Palkmaja

Postita vastus

Smailid
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BB-kood on SEES
[img] on SEES
[flash] on VÄLJAS
[url] on SEES
Smailid on SEES

Teema ülevaade
   

Laiendatud vaade Teema ülevaade: Palkmaja

Re: Palkmaja

Postitus Postitas kassi maja » Pühapäev Aug 06, 2017 13:16

Veljo kirjutas:Huvi palkmaja vastu. Kellel palkmaja on palun jagage kogemusi. Kaua valmib, kuidas on soojapidavusega jne? Pakutake käsitööpalkmaja ja tehases valmistatud, mis ühe või teise eelised?


Iseenesest platsil valmib palkmaja karp nädala-paariga. Eeltöö palkide ettevalmistamise näol võtab rohkem aega; tasuks aastakene varuks võtta. Sooja peab hästi, aga kui tahad tänapäevast A või B energiaklassiga maja, siis tuleb lisasoojustada. selleks sobib hästi tselluvill, mis hoiab eemal ka närilised jne.
Käsitöö palkmaja üldiselt lisasoojustusega ei kaeta, võetakse lihtsalt jämmemad palgid. Käsitööpalgi puhul tuleb arvestada ka maja üsna suure ehitusjärgse vajumisega (ca 10%)
Freespruss on küll kandiline ja sobib ka lisasoojustuse alla, aga tema puudus on kuivamisega tekkivad pinged; palk püüab end seinas keerata jne. Vajub ka võrdlemisi palju.
Parim, aga ka kallim võimalus on liimpalk, mis on kõige stabiilsem ja pikaealisem, sobib hästi soojustuse alla. Hardcore - loodusinimesed väidavad küll, et liimpalgi lamellide vahel olev liim välistab puidu "hingamise", kuid oma kogemus seda küll ei kinnita. Õhk palkmajas on tuntavalt hea.

Re: Palkmaja

Postitus Postitas Silver32 » Laupäev Juun 24, 2017 18:02

Palkmajas on mõnus elada. Eriti talvel, kui kaminas tuli ja väljas külm. Keskküttega võrreldes täitsa teine maailm. Tender-i lehelt sai palkmajade kohta väikese raamatukese alla laadida, soovitan ka sealt uurida lisa.

Re: Palkmaja

Postitus Postitas Karli » Kolmapäev Juun 21, 2017 00:12

Tehases valmistatakse freespalkmaja osad, need on tapitud ja puuritud täpselt, mida on raskem saavutada käsitöö puhul. Samuti on freespalkmajad tuule - vihmakindlamad ja soojapidavamad kui käsitööna valminud palkmajad.

Palkmaja

Postitus Postitas Veljo » Esmaspäev Juun 19, 2017 19:38

Huvi palkmaja vastu. Kellel palkmaja on palun jagage kogemusi. Kaua valmib, kuidas on soojapidavusega jne? Pakutake käsitööpalkmaja ja tehases valmistatud, mis ühe või teise eelised?

Üles