Köögi valamu ja tööpindade tagasein

Tapeedid, värvid, põrandakattematerjalid

Köögi valamu ja tööpindade tagasein

PostitusPostitas anweli » Esmaspäev Nov 07, 2005 12:21

Mul on vaja leida materjali valamu , pliidi ja tööpindade tagaseina katmiseks.
( no see mis jääb valamu ja alumiste/ülemiste kappide vahele) oleme keraamilist plaati kasutanud, aga see kukub pidevalt maha. asi pole liimis vaid meie seintes. kleebitavat kilet see, mis vakstut meenutab ka ei tahaks.
mida Teie kautanud olete? ja siis tahaksin kööki nurgatooli, lihtsat ilma nikerdusteta pealtnäha tavalist. aga kust seda leida või teab keegi soovitada meisterdajat.
`Polka`
anweli

Re: köögi valamu ja tööpindade tagasein

PostitusPostitas mYgri » Esmaspäev Nov 07, 2005 13:49

anweli Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> asi pole liimis vaid meie seintes.

Ja mis nende seintega siis nii valesti on, et plaati peale ei saa?
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan5trans.png[/img][/url]
mYgri

PostitusPostitas anweli » Esmaspäev Nov 07, 2005 14:47

meie seintega on nii, et need tuleks täiesti lahti võtta uus tugev konstruktsioon panna. vist alates vundamendist tuleks midagi ette võtta, sest maja vajub. no midagi niisugust on mulle räägitud. igatahes plaadid seinas üle 1,5 aasta ei püsi. maja on hallil vene ajal ehitatud, täpsemalt vene aja lõpuperioodil. siis nagu teada ei ehitatud nii kvaliteetselt kui võinuks. tõenäoliselt mingi osa ehitusele mõeldud materjalist müüdi ka viinaks maha. selline suur töö, mis hõlmaks maja vundamenti ja seinade lammutamist/ kohendamist on kavas ehk 4-5 aasta pärast. ( kui mitte hiljem)
kõigeks on vaja aega ja materjaalseid vahendeid.
`Polka`
anweli

PostitusPostitas anweli » Teisipäev Nov 08, 2005 23:59

leidsin ühe võimaliku lahenduse, aga kas see just kööki sobib. niisiis! plaat, seinaplaat, niisketesse ruumidesse mõeldud, pealt on nagu keraamiline plaat. paistab tunduvalt parem kui vakstu variant. suurus 1,22* 2,4. saaksin katta ühe tükina. liimitakse.
kas keegi on kasutanud? tean , et vannitubade seinu kaetakse sellega, aga kööki?
`Polka`
anweli

PostitusPostitas kadakas » Kolmapäev Nov 09, 2005 14:36

Ühel mu sõbrannal oli kunagi köögi tagaseinas see, võib panna küll kööki, aga too nägi küll väga plastmassine välja, ise ei paneks.
Oleneb milline on köögimööbel, köögimööblifirmad panevad mu meelest tagaseinaks ka samu dekooriga plaate, mis töötasapind on, ainult plaadi paksus on siis 3 või 4mm. Neid plaate saab osta plaadifirmadest velldoris, plaatdetail, ecodekor (kõigil on kodukad internetis). 2x2,6m plaat maksab 200-300 krooni + lõikamine (vbl ei pea tervet plaatigi ära ostma).
Siis veel võimalus panna klaasplaat või roostevabaplekiriba.

MIna ise kavatsen köögitagaseina värvida veekindla värviga ja ei mingeid ekstra plaate, praegu on ka nii ja täitsa ok.
kadakas

PostitusPostitas anweli » Neljapäev Nov 10, 2005 10:52

mulle sobikski roostevaba plekiriba, aga öeldi , et 1m2 maksab ca 1500 EEK ja loobusin. ( meil Viljandist tellida ja selline kuhu sõrmejäljed peale ei jääks) teise võimalusena sobiks kõige paremini töötasapinna materjal.
tänan ´´ kadakas ´´ hakkangi seda uurima.
`Polka`
anweli

PostitusPostitas Aiku » Pühapäev Nov 13, 2005 23:37

Mina teeks tagaseina samast materjalist millest tööpind.
Aiku

PostitusPostitas xil » Esmaspäev Nov 21, 2005 12:13

Tagaseinaks võib panna suvalise odava niiskuskindla plaadi - kinnitada korralikult kruvidega, mitte liimiga. Plaadi peale võib siis liimida ker.plaadid või odavaim lahendus on puidu või graniidi imitatsiooniga kile (liimiga tagaküljel).
xil

PostitusPostitas anweli » Teisipäev Nov 22, 2005 17:06

Panime ikkagi selle plaadi, millest enne kirjutasin. See plaat on pealt kaetud glasuuriga. Vanem variant oligi plastmassine. Praegu mulle tulemus meeldib.
See sama, mis töötasapind tellin laua. Mõõdan kodus vajaliku suuruse ja siis tellin. Hiljem paneme metalljalad ise alla. Metalljalad sobivad mu kööki. Nurgaistmega on probleeme, sellega läheb kauem aega. Kahjuks neid pole ka kuskil eriti eksponeeritud ainult vene või poola omad, mis mulle ei meeldi.
Kui kellelgi on köögis nurgaiste siis ehk saadate pildi või jagate infot kust selle saanud.
`Polka`
anweli

Re: Köögi valamu ja tööpindade tagasein

PostitusPostitas maridg » Reede Aug 26, 2016 13:38

Mulle soovitati värvikeskuses tagaseinale fliistapeeti ja veebaasil seda lakkides saab puhastatava pinna sinna. efektne ka ja vastupidav ,on juba 2 aastat seinal olnud. nüüd mõtlen vahetada tapeeti seal.
maridg

Mine Sisekujundus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline