Teie vead kodukujunduses

Tapeedid, värvid, põrandakattematerjalid

Re: Teie vead kodukujunduses

PostitusPostitas Pesapunuja » Teisipäev Okt 28, 2014 10:15

Ma soovitan esialgu osta värvikaardid ja siis koju kaasa võtta ja erinevates valgustes seda katsetada või siis proovikogus värvi.
Ma kunagi tahtsin magamistuppa helerohelist seina, pigem sellist hele-mururohelist kui et sinakat rohelist (kui keegi teab, milline on niiskuskindel kips, siis just selline roheline oli tulemus). Ostsime värvi ära ja kui ma olin paar korda rulliga seina tõmmanud siis sain juba aru, et täiesti vale värv - see oli nii külm roheline ja üldse ei sobinud selle ideega, mis mul oli. Kuna aga värv oli ostetud, siis esialgu värvisime sellega ära ja mõtlesin, et ehk ma harjun. Kah üsna väike tuba oli - enamvähem vaid voodi mahtuski sinna. Paar aastat hiljem tegime lastetoas remonti ja siis võtsin kohe meie magamistoa värvimise ka ette - õige otsus oli - see uus värv oli ikka palju parem - andis soojema välimuse toale.
Kasutaja avatar
Pesapunuja

PostitusPostitas 112 » Teisipäev Okt 28, 2014 13:12

Päris esimeses kodus, kui mul veel erilist aimu polnud, kuidas mõni tapeet seinas välja näeb ja ise armastasin tohutult värve - tegin iga toa erinevat tooni kirju tapeediga. Juba mõni kuu hiljem see kirju hakkas nii ärritama ja segama, mingit ühtset stiili ei olnud. Nüüd hoian kõik toad üsna neutraalsed ja vahetan üldmuljet pisiasjadega, mis on kergelt vahetatavad.
112

PostitusPostitas Naljakas » Teisipäev Okt 28, 2014 20:21

No meil arenemisruumi on - alles hiljuti oli ju kuskil artikkel, et USAs ehitati maja valele krundile :D
Naljakas

PostitusPostitas Külaline » Esmaspäev Mär 02, 2015 04:17

- segistid ja ventilaatorid oleks pidanud võtma kvaliteetsemad, oleme mõlemaid juba paar korda vahetanud
- kodumasinad, sh boileri, oleks pidanud võtma parema energiaklassiga. ostsime hinna järgi ja see oli viga.
Külaline

PostitusPostitas Pin » Esmaspäev Apr 06, 2015 12:47

Ehitamise aeg sai unistatud Veluxi Cabrio rõduga katuseakendest, aga hind ehmatas tookord ära ja sai pandud lihtsalt 2+2 (2 üles, 2 alla) katuseakent. Tagantjärgi kirun end, et oleks ikkagi pidanud Cabriod võtma - hind oleks niikuinii laenusummasse ära hajunud. Samuti sai vannitoa plaadid ja vuugivahe toon liiga kiiruga valitud - praegu teeks kogu vannitoa ümber, kui saaks.
Pin

PostitusPostitas ...... » Kolmapäev Apr 08, 2015 10:42

Uni tuleb siis paremini, kui pea põhja magada ...
......

Seinad maha!

PostitusPostitas Muppiz » Neljapäev Apr 09, 2015 10:20

Remondi puhul on tähtis, et nö. "raamid" oleksid kvaliteetsed ja läbimöeldud - pörand, seinad, lagi, sanitaartehnika, torustik ja elektrisüsteem. Mööbli vöid ju hiljem alati välja visata. Pöranda juures on oluline, et see poleks "lapitud", st. igal ruumil teistsugune pörandakate. Rahulikuma ja avarama mulje jätab ühtlane ja läbijooksev pörandakate. Väljaarvatud muidugi vannitoas, mille uks niikuinii enamasti kinni on. Sinna ruumi paneks ma kindlasti pörandakütte maha - minu teada aitab see köige paremini hallitust vältida. Ära karda seinu eemaldada! Enne peab muidugi kindlaks tegema, et need oleksid mttekandvad seinad ja isegi neid tuleb mönel puhul toestada. See oligi minu viga meie maja remodil, et oleks vöinud rohkem seinu maha vötta.
Muppiz

PostitusPostitas Külaline » Pühapäev Apr 12, 2015 01:42

Liiga paljude ideede kokku kuhjamine liiga väikesele pinnale. Ei suutnud otsustada, kas põrand õlitada ja toonida või värvida ja tegime magamistubades ühtmoodi ja elutoas ja köögis teistmoodi. Ja see häirib. Kogu põrand oleks võinud olla ühtmoodi. Üldse oleks võinud terves korteris kasutada pigem üht läbivat sisustusstiili - näiteks seinad oleks võinud vabalt esialgu igas toas valgeks jätta. Mõtlesin küll mingid toonid välja, aga terviklikku visiooni veel siis ei olnud ja nüüd tundub, et "vähem olekski olnud rohkem". Kui visioon pole veel välja kujunenud, siis tasubki mõnede asjadega oodata - küll need ajaga paika loksuvad. Kiired kunstlikud lahendused pole ka need õiged. Üksikud odavamad mööblilahendused ka häirivad. Parem kohe kvaliteetselt teha.
Külaline

PostitusPostitas zeta » Neljapäev Apr 16, 2015 21:13

Kõige suurem rumalus on oma kodu teiste arvamuste järgi kujundada.
zeta

PostitusPostitas Sven » Laupäev Mai 09, 2015 13:35

1. Enne tee, siis mõtle. Seisa toa keskele ja kujutle soovitud lõpptulemust. Joonista, kas paberil või arvutis, nii kahemõõtmelisena (õiges mõõtkavas!) kui võimalusel ka programmides, mis võimaldavad tulemust kolmemõõtmelisena näha ja toas nö. ringi liikuda.
2. Kodu on elukoht, mitte sisekujunduse väljanäitus. Mugav on üldjuhul ilus, kuid ilus pole tingimata mugav. Mõtle selle peale, et kõik vajalikud asjad kenasti ära mahuks, oleks hõlpsalt kätte saadavad ja mööbel ei takistaks liikumist. Tihti unustatakse mööblit paigutades ära koristamise hõlpsus.
3. Kodu on tervik. Eri tubades stiilidega väga mängides võid üldmulje põhjalikult ära rikkuda.
4. Mis värvi? Vali oma kodule dominantne toon, see, mis värvi on valdav osa seintest. Elavust loo detailidega, näiteks valged seinad ja punased kardinad. Kaks värvust (primaarne + sekundaarne) on väga hea, üle kolme nõuab juba väga kogenud silma.
5. Ka telekas tahab süüa. Mõtle läbi, kas pistikupesad on sobivas kohas ja neid on piisavalt. "Harakapesade" ja pikendusjuhtmete puntrad on näotud ja ohtlikud. Mida vähem juhtmeid näha on, seda parem.
6. Vähem on rohkem. "Üledisainimine" on suurem oht kui esmapilgul tundub. Silma all olgu ainult asjad, a) mida vaja, või b) millel eriline emotsionaalne väärtus. Üledisainimisel pole silmal enam kohta kus puhata.
7. Kuhu vaatad? Toakujunduses on alati rohkem ja vähem rõhulised kohad ja kõige tähtsam on peaaegu alati (sõltub veidi arhitektuurilisest lahendusest ka) see seinapiirkond, millele pilk tuppa astudes esimesena langeb. Olulisim dekoratiivne element, nö. "toa kroon" pane sinna.
Sven

Mine Sisekujundus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist