Sisekujundusprogrammid - millised on head?

Tapeedid, värvid, põrandakattematerjalid

PostitusPostitas Pesapunuja » Laupäev Jaan 23, 2016 18:12

Milliseid programme olete kasutanud oma kodu sisekujunduse joonistamiseks?

Olen katsetanud erinevaid programme. Neist kirjutasin täna ka siin: «Minu kodu» blogi: Kuidas ise teha sisekujundust 3D joonistena

Kindlasti on neid programme veelgi ja ilmselt ka paremaid kui minu kasutatud roomstyler. Ise katsetan praegu ka Sweet Home 3D programmi, et kogu maja üles joonistada.

Kutsun üles jagama oma kogemusi ja võimalusel ka tulemustest pilte siin teemas. Eriti huvitavad sellised programmid, kus saab katsetada ka valgustust - nt öise ja päevase valguse ja lampide valgustuse näidiseid katsetada.
Manused
Kasutaja avatar
Pesapunuja

Re: Sisekujundusprogrammid - millised on head?

PostitusPostitas Külaline » Kolmapäev Jaan 27, 2016 10:58

Minu eelistus on Sweet Home 3D - palju võimalusi. Vajab küll natuke rohkem süvenemist, et kõike võimalusi kasutada.
Külaline

PostitusPostitas SketchUp » Laupäev Jaan 30, 2016 16:56

Olles proovinud mitmeid sise- ja välikujundus programme, olen jäänud kasutama Google toodangut SketchUp, sest sellel on väga palju erinevaid võimalusi, nt ise sisustus elementide tegemine ja samas ka teiste kasutajate üleslaetud toodete kasutamine. Valgusega saab ka mängida.
Pilt
SketchUp

PostitusPostitas poolt » Reede Veebr 12, 2016 20:28

sekundeerin sektchupi osas. pole mina veel leidnud asja, mida seal teha ei saaks. väga väga väga põhjalik "warehous" ehk mudelite kogu on kindlasti üks eeliseid. ausalt öeldes tundub mulle vahel, et kõik need eriti peened CAD'i mehed on natuke "poose" peal väljas, CAD on algajale sada korda ebamugavam kasutada kui SU ja kuniks reaalset inseneritööd ei tee, pole mina tõesti leidnud asja millega SU jänni jääks. mõne asja jaoks vaja eraldi pluginaid. ja suured boonused - tasuta ja youtube on asjalikke tutorial videoid täis. miinuseks ilmselt see võrreldes erinevate nimetatud programmidega, et spetsiaalsed kodusisustusprogrammid pakuvad võibolla kiiremini mingite lahenduste jaoks "valmis tükke", samal ajal kui SU-s tuleb paljugi nullist joonistada. aga see joonistamine on ka omaette tore.
poolt

PostitusPostitas Külaline » Reede Veebr 19, 2016 23:19

Autodesk Revit sobib väga hästi kui käpp oled selles. Renderdused elutruud. Mööblit jalaga segada
Külaline

PostitusPostitas Mopp » Teisipäev Veebr 23, 2016 14:40

poolt kirjutas:sekundeerin sektchupi osas. pole mina veel leidnud asja, mida seal teha ei saaks. väga väga väga põhjalik "warehous" ehk mudelite kogu on kindlasti üks eeliseid. ausalt öeldes tundub mulle vahel, et kõik need eriti peened CAD'i mehed on natuke "poose" peal väljas, CAD on algajale sada korda ebamugavam kasutada kui SU ja kuniks reaalset inseneritööd ei tee, pole mina tõesti leidnud asja millega SU jänni jääks. mõne asja jaoks vaja eraldi pluginaid. ja suured boonused - tasuta ja youtube on asjalikke tutorial videoid täis. miinuseks ilmselt see võrreldes erinevate nimetatud programmidega, et spetsiaalsed kodusisustusprogrammid pakuvad võibolla kiiremini mingite lahenduste jaoks "valmis tükke", samal ajal kui SU-s tuleb paljugi nullist joonistada. aga see joonistamine on ka omaette tore.

Siin üks CAD vend....poose ei ole siin nüüd küll teema. Meie peame tegema 3D-s proffessionaalseid dokumente, mis on korrektselt vormistatud, tabelid, valgusarvutused, soojaarvutused jne jne jne ja CAD progedes on vastavad vahendid olemas. tegelikult ei ole näiteks Archicad üldsegi keeruline, ma ütleks, et Sketchup on palju tüütum ära õppida. Sketchup on isenikerdajale jah tore mänguasi, kuid seal ei saa teha ise uusi objekte nii lihtsalt, kui meie oma CAD süsteemides ja üldse kuidagi konarlik.

https://www.youtube.com/watch?v=8v4UaiHdJH4
Neh, üks videoke ka, kus tüüp ehitab Star Warsi Tie fighteri ainult ühe töövahendiga Archicadis....tee see järgi oma Sketchupis...lähed ikka enne peast soojaks, kui valmis saad. Archicadis vaja aind üks asi ära õppida (okei, jooniseid peab ka oskama lugeda)
Mopp

PostitusPostitas harrastaja » Kolmapäev Veebr 24, 2016 17:32

Pesapunuja kirjutas:Milliseid programme olete kasutanud oma kodu sisekujunduse joonistamiseks? ...

Olen kasutanud ka Sektchup'i, kuid sisekujunduseks eelistan poolakate Pro100 programmi. Sellel on kaasas 2GB sisekujunduse objekte, mida on laost mugav võtta ja 3D ruumi paigutada. Lisaks on võimalus koostada ise uusi objekte lattu tagavaraks.
Aga jah, CAD on proffidele.
harrastaja

Mine Sisekujundus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist