Ikea - hea ja kvaliteetne või odav saast?

Tapeedid, värvid, põrandakattematerjalid

Re: Ikea - hea ja kvaliteetne või odav saast?

PostitusPostitas mamsel » Pühapäev Jaan 10, 2016 03:33

Ise elan Norras ja meil on terve kodu IKEA mööbliga sisustatud, isegi Eesti oma. Pean tõdema, et kui valida Jyski odava ja IKEA odava mööbli vahel, siis igal juhul eelistaksin teist varianti. Lihtne kokku panna, annab ise valida, millist lahendust soovid, suhteliselt odav ja vastupidav jne.
Leian, et kui kodu ikkagi sisutada ära nii, et asjad omavahel kokku sobivad, siis võib täitsa kena välja näha. Ja samas, vöib-olla sulle ei meeldi, aga teisele vägagi meeldib... Nii palju kui on inimesi, on ka eelistusi...
mamsel

PostitusPostitas hmm » Esmaspäev Jaan 11, 2016 17:15

eisaaaru kirjutas:Palun seletage mulle seda ikea fenomeni - olen näinud mitmes eesti kodus ikea asju, mis on olnud seinast seina - mõni päris kena, mõni ikka jube odav plastist kärakas. Mis selle Ikea kaubas nii head on, et eestlased neid käru ja bussitäite kaupa Eestisse veavad? Kas ta peab siis paremini vastu kui kohalik mööbel?

Ja kas kõik arvavad, et on hea ja äge või arvab keegi vastupidi?

Ma arvan, et asi ei ole mitte selles et nüüd paremini vastu peaks vaid selles, et sama kvaliteediga asi maksab eestis kuus korda rohkem. Ise olen Ikeast ostnud mitmeid asju ning peavad hästi vastu küll...ja kui ikkagi kordades odavamalt kätte saab siis miks mitte? Isiklikult räägin just mööblist jne. Kaks aastat tagasi sai suur-suur vaip ostetud. Hinnaks oli 35 eurot, Eestis täpselt samasugune isegi materjali poolest 234.
hmm

PostitusPostitas hmm » Esmaspäev Jaan 11, 2016 17:18

mamsel kirjutas:Ise elan Norras ja meil on terve kodu IKEA mööbliga sisustatud, isegi Eesti oma. Pean tõdema, et kui valida Jyski odava ja IKEA odava mööbli vahel, siis igal juhul eelistaksin teist varianti. Lihtne kokku panna, annab ise valida, millist lahendust soovid, suhteliselt odav ja vastupidav jne.
Leian, et kui kodu ikkagi sisutada ära nii, et asjad omavahel kokku sobivad, siis võib täitsa kena välja näha. Ja samas, vöib-olla sulle ei meeldi, aga teisele vägagi meeldib... Nii palju kui on inimesi, on ka eelistusi...

Ikea puhul meeldib minule väga see, et diivanitele näiteks müüakse katteid eraldi ka. Ehk kui diivanile tekib plekk mida kuidagi välja ei saa siis tellid endale lihtsalt uue katte peale, 20 eurot ja olemas. Vahepeal hea diivanil värvi vahetada kui kodus ümberkorraldusi teed :D
hmm

PostitusPostitas Külaline » Teisipäev Jaan 12, 2016 13:37

Kravatt kirjutas:IKEA on mööblimaailma kiirmood. Odav ja laguneb kiiresti. :lol:

Odav saast üürikorterisse, mööbel noorele perele või pensionärile jne.

Korralikud asjad aga maksvad IKEAs ka korralikult, need asjad mis pole tehtud värvitud lainepapist ja plastikust..

Ma ei tea, tehke palun mulle selgeks, kuidas saab mul mingi mööblitükk meeletu kiirusega laguneda? Mul on kodus palju IKEA tooteid, kaasa arvatud suured raamaturiiulid ja juba 10 aaastat vastu pidanud ning ei lagune kuskilt otsast. Et mis loll jutt see on, et laguneb kiiresti.

Nii nagu vahetub riiete mood, nii vahetuvad ka sisustustrendid ning isegi kui ma ostaks endale koju eritellimusel kalli ja kvaliteetse Itaalia mööbli, siis sooviksin ma selle samamoodi ca 5-10 aasta järel välja vahetada, seega ma ei näe sellisel "investeeringul" küll mõtet.

Ühesõnaga IKEA toodetel on hea disain, nad on hea või isegi väga hea kvaliteediga. IKEA tooted on erinevates hinnakategooriates, seega võid sealt osta väga odava 10eurose väikese papp-laua kui ka 300 eurose täispuidust laua, seega igaühele midagi.
Külaline

PostitusPostitas taahei » Teisipäev Jaan 12, 2016 18:46

eisaaaru kirjutas:Palun seletage mulle seda ikea fenomeni - olen näinud mitmes eesti kodus ikea asju, mis on olnud seinast seina - mõni päris kena, mõni ikka jube odav plastist kärakas. Mis selle Ikea kaubas nii head on, et eestlased neid käru ja bussitäite kaupa Eestisse veavad? Kas ta peab siis paremini vastu kui kohalik mööbel?

Ja kas kõik arvavad, et on hea ja äge või arvab keegi vastupidi?

IKEAl on nii odavat vähem kvaliteetset mööblit kui ka kallist ja kvaliteetset mööblit tuleb teada mis on mis ja vastavalt mida rahakott võimaldab. :)
taahei

PostitusPostitas Hindaja » Kolmapäev Jaan 13, 2016 15:32

IKEA hinna ja kvaliteedi suhe on mu enda aastakümnete pikkuse kogemuste kohaselt alati plussis - kvaliteet on parem kui makstud hinna eest võiks oodata/loota. Vastupidavuse osas ei nurise ka üldse. Minu kogemused ei näita, et IKEA toode iseenesest laguneks kiiremini kui mõne muu firma toodang. Pealegi - kust mujalt saaks sellise hinnaga tõeliselt disainitud ja hästi läbimõeldud toodet?
Kõigele lisaks on IKEA äärmiselt praktiline - pole vaja tellida ja nädalaid-kuid oodata. Saad kohe kätte, harva kui midagi laos pole, ja kui ongi otsas, siis tuleb kohe varsti uus laadung. Olen ise ka mõelnud, et ostaks midagi muud, et juba IKEA kraamist tüdinenud, aga ikka ja jälle satun IKEAsse tagasi ja ostan kõik vajaliku sealt. Kurb, et Eestis IKEAt pole.
Hindaja

PostitusPostitas Külaline » Kolmapäev Jaan 13, 2016 15:54

Täna just otsisin raamatute jaoks riiulit, panipaiga ruumi. Loomulikult IKEA lehelt. Billy riiuleid on igas mõõdus, tohutu valik, saab hiljem juurde osta, komplekteerida, kui mu raamatud jälle ära ei mahu. IKEA kvaliteet on väga hea, meil on 3 riidekappi ja vitriinkapp sealt 9.a tagasi ostetud. Midagi pole
selle aja jooksul ära lagunenud. Kuidas saaksid riidekapid laguneda, kui on kohe läbimõeldud mõõdus, õigesse seina ostetud ja kolida pole plaanis
olnud ja mingid laamendavad metslased me pole ka. Novembris otsisin 10 aastase lapse tuppa kummutit ja ustega seinakappi. Käisime 5 erineva mööblitootja poes ja ikka ostsime IKEA-st. Osades oli hind absurdseks kirjutatud (lapse tuppa) ja Jysk-s sama suurusega kummut oli kallim ja kordades
kehvema väljanägemisega, kvaliteediga. IKEA- s on tohutu valik. Kummutil oli üks paneel pakis puudu. Kuna Norra suurim IKEA asub kodust 2.km. kaugusel, läksime tagasi. Neil on spetsiaalne osakond, kus saab puuduvaid osi kohe, kui neil on sees ja tavaliselt on, saime kohe. Seal vahetatakse ka kohe ümber, kui klent on ise laost valet tooni mõõblipaki võtnud. Sama oli laelambiga, mille ise karbiga võtsin, ei kontrollinud värvi poes piisavalt. Järgmisel päeval vahetasime. Varu juppide osakond on praktiline, Eestis pole näinud. Aga Eestis pole ühtki nii tohutult laia sortimendiga sisustusketti ka.
Selleks, et sajas poes ringi seigelda- aega, diislit ja närve kulutada, saab IKEA-s kõik ühest kohast, hea valiku ja hinnaga. Antiikmõõbli ostjatele on teised poed, kes tõesti soovivad mööblit põlvkondi edasi pärandada, aga äkki Teie lastele ei meeldigi Teie valitud vastava ajastu stiilis mööbel.
Külaline

PostitusPostitas Iks » Kolmapäev Jaan 13, 2016 22:26

Ikeat eristab teistest odavpakkujatest see, et nad kasutavad toodete, eelkõige mööbli disainimisel üsna tuntud disainereid üle maailma. Odavalt saavad müüa seetõttu, et tootmine-müük on väga suur, ja et ladustamiseks kulutatakse võimalikult vähe ruumi (mööbel tuleb ise kokku panna).
Meie kodus on mitu Ikeast ostetud asja, muidugi pole need sama vastupidavad kui 50-60 aastat tagasi tehtud täispuitmööbel, aga selle hinna kohta täitsa ok.
Muide, kui Taani kuninganna renoveeris ühe oma kesklinna paleedest, valis ta antiikmööbli kõrval magamistubadesse Ikea öökapid.

Kindel on see, et Eestis soolase hinnaga müüdavatest Hiina päritolu mööblitükkidest on Ikea kõvasti parem. Kui osta mujalt kui Eestist (kas Eestis on Ikea olemas?), siis ka tunduvalt odavam.
Iks

PostitusPostitas fuuksti » Kolmapäev Jaan 13, 2016 23:03

Tegelikult pole IKEA süüdi kui kellegi kodus on odav plastist kärakas! Inimene on ise valinud selle kõige odavama varjandi!
Poissmehena ostsin 5 aastat tagasi IKEA-st pool korteri mööblist. Odav, kena ja ligi viiesajale peole vastu pidanud!
fuuksti

PostitusPostitas Odav saast » Neljapäev Jaan 14, 2016 11:34

Kallid kaasmaalased! Tehke palun endale kõigepealt selgeks KVALITEET ja KVANTITEET. Kui olete need selgeks teinud ja oma tegeliku vajaduse välja arvutanud siis leiate, et te ei ole nii rikkad, et suudaksite iga aasta uut mööblit osta. Kui tellite korrektse mööbli tislerilt (mitte soss-sepalt) ja maksate hetkel tunduvalt enam siis kokku pannes ajaga, leiate, et olete tegelikult saanud üliodava kauba ja seda terveks (pea terveks, kuidas keegi tahab) eluks. Ja tuletan siinjuures meelde, et korralik mööbel on TÄISPUIDUST aga mitte sellisest tangupudrust mida nimetatakse plaadiks (rääkigu nii palju kui tahava ja kiitku oma sodi taevani aga peale paari aastat on selle teekond prügimäel (elust enesest)).
Odav saast

Mine Sisekujundus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline