Fibost välisseina klaasplokist ruute ja natuke vundamendist

Postita vastus

:
Et ennetada automaatseid teateid, nõuame, et sisestaksid mõlemad sõnad tekstivälja. Sisse loginud kasutaja ei pea seda sisestama.
Smailid
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BB-kood on SEES
[img] on SEES
[flash] on VÄLJAS
[url] on SEES
Smailid on SEES

Teema ülevaade
   

Laiendatud vaade Teema ülevaade: Fibost välisseina klaasplokist ruute ja natuke vundamendist

Re: Kas fibost välisseina on mõtekas teha klaasplokist ruudukesi ja natuke vundamendist

Postitus Postitas maurus » Neljapäev Nov 01, 2007 11:00

Asi pole vist erinevates majades, vaid õigesti ehitamises!

Re: Kas fibost välisseina on mõtekas teha klaasplokist ruudukesi ja natuke vundamendist

Postitus Postitas Linnalaps » Kolmapäev Okt 31, 2007 21:45

Eva, ära pahanda, aga ma ei olnud seda topicut varem lugenud, nüüd lugesin ühe jutiga läbi. Ja Su sõnavõttudest jääb kuidagi mulje, et seda, kuidas õigesti maja ehitada, teate ainult Sina, Su mees ja Su mehe vanaisa. Kõik ülejäänud inimesed teevad kõik valesti.
Ma kardan, et see ei ole tegelikult päris nii - täitsa sõbralikult ja norimata - jäägem ometi kõik oma arvamuste juurde ja ehitagem erinevaid maju, nii jube igav oleks ju, kui kõik täpselt ühtemoodi ehitaksid!

Re: Kas fibost välisseina on mõtekas teha klaasplokist ruudukesi ja natuke vundamendist

Postitus Postitas to ai » Kolmapäev Okt 31, 2007 16:45

to ai
Lugesin seda arutelu ja paar sõna põhuasja kohta. Ei kujuta ausaltöelda ette mida see ajakirjanikupoiss on mõelnud kui soovitas hüdroisolatsiooni panna põhupaki ja karkassiposti vahele. Juhul kui keegi karkassipostidega omale põhumaja ehitab sis postide ümber ei ole vaja küll midagi mähkida. Iseasi on see kui hakatakse põhumaja rajama petoonist jms kivist alusele ja palliseina aluseks tehakse puitmaterjalist vöö. Ja juhul kui sa selle vöö juhuslikult paned kivist või betoonist vundamendile toetuma no sis on ju hüdroisolatsioon (rääkimata siinjuures mis materjali selleks kasutatakse) igati mõistetav. täpsemalt keda huvitab sis olen leidnud lehe netist www.savikodu.pri.ee
Pfänn

Re: Kas fibost välisseina on mõtekas teha klaasplokist ruudukesi ja natuke vundamendist

Postitus Postitas kotermann » Teisipäev Okt 23, 2007 00:06

Need naljakad asjad ikka juhtuvad jah.

Mõned aastad tagasi kutsuti ekspertiisi tegema.

Kaitseväe kasarmus oli valmis tehtud ei rohkem ega vähem kui põrandaküttega kartser.

Millegipärast ei tahtnud põrand mitte soojaks minna, seda uurima kutsutigi.

Kontrollisin värgi üle, siis küsisin - milline on põranda konstruktsioon?

Tuli välja, et sõjamehed on ühesugused jobud nii vene armees kui ka meie kaitseväes - olid lasknud maapinnale paarkümmend sentimeetrit betooni kühveldada ja sinna küttekaabli sisse laotanud :)

Re: Kas fibost välisseina on mõtekas teha klaasplokist ruudukesi ja natuke vundamendist

Postitus Postitas trumm » Esmaspäev Okt 22, 2007 16:32

jajah, mina olen rahumeeli nõus see must lammas ja muidu imelik olema :)

kõike kaunist!

Re: Kas fibost välisseina on mõtekas teha klaasplokist ruudukesi ja natuke vundamendist

Postitus Postitas Eva B » Esmaspäev Okt 22, 2007 15:10

tahtsin ka üht väikest nalja rääkida. tuttava tuttavatel oli vaja ühe ruumi põranda alla põrandakütet saada. leiti siis paar ehitusjobu, kes selle töö ette võtsid. püüan nii täpselt kirjeldada, kui oskan - ühesõnaga kõige alla pandi küttekaabel, sinna peale (hoidke nüüd naeru tagasi!) soojustus ja muu nodi, kõige peale siis põrandakattematerjal. ja oh seda häda, kui siis toa asemel hoopis kelder soojaks läks! (:D vaat SEDAVIISI saab küll keldri soojaks :P kui aga all (loe: keldripiirkonnas) soojusallikat pole, siis toast tulev soe sinna alla ei rooma.


see on see, kui majapidamises ehituse peale hakkajat meest pole ja oskajaid ei teata/tunta ja ajalehekuulutuse kaudu jobud leitakse. parem õpi ise ja püüa asjadele pihta saada, kui haltuurajobudest õnneotsijad majja lased :P

Re: Kas fibost välisseina on mõtekas teha klaasplokist ruudukesi ja natuke vundamendist

Postitus Postitas Eva B » Esmaspäev Okt 22, 2007 14:59

Trumm, see olid sina, kes ütles: ma tahan näha maja, mis on kvaliteetselt ehitatud ja seejuures maksab alla miljoni! umbes, et see ei ole võimalik ja et selline maja, mis on (tunduvalt) alla miljoniga püsti saadud, on s*tt maja. ise ju agiteerid teist vestlusele ja kui kutsutakse kenaste külla vaatama, siis korraga on soss....:P olgu, pole vajagi.

minul on aga väga kahju, et vanad targad ehitusmehed, kel tõesti oleks säästvas ehituses midagi kaasa rääkida, kas:
1) ei oma/ei kasuta internetti ja ei tea midagi foorumitest;
2) on iseloomult seda tüüpi, kes PÕHIMÕTTELISELT ei räägi kunagi teistele edasi, miks midagi eelistab nii ehitada ja mitte naa, eelistab surra koos oma kogemuste- ja teadmistepagasiga;
3) on tänaseks niikuinii juba surnud.

olgu öeldud, et meie maja "vana ehitusmeister" esindab kõiki kolme punkti.

vaidlus/väitlus on ikka kasulik. kui me kõik nii suured profid oleme, pole ju mõtet siin üldse rääkida, igaüks teeb ise, mis tahab. mina olen seda meelt, et omi seisukohti ja arusaamu tuleb (eriti veel foorumis!)põhjendada, mitte huupi lihtsalt rehmata, et see on jama ja see kõlbab. aga miks?

AI-ga räägiks hea meelega ja vastaks, et ei, kelder ei lähe soojaks, soe liigub ikka ülespoole, keldris jummala külm meil talvel, mingi hetk ka miinuskraadid, kui külm talv on. see aasta ei käinud vaatamas ja vist miinust ei olnud. toapõranda all meil siiski puistevill, seda sai vahepeal täpsustatud :)

ja veel huvitavat foorumitest ja kasutajatest- umbes 5-6 aastat tagasi, kui olin ühes teises foorumis aktiivne kasutaja, püstitas keegi teema, *kas korter või maja?- mõlema head ja vead*. oi, kus siis läks lahti!(:D alul tekkis teatud ütlejaskond, kes erinevate sisselogimata nimede alt kisas kaasa, et maja on rikkurite asi jne, jne. eks siis minagi kirjeldasin, kuidas saab ka teha.....õnnetuseks aga oli seal foorumis kõigile näha ka mu meiliaadress.....ehitusmaterjalide osas sai mainitud ka summasid....ja kus siis tuli mulle aga kirju! nii, et meilboks oli ühe ropsuga umbes! ikka hirmsasti tahetakse teada, kuidas saada ökonoomselt (loe: odavamalt, aga mitte kehvasti) ja kust osta seda ja toda. lõppeks ei vastanud ühelegi kirjale, kuna ei osanud kedagi eelistada ja kõigile kirjutada ei suuda, nii suur jutumutt pole isegi mina :D. aga rahvas tahab infot hirmsasti! need on mõned üksikud, kes logimata nime alt ühmavad, et pole mõtet millestki rääkida:P

mina kuulaks väga hea meelega, kes miks nii teeb ja mitte naa. ja muidugi põhjendaks, mitte lahmiks huupi. siin on just selleks igati sobilik koht :)

Re: Kas fibost välisseina on mõtekas teha klaasplokist ruudukesi ja natuke vundamendist

Postitus Postitas trumm » Esmaspäev Okt 22, 2007 14:42

ot aga misasja

loomulikult tuleb hüdro panna. ega see siis nüüd ökoehitust mitteökoks ei tee ju. see oleks sama hea, kui öelda, et näe, räägivad, et ökoehitus vajab kah katust :)

juba vanasti pandi ka ntx palkamajale vundamendi (kivi) ja palgi vahele hüdro - kasetoht ntx. aga vihmavett sein sisse ei võta - sõltub muidugi välisviimistlusest. põhu- või roomaja võib krohvida või laudvoodriga katta. lõuna-eestis neid savihooneid küllalt, mis siiamaani põsti seisavad. mul endal vanavanemate õue peal üks - viimased 20 a küll laudvooder peal, kuid enne seda polnud ka ca 70 a jooksul miskit häda.

Re: Kas fibost välisseina on mõtekas teha klaasplokist ruudukesi ja natuke vundamendist

Postitus Postitas ai » Esmaspäev Okt 22, 2007 13:38

Viimases EHITUS EKSPRESSIS võtab üks ajakirjanik aktiivselt sel teemal sõna. Viitab nagu algallikale, Marek Strandbergile, et hüdoisolatsioon tuleb panna ka põhupaki ja karkassiposti vahele! :? Et igatpidi kindlamalt põhku kaitsta nii kapillaarse-kui võimaliku kondensatsiooniniiskuse eest. Kuhu me siis nii välja jõuame selle ökoehitustega?

Re: Kas fibost välisseina on mõtekas teha klaasplokist ruudukesi ja natuke vundamendist

Postitus Postitas trumm » Esmaspäev Okt 22, 2007 11:03

ai

põhu- ja savimajast
tal on küll seinad kuivad. ja sry, ei ehitatud mitte põhu, vaid roopakkidest - suured roopakid laoti ja seoti karkassi vahele, siis lasti pumbaga kummaltki poolt savisegu peale.

kusjuures saksamaal ja austrias pidi päris palju nii olema ehitatud ja kõik püsib ja on kuiv. kahjuks pole ise näinud, kuid kirjandust ja andmeid olen päris palju uurinud (kaalusin mõned aastad tagasi ka endale sellise maja ehitamist ja seetõttu töötasin päris palju kirjandust läbi)

Üles