt poolt aknad lahti on. Tomatitele see sobis hästi, vaatasin.. Suvel oli meil päevasel ajal enamasti ka kasvuhoone uks pärani lahti.

Re: Kuidas ise kasvuhoonet ehitada?

Postitus Postitas pin » Kolmapäev Apr 12, 2017 09:25

Nüüd on sellest paar aastat möödas ning Postimehes oli artikkel selle ehitamisest.

Mul tekkis küsimus, et kas teil polükarbonaat endale vett sisse ei tõmba? Meil kah polükarbonaadist kasvuhoone ning ajapikku on see vee sinna soontesse sisse tõmmanud ja see on muutnud plaadid seestpoolt selliseks koledaks ja roheliseks . Mitte küll terve plaadi ulatuses, aga selline 1/3...1/2 jagu kindlasti. Oleks varem teadnud seda, siis oleks plaadiotsad ära isoleerinud nii et vesi sisse ei pääse.

Kas on tekkinud siis lisaluugi vajadus ka? Meil on selline, mis ise temperatuuri tõustes tasapisi avaneb ilma igasuguse arvutita.

Re: Kuidas ise kasvuhoonet ehitada?

Postitus Postitas aadu » Esmaspäev Juun 01, 2015 23:31

Siis on tore ja head kasvatamist!

Re: Kuidas ise kasvuhoonet ehitada?

Postitus Postitas Pesapunuja » Esmaspäev Juun 01, 2015 07:45

Pilt on tehtud õhtul, kui päike juba metsatuka taga on :) Päeval ei saa vastu päikest pildistada. Vasakul pool on muidu lõunakaar ja kasvuhoone on varahommikust õhtuni päikse käes.

Re: Kuidas ise kasvuhoonet ehitada?

Postitus Postitas aadu » Reede Mai 29, 2015 23:20

Paistab üsna varjuline koht olema, kas taimedel pime pole?

Re: Kuidas ise kasvuhoonet ehitada?

Postitus Postitas Pesapunuja » Neljapäev Mai 28, 2015 13:34

Kuidas ise kasvuhoonet ehitada?

Kuidas ise kasvuhoonet ehitada?

Kuidas ise kasvuhoonet ehitada?

Re: Kuidas ise kasvuhoonet ehitada?

Postitus Postitas Pesapunuja » Reede Apr 10, 2015 01:07

Kuidas ise kasvuhoonet ehitada?


Saime nüüd piirded ka ehitatud ja plaadid keskele maha laotud. Nädalavahetusel proovin ilusamad pildid väljast ka teha.

Re: Kuidas ise kasvuhoonet ehitada?

Postitus Postitas insippo » Pühapäev Apr 05, 2015 19:26

Kuidas ise kasvuhoonet ehitada?
Ma ehitasin sellise eelmine aasta, et ei peaks ilmakaartega arvestama. Diameeter on 6 m ja kõrgus 4+ m. Luuke avab arvuti vastavalt temperatuurile.

Re: Kuidas ise kasvuhoonet ehitada?

Postitus Postitas Pesapunuja » Teisipäev Mär 31, 2015 16:03

Mul on kasvuhoone pikemad küljed põhja-lõuna suunas. Seekord siis panen tomati lõunapoole ja kurgid põhjapoole. Seda ma lugesin ka juba, et tegelikult ei tohiks samas kasvuhoones olla kuna tahavad erinevaid tingimusi. Samas on siin krundil alati olnud tomatid-kurgid koos ja alati on ka vilju saadud. Lisaks on olnud lühikesed kurgid avamaal ja/või madalas kilekasvuhoones. Ma siiski katsetan veel sel aastal neid kokku panna ühte kasvuhoonesse aga eraldi pooltele ja erinevate muldadega.

Re: Kuidas ise kasvuhoonet ehitada?

Postitus Postitas Mumuu » Esmaspäev Mär 30, 2015 18:55

Pesapunuja kirjutas:JTemperatuurist rääkides, siis kas peaks kasvuhoonesse mingisuguse temperatuurinäidiku panema? Mis temperatuurist alates on liialt kuum?

Pole ise viitsinud kunagi temperatuure kasvuhoones mõõta, kuigi vahepeal juba mõtlesin, et võiks ju huvi pärast proovida. Ega ma ise nii teadja ka pole, aga netis leiab õpetussõnu ja ju siis targad teavad. Mõne sordiga olen küll täheldanud, et esimesed kobarad viljastuvad ilusasti, hiljem, kui palavaks läheb, siis õied lihtsalt kuivavad ära ja nii polegi ülemistel kobaratel midagi peal. Tomatikasvatusest nt sellel lingil: http://seemnemaailm.ee/articles/index.php?GID=227

Pesapunuja kirjutas:Eelmine aasta (selles hästiventileeritud :D kasvuhoones) olid mul kurgid pandud päiksepoolse seina äärde ja tomatid põhjapoolse äärde ja tomatid ei läinudki punaseks. Osad taimed läksid poole suve pealt hallitama ja kiskusin välja.. Seekord mõtlesin, et tõstan nad teistpidi. Põhimõtteliselt saime oma 7 tomatitaime küljest 4-5 söödavat tomatit terve suve peale. Kurgid see-eest olid võimsad!

Tarkade õpetussõnade järgi nii kurki kui tomatit korraga kasvatada ühes kasvuhoones ei pidavat hea plaan olema. Mõlemad tahavad erinevaid kasvutingimusi. http://tarbija24.postimees.ee/822302/mida-tuleks-teada-kasvuhoone-rajamisest
Ilmselt on kasvuhoone suund natuke halb, ideaalne oleks põhja-lõuna suunaline. Endal on peaaegu nii, aga läänepoolses küljes on suured puud naabri poolt ees ja valgust vähem, mis on ka taimede kasvus näha. Eks proovi seekord teistpidi, tomat on valguselembene taim ja päikesepoolses küljes on tomatid ka kuidagi magusamad :) .

Üles