Soovitage köögimööbli valmistajat

Tapeedid, värvid, põrandakattematerjalid

Re: soovitage köögimööbli valmistajat

PostitusPostitas kadakas » Teisipäev Nov 22, 2005 23:53

to tisler: Kas see tähendab, et melamiinplaadi servi võib ka kantida spooniga? Vabandan, et kuigi ei soovi köögimööblit praegu tellida, esitan küsimusi. Mina olen mõelnud, et spoonitud MDF-st karkass on vastupidavam kui melamiin PLP-st (noh nt et kapiuksehinged püsivad paremini karkassi küljes) või olen ma valesti aru saanud?

Panen ühtlasi teie meiliaadressi kõrva taha - üht suurt spoonitud söögilauda on küll varsti tarvis.
kadakas

PostitusPostitas xil » Kolmapäev Nov 23, 2005 15:14

Uurisin siit-sealt palju maksab nat.spooniga kaetud karkassi ruutmeeter: hinnad 1500 - 2900. samal ajal tammest liimpuitkilbi ruutmeeter maksab ca 1000 krooni, kase oma veel poole vähem. Mõõtulõikamine 25 krooni lõige ehk siis 50 krooni detaili kohta. õli maksab ka pisut lisaks aga ikkagi tuleb detailidest ise kokku pannes naturaalpuit odavam kui mdf tellides..
xil

PostitusPostitas kadakas » Kolmapäev Nov 23, 2005 18:20

to xil: mida sa mõtled karkassi ruutmeetri all?

Spoonitud mdf plaat maksab 280kr m2, lõikamine ja kantimine tuleb lisaks, aga võrreldes liimpuitkilbiga tuleb ikkagi 3x odavam. Lisaks sellele, arvan, pole päris kindel, et liimpuitkilbid on väiksema suurusega, mistõttu võib rohkem puidu ülejääke jääda või pead oma mööblit kavandades juba arvestama kilbi mõõtudega, et hirmpalju jääke ei tekiks.

Ma olen mõelnud karkassi ise teha - arvestasin välja, et spoonitud mdf-st ise tehtud ühe sahtliboxi hind tuleb ligi 3x odavam kui samade mõõtudega sahtlibox kõige odavamast (valgest) melamiinplaadist kõige odavamalt köögimööblipakkujalt. St, et kui ise teha, larista materjali ja furnituuriga palju tahad, kokkuvõttes on ikka kõige odavam.
kadakas

PostitusPostitas janek » Reede Nov 25, 2005 12:07

Tere

Mina soovitaks Elvast ühte erategijat. Samuti väga soodsalt. Kui firmalt tellida oleks kallimaks läinud. Ja pole kunagi kindel, kui hea materjaliga võid saada??? Väga rahul. Ta on hästi hingega asja juures. Saatis erinevaid jooniseid ja pilte jne. Tuttavad kellele soovitanud olen, on ka vaid kiitnud. Kahjuks on tal pikad järjekorrad,sest ta teeb üle Eesti ja lähimates välisriikides, kuid tasub oodata, sest ta pühendub täielikult. Tema meili aadress on janek.koogimoobel@mail.ee
janek

PostitusPostitas Maire » Laupäev Nov 26, 2005 08:02

Köögimööbel on lai mõiste. Mina lasin lisaks tavapärasele köögimööblile valmistada sellise vanamoodsa paksust plangust ja omapäraste jalgadega köögilaua ühel meistril, kes valmistab nö vanemat mööblit, mis iseäranis sobib maakodusse. Kuid uskuge, üllatavalt värskendavalt mõjub taoline laud ka tavalisse linnakööki. See on tehtud parajalt suur, et ei peaks kogu aeg mõtlema, kas kõik, ka külalised, laua taha ära mahuksid, Muide tähelepanek. Kui varem istusime külalistega nö suures toas, siis nüüd millegipärast oleme tahtnud olla köögis suure (suht robustse, klantsimata, kuid korralikult viimistletud naturaalne puit) laua ümber. Lihtsalt mõnus ja sundimatu õhkkond kujuneb seal iseenesest.
Maire

PostitusPostitas AH » Pühapäev Nov 27, 2005 12:56

ei soovita HANSPERT´i.Tuttavad tellisid,ootasid 2kuud ettenähtust kauem.
Kui tuli kohale said 30cm lühema köögi,siis öeldi,et vabandage aga midagi ei ole teha makske juurde ja oodake veel kuu siis saate oma köögi.See ei olnud veel kõik.Umbes paar nädalat pärast kasutust ilmnesid ustele mingid valged täpid (töömehed Hanspert´ist ütlesid,et halvasti värvitud).Siis pundus üles töötasapind
(Hanspert teatas,et ei ole nende viga kuna kahtlustas,et oldi töötasapinnale VETT lastud ).Kui uksed värvist tagasi tulid,hakkasid need pragunema.Nüüd jookseb minu tuttav töökaitse ja Hansperti vahet eks näis kellel siis õigus jääb.
AH

PostitusPostitas tisler » Pühapäev Nov 27, 2005 13:30

kadakas Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> to tisler: Kas see tähendab, et melamiinplaadi
> servi võib ka kantida spooniga? Vabandan, et kuigi
> ei soovi köögimööblit praegu tellida, esitan
> küsimusi. Mina olen mõelnud, et spoonitud MDF-st
> karkass on vastupidavam kui melamiin PLP-st (noh
> nt et kapiuksehinged püsivad paremini karkassi
> küljes) või olen ma valesti aru saanud?
>
> Panen ühtlasi teie meiliaadressi kõrva taha - üht
> suurt spoonitud söögilauda on küll varsti tarvis.

mellu plaadile vöib panna mis iganes kanti, yhele viimasele tellimusele sai isegi 3mm alumiinium pandud. ja vastupidavuse kohta niipalju et juhul kui hinged karkassi kylge kruvida ainult yhe korra siis pysivad väga hästi aga kui jälle ja jälle maha vötta ja uuesti ette kruvida siis ei pysi need hinged ju isegi täispuidu sees. ja kui on mööblisoovi siis saatke mail eritellimus.moobel@mail.ee see ei aegu
tisler

PostitusPostitas olle » Pühapäev Nov 27, 2005 20:33

Aga kas on ka olemas mingid hinged, mille korra kinnitad kruvidega ja siis vägagi lihtsalt on uksi võimalik ilma hingi lahti kruvimata eest ära võtta. On sellised hinged olemas?
olle

PostitusPostitas xil » Reede Dets 02, 2005 11:46

Otsustasin lõpuks 18mm lihvitud oksavaba kasevineeri kasuks. Hind natuke üle 100kr/m2. Juba tellimuse esitamisele järgneval päeval sain mõõtu lõigatud tükid kätte. Kasepuit on vähe kontrastne ja mitte nii huvitav, kui näiteks pähkel aga sobiva peitsiga saab süü kontrasti suurendada. Plaanin uste vahele jäävad servad ise toonitud lakiga ära lakkida ja kappide sisemused värvitu lakiga (tumeda lakiga lakkides jääksid kapid seest ehk pisut pimedad). Karkassi nähtavale jäävad küljed on plaanis lasta värvitöökojas minu poolt lakitud servadega samas toonis lasuurpeitsiga katta ning värvitu lakiga lakkida.
xil

PostitusPostitas pisike » Reede Dets 02, 2005 15:43

Pixner - lääne-Virumaa. Kadrinas
pisike

Mine Sisekujundus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist