Kööki vaid saareke ja baaripukid söögilaua asemel?

Tapeedid, värvid, põrandakattematerjalid

Mida teeksid sina?

Sa võid valida kuni 1 valiku.

Vaata tulemusi

Kööki vaid saareke ja baaripukid söögilaua asemel?

PostitusPostitas butterfly » Kolmapäev Veebr 04, 2015 15:54

Küsimus siis selline - projekteerime oma uut kööki ja idee on söögilaud välja visata ja selle asemele panna saareke, kus ümber saab ka süüa (kõrgematel toolidel istudes). Saareke oleks ka säilituspinnana - ühele poole paneksime sahtlid või riiulid, teisel pool oleks nö lauaalune.
Põhjus on selles, et säilituspinda on köögis liiga vähe ja tööpinda veel vähem ja enamus pereliikmeid sööb teleka ees diivanil, seega enamus ajast on meil söögilaud puutumata - seda kasutame vaid siis kui külalised. Kuna mul pole kunagi saarekesega kööki olnud, siis ma ei oska mingeid negatiivseid pooli näha selles, et söögilauda pole. Mis teised arvavad?

Elukaaslase vastuargumendiks on, et jõuludel tahaks ikka laua ääres istuda, mitte baaripukil. Reaalselt aga pole meid eriti jõulude ajal koduski.
butterfly

Re: Kööki vaid saareke ja baaripukid söögilaua asemel?

PostitusPostitas Tiiuke » Kolmapäev Veebr 04, 2015 22:47

Kui peres on lapsed, siis mina soovitaks ikka söögilaua alles jätta ja kui vähegi ruumi, siis lihtsalt mõlemad panna.
Tiiuke

PostitusPostitas Pesapunuja » Esmaspäev Veebr 09, 2015 02:21

Mulle ka köögisaarekesed väga meeldivad - annab palju tööruumi juurde ja eestlaste kodus üsna tavapäratu lahendus - enamasti seetõttu, et tavaliselt pole selleks ruumi. Kui sul ruumi on, soovitan mõlemad jätta. Söögilaud võib ju olla lahtikäiv variant, et kui tõesti jõulude või peo ajal suuremat söögilauda vaja siis saab selle laua lahti teha?

Ja see on ka õige, et väiksemal lapsel on selle kõrge saarekese taga ikka ebamugav süüa, 10+ vanuses pole enam ilmselt eriti vahet.

Siin üks Ikea köögisaareke-söögilaud kaks-ühes.

Pilt
Kasutaja avatar
Pesapunuja

PostitusPostitas Pesapunuja » Esmaspäev Veebr 09, 2015 02:26

Mulle endale meeldiks lahendus, kus oleks köögis mõlemad:

ikeakitchenisland.jpg
ikeakitchenisland.jpg (21.32 KB) Vaadatud 10835 korda

Veel üks minu meelest ilus lahendus:

Pilt
Kasutaja avatar
Pesapunuja

PostitusPostitas kohalik » Kolmapäev Veebr 25, 2015 15:25

Köögisaareke sobib hommikukohvi joomiseks kuid koos perega õhtusöögiks mitte. Meil oli mingil ajal söömise kohaks baaripukid ümber köögisaare aga kui poeg (11-aastane) hakkas oma taldrikuga kirjutuslaua taha sööma käima, saime aru, et köögisaar on pigem nn.poiss-meeste korteri osa, mitte ei sobi lastega perele.
kohalik

PostitusPostitas leander » Reede Veebr 27, 2015 21:39

butterfly kirjutas:Küsimus siis selline - projekteerime oma uut kööki ja idee on söögilaud välja visata ja selle asemele panna saareke, kus ümber saab ka süüa (kõrgematel toolidel istudes). Saareke oleks ka säilituspinnana - ühele poole paneksime sahtlid või riiulid, teisel pool oleks nö lauaalune.
Põhjus on selles, et säilituspinda on köögis liiga vähe ja tööpinda veel vähem ja enamus pereliikmeid sööb teleka ees diivanil, seega enamus ajast on meil söögilaud puutumata - seda kasutame vaid siis kui külalised. Kuna mul pole kunagi saarekesega kööki olnud, siis ma ei oska mingeid negatiivseid pooli näha selles, et söögilauda pole. Mis teised arvavad?

Elukaaslase vastuargumendiks on, et jõuludel tahaks ikka laua ääres istuda, mitte baaripukil. Reaalselt aga pole meid eriti jõulude ajal koduski.

Köögisaar on saatanast, kui oled paar korda baaripuki otsas koogutanud ja üritanud süüa siis kolid hopsti söögilaua taha tagasi -
kui pole juba jõudnud välja visata.Ja kui juba viskasidki söögilaua välja siis - viskad saarekese köögist välja ja söögilaud tuppa tagasi.
leander

PostitusPostitas H.L. » Laupäev Veebr 28, 2015 12:58

Korralik söögilaud võiks ikka ühes korralikus kodus olla. Saan aru küll, et elutempo nii kiire, et ei jõua isegi kord päevas perega maha istuda ja koos süüa, aga selle aja võiks ikka võtta ja seda mitte püstijalabaarina kiirelt võileibu süües.
H.L.

PostitusPostitas Näh » Teisipäev Mär 03, 2015 12:06

Ostsin omale korteri, köögis oli kõrgem laud ja baaripukid ümber selle. Issand kui lahe ja vinge see tundus. Kõige kohutavam variant mis üldse olla saab, baaripuki otsas on nii meeletult ebamugav istuda, et laua taga me praektiliselt ei söönudki. Külalised komandeerisin ka elutuppa, kuna baaripuki otsas istumine lihtsalt nii ebamugav, et seal pikalt ei istu. Vb oli asi muidugi konkreetsetes pukkides, ehk on ka mugavamaid olemas, aga enam kunagi enda kodus seda viga ei teeks, et söömise baaripukkidele planeeriks.
Näh

PostitusPostitas 333 » Pühapäev Mär 08, 2015 15:33

"Saared" on o.k. ,aga baaripukk,kui jalad maha ei ulatu,on ebamugav.Istud kui lind oksal.
333

PostitusPostitas katariina rosalie » Teisipäev Mär 10, 2015 09:39

Äraproovitud asi. Läksime ka enda kodus ebatraditsioonilise lahenduse teed ja ütleksin nii, et kõike võib proovida, kui on valmisolek hiljem, kui asi ei tööta, võtta ette ümbertegemine. See peab paika, et erinevatel eluperioodidel, erineva pereliikmete arvu ja vanuse juures töötavadki erinevad asjad, muutub mood ja su enda eelistused. Mul oli söögitoaga selline lugu - otsustasime, et kuna köögis suurt lauda pole, olid ka baaripukid, aga köögi kõrval oli sobiv tuba, teeme söögitoaks, saame suuremad istumised seal pidada. Mõned aastad toimis, aga laste kasvades oli see periood, kus enam köögiski eriti ei kohtunud, saun sai ka valmis ja perepeod kolisid tasapisi sinna üle. Likvideerisime söögitoa ära ja tegime garderoobi. Nüüd on aeg sealmaal, kus lastel taas kodu armsam ja ei tulda enam üksi vaid pruutide-peikadega. Mina olen igaljuhul juba mõnda aega igatsenud taga vana head klassikalist söögilauda, kuhu pere mõnusasti taha mahub ja kus on pikemalt hea tiksuda, mitte ainult kähku kõht täis süüa. Aga oli pikalt ka seda aega, kus baaripukid olid OK. Nii et kui võimalik ja ruum lubab, säilitage erinevad võimalused või vastupidisel juhul olge valmis - miski pole igavene, ka mitte teie vajadused ja meeldimised.
katariina rosalie

Mine Sisekujundus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist