Aiarõõmud

Aiandusnõuanded, puud ja põõsad, lilled, aiakujundus, aiatehnika jm.

Aiarõõmud

PostitusPostitas Maret » Kolmapäev Juun 28, 2006 07:44

Rõõmustan, sest näen esimest korda oma kolm aastat tagasi istutataud mesimurakatel marju, ilusad on! Maitsnud veel pole.
Maret

Re: Aiarõõmud

PostitusPostitas jalutaja » Kolmapäev Juun 28, 2006 09:19

Minul on ka, tänud Ritale! Muraka õiedki nii kenad, jätangi nad vist lillepeenrasse ilutsema.
Esimest aastat kannavad astelpajud, neid pisikesi kribalaid kasvamas vaadata on vahva. Viinapuul ka õisikud, näis, kas viljuvad. Aktiniidia õitest ei saanud asja ja söödav kuslapuu kuivatas marjad ära. Mustikaid käivad mutid kimbutamas, aga õitseb vapralt.
Uutest taimedest veel pampel ja sidrunväändik, aga millal nende vilju näeb...
K
jalutaja

PostitusPostitas selli » Kolmapäev Juun 28, 2006 11:57

mesimuraka marjad on küllaltki hapud ja ega suurt saaki ka saa -asjaks ikka.
sidrunväändik kasvab algul aeglaselt,marju saab mitme aasta pärast; tema õied lõhnavad nagu maasikad ja on vaevu märgatavalt väikesed ja valged; marjad hästi hapud ja männivõrse maitsega.
pampel on 2 aastat mul olnud ja nüüd õitseb
selli

PostitusPostitas viplala » Kolmapäev Juun 28, 2006 19:30

Minu sel kevadel istutatud pinnakatteroosil on nii palju õienuppe ja nüüd ootan pikisilmi millal ta mulle ometi õisi näitab. Sort on Swany. Royal Bassino õied nägin ka ära, nii ilusad punased kollase südamikuga lihtõied.:)
viplala

PostitusPostitas Krisse » Kolmapäev Juun 28, 2006 20:45

aga mina tegin täna esimest korda oma aia maasikatest toormoosi:) ikka kohe rohkem, sügavkülma, niisama söödud küll juba:))
ja siis rohisin tuhkpuuhekki välja, selg üsna haige sest küürutamisest, tervelt 42 meetrit teist. minu aiarõõmud hetkel siis;)

jalutaja, mitme aastased sinu astelpajud on, et kannavad? ma ikka ootan veel omi marjakribalaid, ehk järgmisel aastal siis...
Krisse

PostitusPostitas jalutaja » Kolmapäev Juun 28, 2006 21:07

Kolmeaastased? 2004 ostsin. Marju peaks juba luubitagi näha olema :), küllap siis järgmisel aastal. Aga ta niisamagi kena taim... eemalt vaadata.
K
jalutaja

PostitusPostitas lidia » Kolmapäev Juun 28, 2006 21:28

Minu selleaastased aiarõõmud piirduvad muru külvamisega, mis läks täitsa untsu. Tõusis ainult laiguti ja nüüd on seal maltsa põld mida ma aeg-ajalt niidan.Eks ma üritan hiljem uuesti algaja asi olen esimest aastat majaomanik,peab veel õppima kuidas asjad käivad!
lidia

PostitusPostitas aia...ilu » Kolmapäev Juun 28, 2006 21:58

Freesia,ööviiulid,pojengid,nelgid,esimesed roosid-millised lõhnad!!!
Päikest!
aia...ilu

PostitusPostitas Köögikata » Neljapäev Juun 29, 2006 22:38

Ei julge küll eriti veel juuri loota, aga mu kolmest purgi alla mulda pistetud lõpupeoroosivarrest on kahel pungad kasvama hakanud. Üks läks küll mustaks, selle tõmbasin välja. Aga ma nii loodan, et need teised kaks juurduvad ;).
Köögikata

PostitusPostitas jalutaja » Reede Juun 30, 2006 10:14

Mul ei õnnestu lõikeroose juurutada. Poetasid lehed maha, aga üks vars on ikka veel roheline, ei ela, ei sure. See-eest juurdus üks kolmest kevadel mulda torgatud valge pinnakatteroosi oksakesest.

Hoolimata hilisest kevadest sätivad mõned taimed liiga vara õitsema: floksid, gladioolid, hilja maha pandud daaliad... Huvitav, kas sügiseks ka õisi jääb? On ju alles juunikuu...
K
jalutaja

Mine Aiandus ja haljastus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist