Suur ahi

Postita vastus

:
Et ennetada automaatseid teateid, nõuame, et sisestaksid mõlemad sõnad tekstivälja. Sisse loginud kasutaja ei pea seda sisestama.
Smailid
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BB-kood on SEES
[img] on SEES
[flash] on VÄLJAS
[url] on SEES
Smailid on SEES

Teema ülevaade
   

Laiendatud vaade Teema ülevaade: Suur ahi

Re: Suur ahi

Postitus Postitas Laurisaaremaa » Kolmapäev Mär 18, 2015 17:12

Veebruaris jõudis maja ehitus sinnamaani, et oli aeg otsustada millist ahju osta. Uurisin voolukivi ahjude kohta põhjalikult. Voolukivi on looduslik kivi, mille mass on suurem ja salvestab soojust kauem, Kuna tellisahju ei tahtnud ei hakanud ma nendesse pikemalt süvenema.
Lugesin ka Soome foorumeid. Lõpuks jäi sõelale kahe tootja Nunna uuni ja Lappi uuni voolukivist ahjud.
Ma ei hakka reklaami tegeme kumma valisin, aga ütlen ausalt et olen voolukivist ahjuga väga rahul.

Re: Suur ahi

Postitus Postitas mees » Kolmapäev Jaan 21, 2015 03:35

Paneks oma küsimuse ka siia, ehk keegi oskab vastata. Siin ühe NunnaUuni ahju andmed :

Soojusenergia: 70-78kWh
Nimiküttevõimsus / aeg: 2,7 / 8,9 kW/h
Soojuseraldusaeg (h), protsenti maksimumvõimsusest :
100% 6,5 h
50% 24,7 h
25% 41,7 h
Kasutegur: 84%
Kütteaeg (h:min): 2:30
Maksimaalne küttepuude kogus / kütmiskord: 20 kg
Küttepuu pikkus: 33 cm
Kaal: 2450 kg
Kõrgus: 1715 mm
Laius: 910 mm
Sügavus: 840 mm

Huvitab, et mis maksumusega tuleb samaväärse tellis/tavapott/glasuurpott ahju ehitus. Ja kui suur see ahi tuleb? Nii palju olen aru saanud, et ega nendel tulikividel ja nunnauunidel teiste ahju sortidega muud võitu pole, kui suurus. Siin toodud ahju hind on 7410 € ilma kokkupanekuta. Maja kuhu läheks ahju vaja on 2e kordne 1960ndatel ehitatud, väljast peno+krohv soojustatus. Esimene korrus ca 60 m2, avar planeering teine 45 m2. Kas selline ahi sobib ainsaks küttekoldeks, kui teisele korruse tubadesse juhtida soojus pööningut läbiva õhkküttesüsteemi läbi? See omakorda paneb hinnale veel otsa, seega arvestan hinnaks kuskil 9000 €. Tuli pikk jutt, aga ehk keegi viitsib mu kahtlusi kinnitada, et ei ole sellise summa eest mitte parim valik. Või on?

Re: Suur ahi

Postitus Postitas Külaline » Teisipäev Jaan 20, 2015 02:56

Mis maksis kah? Ja mis see voolukivi endast kujutab? Keegi siin mainis, et tehiskivi?

Re: Suur ahi

Postitus Postitas Pärte » Teisipäev Jaan 13, 2015 16:22

Mina ostsin voolukivist ahju, millel lisaks veel küpsetusahi. Väga rahul

Re: Ahi

Postitus Postitas kristo » Neljapäev Juun 30, 2011 21:40

Tere,

Loomulikult on ka ahju võimalik üle plaatida, kas nüüd just pottahju muljet saab jätta, kuid eksklusiivsema mulje,( http://album.ee/node/24694673/50213625 ) kui lihtsalt tellistest, saab jätta küll.
Pottahju imiteerides võib juhtuda nii, et jääb lihtsalt kummaline ja imelikult plaaditud ahi, kuna pottahjul on ikkagi nurgapotid jne, plaatide puhul seda pole. Kuigi soomlastel on ka spetsiaalseid glasuurplaate, millega saab jätta glasuurpottidest ahju mulje.
Oleneb ka ahju ehituskvaliteedist - kui on soov vana ahi üle plaatida, siis peab ahju stabiilsuse pragude jms. vastu kindel olema.

Re: Ahi

Postitus Postitas minu kogemus » Pühapäev Juun 26, 2011 11:52

Ise lasin endale teha paar aastat tagasi glasuurpottidest puupliidi ja tulemusega väga rahul.Klaasiga uksed nii küttekoldel,kui praeahju osas,nii et kui tuli all on nagu kamin ja samas näha ka kuidas pirukad kerkivad.Kõik kolm omadust koos - ilus , annab sooja ja praktiline,saab ka süüa teha.Meistri leidsin kuulutuse kaudu pealinnast,mingeid kohalikke ei usaldanud.
Kuna glasuuritud ahjupott on suht kallis siis sai nendest tehtud ainult pliidi osa.Soojamüür sai tehtud tellistest ja siis üle plaaditud tavaliste suurte glasuurplaatidega,isegi toon toonis porte sai vahele ilu jaoks pandud.Pliit tuli seega pruunidest glasuuritud ahjupottidest ja soojamüür sai plaaditud elevandiluu kreemikasvalgete plaatidega ja porte samuti selline kreemikasvalge ornament vahele.
Üldmulje ja kontrast jäi minu meelest väga hea,parem sellest,kui oleks kogu kupatuse pruuni teinud.
Mõtlesin seda ahju teemat lugedes,et võibolla kokkuhoiu mõttes oleks võimalik ka tellisahju üle plaatida,nii et välja näeks nagu oleks tehtud glasuuritud ahjupottidest?

Re: Ahi

Postitus Postitas sipsu » Kolmapäev Mär 30, 2011 18:18

Tere.Lugesin juhuslikult , et oleks vaja nagu pottseppa.Võin soovitada meest, kes tegi meile ahju ja pliiti.Helistasime, mees tuli kohale, vaatas asjad üle ja andis täpse materjalide kalkulatsiooni.Kui materjal oli kohal siis tuli ja tegi lihtsalt töö ära ja oleme väga rahul.Seda tööd on ta teinud 30 aastat nii et pole ka algaja. Kahjuks perekonnanime ei mäleta aga tema number on 56473792 Arvo.Võite ju helistada ja proovida nagu öeldakse -küsija suu peale ei lööda.

Re: Ahi

Postitus Postitas e » Pühapäev Mär 27, 2011 23:19

Tere.
Lugesin Teie vana postitust. Kui Saaks teada meistri kontaktsid oleks huvitatud. Aitähh!

Re: Ahi

Postitus Postitas Mari » Teisipäev Sept 13, 2005 23:25

Ei tea, kas see firma teeb hea töö? Tunduvad olevat vinged ahjud piltidel. Kas on keegi neilt tellinud?

Re: Ahi

Postitus Postitas Kalle » Teisipäev Sept 13, 2005 21:59

ANDRI,kus kandist ise pärit?kus on ahi?Tegelen ka aegajalt pottsepandusega ja vist plaanin sellele täitsa üle minna.Ise Tartu kandist.

Üles