Soovitage lastetoa seinale miskit vahvat

Tapeedid, värvid, põrandakattematerjalid

PostitusPostitas Britt » Neljapäev Aug 23, 2007 21:10

Soovitage mida teha seinaga. See on toa otsasein, ülejäänud tuba on hästi hele roosa, mööbel valge puit. Kardin on hetkel vaid triibuline ruloo - hiljem plaanin osta või teha ka mingid kangast rippuvad kardinad.
See otsa sein on praegu lumivalge - vaid kruntvärv on peale kantud. Tahaks seda mingit teist tooni, midagi säravat aga et sobiks tuppa. Muidu värvidest kasutusel vaid naturaalvalge, tammepuidu toon, roosa-valgetriibuline ja heleroosa. Selles otsaseinas on madal lastevoodi ja sinna tuleb veel väike telekaalus - nii et suhteliselt madalad asjad - seega saaks seina mingid pildid või asjad panna.. Aga tahaks midagi originaalset.. Ideid?

Britt

Re: Soovitage lastetoa seinale miskit vahvat

PostitusPostitas kassijagaja2 » Reede Aug 24, 2007 10:28

ma mõtlen, et kaks varianti ongi: kas roosa või valge :P mina jätaksingi valgeks, eriti, kui on plaan veel pilte ka panna sinna.
kassijagaja2

PostitusPostitas Britt » Reede Aug 24, 2007 11:28

Valgena on üldmulje nagu viimistlemata sein - suhteliselt kole. Mõtlesin juba, et värvin äkki sellist heledat vaniljetooni (triibulises kardinas käib ka see toon läbi) ja siis leiutan miskid pildid sinna peale.
Britt

PostitusPostitas maurus » Reede Aug 24, 2007 16:41

Ma arvan, et kui valgel seinal oleks palju pilte lastest (lapsest) või muidu lastepäraseid pilte ja nad oleksid nii valgetes kui tammevärvi raamides, kasvõi mõnigi laiemas raamis, saaks selle toa piisavalt ilmekaks.
maurus

PostitusPostitas alma » Reede Aug 24, 2007 19:12

Selle seina võib ka triibuliseks värvida, kas ühelaiused triibud või erilaiused, näiteks lai roosa triip, valge triip, peenike roosa triip, valge jne.. Või nagu poes kaupadel triipkoodid on - trendikas pealegi.. Võib seinal näiteks alumise osa mingi maani triibuliseks teha ja ülemise osa valgeks jätta - sinna siis pildid, triipude lõpetamise kohta miski ilujoon või koguni õiget tooni tapeedibordüür..

Samat tooni tapeedi võib panna. Laps ise poes valib mis talle meeldib..

Oleneb lapse vanusest - võib lasta tal midagi joonistada paberile (ühe värviga ehk kontuuriga, mida lapsepärasem seda lahedam, noh, need joonistatud inimesed kellel sõrmed nagu kriipsud ja kuus tükki pealegi ja nii edasi..), mis talle endale oma toa seinal meeldiks. Ja siis see seinale projektroriga lasta ja kontuurid maha joonistada ja sama roosa värviga need kontuurid ära maalida sinna valgele seinale. Laps pealegi autor.. Ja suurelt jääb efektne.. Kunagi oli Talinas Kristiine keskuses, kui see alles avati, sedalaadi suured joonistused seintel musta kontuuriga, väga lahe oli..

Selle seina võib mingilt kõrguselt magnetvärviga katta ja ühevärviliseks värvida, kasvõi siis kreemjaks. Siis saab laps seal omaloomingut riputada kui tuju tuleb ja lihtsasti riputisi vahetada magnetite abil.

Ühes "Aed ja Kodu" ajakirjas oli vahva idee kuidas lastetoa sein oli kleebitud erinevate tapeetide ruutudest, nägi välja nagu lapitekk, väga efektne. Kui õrnades roosades toonides tapeete kasutada, ruudulisi, triibulisi, lillelisi, mummulisi... Need tapeedid võib ka efekti saavutamiseks piisavalt peenikeste triipudena maast laeni panna. Vahele võib valgeid triipe jätta..

ja nii edasi...
alma

PostitusPostitas Kairo » Reede Aug 24, 2007 19:19

Kui lapsel pintsel ja pliiats käes pysivad, tee talle seinapeale mingi piiratud ala ja anna tal endal sinna midagi ilusat joonistada. Ylejäänud pinna vöid siis värvida muu sisustusega sobivaks, kasvöi triibuliseks :-)
Kairo

PostitusPostitas kassijagaja2 » Reede Aug 24, 2007 20:48

vau, alma, kus Sul on alles ideid! täitsa uskumatu.
aga tapeediga on see lugu, et kui see voodi seal otsaseinas on nii, et laps magades kehaga vastu seina võib minna, siis on tapeet halb valik. isegi igasugune värv ei sobi selleks, meil on looduslik struktuurvärv ja oma hädast seinaga voodi juures olen siin juba rääkinud - kuluma hakkab ja väga ruttu.
kassijagaja2

PostitusPostitas passer urbanus » Laupäev Aug 25, 2007 01:09

1. telekaalus - küllap siis ka telekas? lastetuppa? no tule eila meile. minibaar paluks ka ... sul on oma magamistoas ka telekas vä? ja vannitoas ... elutoast ma ei räägi ... köögis ka ikka? tittytainment ...
2. lastetoa seina (III v.) tahvlivärv - must või roheline ... ei ole probleemi seina sodimisega, kujundust saab muuta vastavalt vajadusele
3. telekas roosas lastetoas ... no ma ei või ... hellõu barbii .. hellõu ken ...
passer urbanus

PostitusPostitas Britt » Laupäev Aug 25, 2007 01:27

aitäh passer urbanus kommentaari eest - väga asjalik oli :P

pole meil ei barbisid ega ken-e ega ka midagi muud, mis plastikust, lapse toas. v.a. see telekas, mis meile kingiti ja mis dvd mängija rolli täidab kui laps vahest multikaid vaatab. milles probleem? või pean selle kingituse nüüd prügisse viima, sest sulle ei meeldi :D

a ja mis see roosa värv sind nii torgib?

Tsiteerin üht artiklit: Roosat armastavad inimesed on meeldivad ja tihti romantilised. Nad on sõbralikud ja armsad, kohati isegi veidi naiivsed. Roosa värviga seostuvad märksõnad nagu soojus, naiselikkus, hoolivus. Roosa värv pigem rahustab kui ergutab, kuid liiga palju roosat võib mõjuda ka kurnavalt ja väsitavalt.
Britt

PostitusPostitas Britt » Laupäev Aug 25, 2007 01:31

Veel - tapeet on välistatud, mees pole nõus ja ma pole leidnud ühtki sobivat. Üldine toa mulje on ka selline pehme ja mahe, seega mingi sigrimigri täis kleebitud ka ei sobiks.
Must ja pealegi tahvelseine ei sobiks ka - laps allergik ja igasugu kriiditolm jms ei tuleks vast samuti kasuks...

Magnetsein on juba parem idee, aga ma arvan, et ma lähen pigem seda rada, et panen erinevad pildiraamid ja erinevaid fotosid lapsest ja meie pere tegemistest nende sisse. Nüüd jääb üle vaid pildid valida ja raamid leida.
Ideid võib sellegipoolest veelgi välja käia.. Kunagine idee oli sinna seina suur seinamaaling lasta teha, aga kuna ma pole veel ühtki pilti leidnud, mida sinna tahaks ega ka õiget kunstnikku siis jääb ära. Kardan, et rikun lihtsalt seina ära ja pole pärast tulemusega rahul.

Tuba hetkel selline:
Britt

Mine Sisekujundus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist