Ikea - hea ja kvaliteetne või odav saast?

Tapeedid, värvid, põrandakattematerjalid

Re: Ikea - hea ja kvaliteetne või odav saast?

PostitusPostitas Külaline » Esmaspäev Jaan 26, 2015 10:23

Minumeelest müüvad meie mööblipoed palju hullemat saasta ja kaks korda kõrgema hinnaga. Ikea mööbli taga on disainerid ja seda on näha. Kvaliteetmööbel on igal pool kallis ja käib keskmisele inimesele üle jõu.
Külaline

PostitusPostitas kkomm » Kolmapäev Veebr 04, 2015 13:37

Ikea oli eesrindlane selles, et lasi mööbli ostjal kodus ise kokku panna. Nüüd teevad nii pea kõik. Aga juhendid Ikeal haruldaselt selged. Hinna-kvaliteedi suhe on samuti super. Kahtlemata leiab kvaliteetsemat, aga siis ka kõvasti kallimat. Vastupidavuselt on Ikea parem, K ui sarnase hinnaga konkurendid. Ütlen seda 10 aasta eest soetatud mööbli pealt.
Küsimuseks jääb eeskätt see, kas Sulle sobib nende disain. Kes ikka nö Itaalia moodsat renessanss-mööblit ihaleb, see sobivaid keerutusi ei leia. Muidu on aga tegelikult super.
kkomm

PostitusPostitas UrmasL » Pühapäev Veebr 08, 2015 17:20

torujüri kirjutas:Puhas pask. Enda elamisse küll sellist ei too. Tegelikult pole elus kordagi ikea-s käinudki ja ei lähe ka. Olen ainult näinud teistel seda kõntsa, mida nad sealt ostnud on.

IKEA-s on kaupa seinast seina ja ka hinnad vastavalt.Odav on odav ja kallis on kohati isegi väga kallis.Kui sinu tuttvad on mingeid odavaid olematu hinnaga aasju toonud,siis mine ja vaata,seal müüakse ka muid asju.Endal on ostetud tammest pehme vahetatava põhjaga söögilaua toolid, aastal 2007 ja on siiani korras ning terved.Hind oli vist umbes 450EEK-u ja meil maksid analoogsed al 2500 EEK-u.Sama korraga sai juhuslikult leitud ja ostetud vanaaegsed vasetatud metallist, klaasist kuplitega laelambid,mida olin eestist ükskõik mis hinnaga otsinud ja neid lihtsalt polnud.Mingi analoog maksis meil umbes 5000 eeku ja need lambid maksid vist mingi 250seki tk.Lambid on siiani kasutusel ja ilma igasugu probleemideta.
UrmasL

PostitusPostitas Pin » Esmaspäev Apr 06, 2015 14:23

Mina olen IKEAst päris palju ostnud ja teinud ka IKEA toodetele ümberkujundamist, mistõttu osad asjad ei näegi enam nii "IKEA"-d välja ;) . Sealt võib leida asju kvaliteediga seinast seina, seetõttu tuleb ka hoolsalt valida, mida osta ja mida mitte. Mulle väga meeldib nende disain ja läbimõeldus. Ja muidugi erinevate koduaksessuaaride rohkus on super.
Pin

PostitusPostitas neiukõ » Teisipäev Sept 15, 2015 13:26

Eks seal on igasugust kaupa. Ma olen nt mööbliga vastu pükse saanud, samas mis kvaliteeti sa saepurumööblilt ikka ootad. See-eest köögitarvetega olen väga rahul! Eestist sama hinnaga ikka ei saa küll.
neiukõ

PostitusPostitas Ikea kasutaja » Reede Jaan 08, 2016 11:03

IKEAs on jah odavat ja "yhekordset" kaupa, aga mina ytleks, et 90 % on siiski kvaliteetne ja mõeldud pikaajaliseks kasutamiseks. Olen ostnud IKEAst kaks korda köögimööblit ja siiani ei kahetse. Köögitehnika oli Whirlpool (IKEA kirjadega) ja kui ahi jupsima hakkas, siis ka vahetati kohe ymber. Minu ahi oli tootmisest maha võetud ja sain Whirlpoolist valida suvalise ahju, mis muu tehnikaga kokku sobis. Järelteenindusele 10 punkti minu poolt.
Paljud mööblisarjad on aaaaastaid myygis, st et on võimalik juurde osta, mõni osa ymber vahetada jne. Näiteks köögimööbel - võid alguses soetada minimaalselt vajalikud mööblitykid ja hiljem täiendada.
Mis puutub disaini, siis skandinaavia hele ja lihtne mööbel (olgu ta siis täispuit või saepuruplaat) on mulle rohkem meeltmööda kui poolakate saepuru (mis on esindatud enamuses Eesti mööblikauplustes). Ytleks siis yhe lausega - eelistan IKEAt tihti Eestis saadaolevale mööblile.
Ikea kasutaja

PostitusPostitas Külaline » Reede Jaan 08, 2016 12:24

Kati ja Mati kirjutas:Disain. Uuenduslik, huvitavad lahendused, mitmekesine ja rikkalik valik, mugav ja praktiline. Kaasaegne ja moodne, ajaga kaasas käiv. Ostjaid kuulatakse - edukad kaubad püsivad valikus kaua. Asi ei ole rahas.

Tõite välja loendi, millest ükski ei näita kauba vastupidavust ja kvaliteetsust!
Sest ükski nendest omadustest ei välista seda, et kokku on kuhjatud küll laias nomenklatuuris, aga viletsalt vastupidavat kraami. :!:
Külaline

PostitusPostitas Külaline » Reede Jaan 08, 2016 16:14

Külaline kirjutas:
Kati ja Mati kirjutas:Disain. Uuenduslik, huvitavad lahendused, mitmekesine ja rikkalik valik, mugav ja praktiline. Kaasaegne ja moodne, ajaga kaasas käiv. Ostjaid kuulatakse - edukad kaubad püsivad valikus kaua. Asi ei ole rahas.

Tõite välja loendi, millest ükski ei näita kauba vastupidavust ja kvaliteetsust!
Sest ükski nendest omadustest ei välista seda, et kokku on kuhjatud küll laias nomenklatuuris, aga viletsalt vastupidavat kraami. :!:

Ikea mööblil pole häda midagi, elan ise Rootsis juba pikemat aega ja majas on nii kaheksakümnendatel ostetud Ikea mööblit kui ka uuemaid asju. Kui ikka poes vaatad mida ostad siis saad hea asja. Tuleb ette, et mu Eesti kinnisvara vajab määblit ja siis olen sunnitud külastama eestis olevaiod mööblipoode. Õudus kuubis. Mingi poola-leedu-aasia riikide saast maksab kolm-neli korda rohkem kui mistahes Ikea või Mio vms muu odav mööblibränd Skandinaavias.

Keegi siin küsis, et kus Ikea asjad on toodetud - erinevates riikides, ka Eestis tehakse. Teatud köögimööbli sari tuleb nt Leedust, mõned asjad jällegi Rootsist. Sahtlite siinid jm vidinad on toodetud Austrias jne. Tehakse seal kus on head ja odavad tegijad.

Soovituseks veel niipalju, et paned asja kokku ja kasutad siis kestab vääääga pikalt. Kui aga mõni idikas hakkab mööblit nt kolimise eesmärgil uuesti koost lahti võtma, siis ei pruugi enam hiljem head tulemust saada.
Külaline

PostitusPostitas Odav jama » Laupäev Jaan 09, 2016 12:00

madeinrussia kirjutas:Meil on kodus ühed suured klaasid, mille põhjas on kirjas IKEA ja Made in Russia. Kusjuures need ei ole Ikeast ostetud minu teada..
Kus enamus ikea kaupa tehakse?

Venemaal on ikeal suur kontor , mööblit ostetakse kokku erinevatelt firmadelt ikea märk läheb peale .
Kes odavamat hinda pakub selle juures tootmine käib . Odava hinna saab loomulikult arengumaadest , kus tööjõud ja majandamise kulud on odavad .
Nii , et rootsi kvaliteeti te igal juhul ei saa , saate kaubamärgi või siis sildi pakendil :lol:
See kehtib üldiselt kõikide asjade puhul .
Odav jama

PostitusPostitas eiolenkasutajanime » Laupäev Jaan 09, 2016 12:52

IKEA hinna ja kvaliteedi suhe on paigas. Nii lihtne see ongi. Eestis on enamasti hinna ja kvaliteedi suhe VÄGA paigast ära. Lisaks on IKEAs lai valik, saad kõiki asju kohapeal oma silmaga näha ja oma käega katsuda ning üldjuhul on kõik asjad kohapeal olemas. Jällegi - Eestis tihti pole isegi näidist võtta, pead lihtsalt kataloogipildi alusel tellima, mitu kuud ootama, raha ette maksma. Kui siis kättesaades selgub, et ei sobi, on tagastamine niisugune peavalu, et anna olla. IKEAs pole ka mingi probleem kaupa tagastada.
Lühidalt ja punktide kaupa:
- hinna ja kvaliteedi suhe on paigas;
- lai valik;
- enamus asju kohapeal olemas;
- kliendisõbralik;
- mugav.
eiolenkasutajanime

Mine Sisekujundus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Yahoo [Bot] ja 2 külalist