Aiarõõmud

Aiandusnõuanded, puud ja põõsad, lilled, aiakujundus, aiatehnika jm.

Re: Aiarõõmud

PostitusPostitas kastekann » Reede Juun 30, 2006 13:26

aga minul sõi koer kõik lillesibulad, peale ühe tulbi, ära, mis sügisel mulda panin... :)
armastus kodu ja aia vastu
http://www.koduaed.ee/
kastekann

PostitusPostitas aiahuviline » Reede Juun 30, 2006 13:29

...no on alles "aiarõõmud"...
aiahuviline

PostitusPostitas Mary-Ly » Reede Juun 30, 2006 13:43

Mul selline mure kuldvihmaga. Et ei taha õitseda kuidagi. ootan õisi 6-7 aastat ikka ei midagi. juuni on juba läbi ja õisi see aasta ka mitte. muidu pikkust 2m puukesel. Kas oskate öelda on mul veel lootust või mida teha? Aga see eest õitsesid see aasta topelt valged sirelid meeletult :)
Mary-Ly

PostitusPostitas deia » Reede Juun 30, 2006 15:25

mul esimest aastat õitsevad kõik vesiroosid korraga- valge, roosa, kollane ja punane. kusjuures punane on mul tiigis olnud juba 3 aastat ja ei ühtegi õit - juba mõtlesin, et kui seeaasta kah ei õitse, siis panen tema asemele midagi muud. see karm külm mõjus ikke vesiroosidele kah hästi - ütle veel et peab neid tiigist välja tirima - minul istusid kõik läbikülmunud tiigis ja nüüd ajavad metsikult õiepungi. nüüd jääb veel oodata, et see kevade istutatud oranz vesiroos kah õit näitaks- siis oleks super!
deia

PostitusPostitas trumm » Reede Juun 30, 2006 16:28

oranzh ja kollane???

/luksatab kadedalt/

mis sordid ja kust said?
trumm

PostitusPostitas k.ai » Reede Juun 30, 2006 16:55

1.Paljudel võttis külm äea mahooniad, mägisibulad. ;Minu rõõmuks mul jäid alles.

2.Mügrid sõid hästi siniseid vahakuubikuid, ühed uued, ja auke peaaegu polegi sel aastal. Lihtsalt, nad lasevad elada ja pole kasvuhoones ei mutte ega mügrisid.
Ptüi, ptüi!

Maasikaid pole ka külm kimbutanud.
k.ai

PostitusPostitas ** » Reede Juun 30, 2006 20:52

Kuldvihm vist hakkabki õitsema seitsmendal-kaheksandal aastal, sellepärast mul teda polegi.
**

PostitusPostitas Mary-Ly » Reede Juun 30, 2006 22:08

Eh siis peab mul veel mõni aasta kannatust olema.
Mary-Ly

PostitusPostitas lidia » Reede Juun 30, 2006 22:19

mind huvitab ka kust neid oranze ja kollaseid saab? Tahaks endale ka.
lidia

PostitusPostitas deia » Reede Juun 30, 2006 22:19

trumm Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> oranzh ja kollane???
>
> /luksatab kadedalt/
>
> mis sordid ja kust said?

oranzi ostsin seeaasta - karbi peal oli kirjas - nymphaea aurora - kuigi netis igal pool kirjas et oranz ja ka karbi peal oli oranz, siis pildid netis miskipärast roosad- eks paistab mihuke ta mul on kui õitsema hakkab. istutasin alles paar nädalat tagasi ja praeguseks on ainult 4 lehte - loodan et kuu aja pärast ehk näitab õie kah ära

kollane on eelmine aasta istutatud ja karbi peal oli - nympahea marliacea chromatella- see õitses ka juba möödunud aastal ja ka seeaasta oli esimene õis juba ära. ta nüüd nii tumekollane pole kui meie vesikupp - esimesel päeval on peris kollane, teisel päeval juba siuke kreemikas- määrdunud valge ja kolmandal päeval enne veealla vajumist on juba valge

mõlemad juurikad olid selles piklikus karbis - hollandi kaup - mida enamus poode pakub. oranzi ostsin hortesest. kollast ei mäleta, kust möödunud aasta ostetud sai. aga niipalju võin öelda, et karbipeal on ilusam värv kui tegelikkuses :P
aga nuhh mulle meeldib kui vesiroose palju on ja seeaasta ajavad nad eriti rikkalikult õienuppe.

kui eelnevatel aastatel on nad kui kokkulepitult kordamööda õitsenud- siis seeaasta oli ühel päeval kõik värvid esindatud. mul oli kohe kahju, et fotokas mehega reisi pääl on ja pilti ei saand teha. aga nuhh - ehk õnnestub järgmine kord

aga kui ma endale kuskilt sinise vesiroosi saaks - vat siis oleks ma super õnnelik. peaks vist hollandisse sõitma. :)

või näit sellise http://aquat1.ifas.ufl.edu/nympha4.jpg
http://www.lilyblooms.com/almostblack-pi-250028672.html
deia

Mine Aiandus ja haljastus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 7 külalist