Ikea - hea ja kvaliteetne või odav saast?

Tapeedid, värvid, põrandakattematerjalid

Ikea - hea ja kvaliteetne või odav saast?

PostitusPostitas eisaaaru » Kolmapäev Jaan 21, 2015 17:15

Palun seletage mulle seda ikea fenomeni - olen näinud mitmes eesti kodus ikea asju, mis on olnud seinast seina - mõni päris kena, mõni ikka jube odav plastist kärakas. Mis selle Ikea kaubas nii head on, et eestlased neid käru ja bussitäite kaupa Eestisse veavad? Kas ta peab siis paremini vastu kui kohalik mööbel?

Ja kas kõik arvavad, et on hea ja äge või arvab keegi vastupidi?
eisaaaru

Re: Ikea - hea ja kvaliteetne või odav saast?

PostitusPostitas Pesapunuja » Neljapäev Jaan 22, 2015 13:59

Ma avastasin enda jaoks Ikea siis kui u 8a tagasi päris esimesse oma koju kolisime ja avastasime, et kogu köögi pudi-padi ja säilitustarvikud ja ka osa furnituuri maksab Eestis u 3-4x rohkem kui Soomes Ikeas. Lisaks on osad Ikea tooted palju kvaliteetsemad kui meil müüdav hiinast toodud pudi-padi ja tooted on rohkem läbimõeldud - nt silikoonitud pannilabidad (et panni ei kriibiks) jms, mis tundub alguses pisiasi, aga tegelikult on oluliselt mugavam.

Stiili poolest on seal ju seinast seina - nii modernse kui ka klassikalise austajale miskit.

Postimees hiljuti võttis kokku põhjused, miks Ikea nii edukas on: http://tarbija24.postimees.ee/3058037/v ... ailmse-edu
Kasutaja avatar
Pesapunuja

PostitusPostitas torujüri » Reede Jaan 23, 2015 11:37

Puhas pask. Enda elamisse küll sellist ei too. Tegelikult pole elus kordagi ikea-s käinudki ja ei lähe ka. Olen ainult näinud teistel seda kõntsa, mida nad sealt ostnud on.
torujüri

PostitusPostitas Redone » Laupäev Jaan 24, 2015 13:17

IKEA teeb mööblist samasuguse kiirelt vahetatava asja, nagu riiete puhul kiirmood: asi, mida sa kannad ühe v kaks hooaega ja siis vahetad välja. Meie oleme harjunud ostma mööblit eluksajaks või vähemalt 20 aastaks. IKEA kontseptsioon on, et kui saab siiber, vahetad välja - hind seda igal juhul võimaldab. Eks seal on asju (eriti mitmesuguste kodutarvikute osas), mis on kvaliteetsemad, kui mujal samasugused; seal on mööbleid, mis on ette nähtud selleks, et kombineerid ise endale vajaliku; ja nt sellised kõige tavalisemad valged kokkukruvitavad raamaturiiulid on seal umbes 3x odavamad kui Eestis, eks tarbija otsustab, kas kvaliteet on Eesti omal ikka 3x parem või mitte...
Redone

PostitusPostitas sass » Laupäev Jaan 24, 2015 14:17

IKEA odavad asjad ei näe odavad välja, see on nende suurim pluss Eestis müüdava kallima mööbliga võrreldes. Ja nad on ka tihti vastupidavamad, nii et ma ei nõustu mõne eelkõnelejaga nagu oleks tegemist suht lühiajaliseks kasutamiseks mõeldud toodanguga.
sass

PostitusPostitas Kravatt » Laupäev Jaan 24, 2015 15:43

IKEA on mööblimaailma kiirmood. Odav ja laguneb kiiresti. :lol:

Odav saast üürikorterisse, mööbel noorele perele või pensionärile jne.

Korralikud asjad aga maksvad IKEAs ka korralikult, need asjad mis pole tehtud värvitud lainepapist ja plastikust..
Kravatt

PostitusPostitas Kati ja Mati » Laupäev Jaan 24, 2015 21:17

Disain. Uuenduslik, huvitavad lahendused, mitmekesine ja rikkalik valik, mugav ja praktiline. Kaasaegne ja moodne, ajaga kaasas käiv. Ostjaid kuulatakse - edukad kaubad püsivad valikus kaua. Asi ei ole rahas.
Kati ja Mati

PostitusPostitas JKaru » Pühapäev Jaan 25, 2015 02:29

Tegelikult on eesti kodudes päris palju IKEA asjade nõukaaegseid (piraat?)koopiaid. Küsimärk sellepärast, et meenub, et mõned mööblivabrikud siin tegid IKEAle allhanget vist. Billy-raamaturiiuleid näiteks. Iseenesest on IKEA väärtus heas disainis ja asjade omavahelises sobivuses, kvaliteet ei pruugi jah igavest elu lubada... Muidugi on osa eesti publiku ja ka tootjate mööblimaitse suhteliselt kas nüüd halb, aga siiski...
JKaru

PostitusPostitas arvannii » Pühapäev Jaan 25, 2015 02:54

Minu meelest on seal hind vastavalt kvaliteedile. mida ostad, seda saad. Me käime paar korda aastas sealt kodusisustusvidinaid ostmas - kõik köögitarbed sealt, pildiraamid, tekstiilid. Mööblit pole veel ostnud - aga voodid on seal küll vastupidavad mu meelest, hinnad neil ka korralikud muidugi.
arvannii

PostitusPostitas madeinrussia » Pühapäev Jaan 25, 2015 16:22

Meil on kodus ühed suured klaasid, mille põhjas on kirjas IKEA ja Made in Russia. Kusjuures need ei ole Ikeast ostetud minu teada..
Kus enamus ikea kaupa tehakse?
madeinrussia

Mine Sisekujundus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist