Algaja aiapidaja - millest alustada, rääkige kogemusi

Aiandusnõuanded, puud ja põõsad, lilled, aiakujundus, aiatehnika jm.

Re: algaja...

PostitusPostitas marta » Pühapäev Juul 23, 2006 00:05

Mis ma sulle veel soovitaksin - vanades aedades saab mõnikord raami luua (vähemalt osaliselt) juba olemasolevatest puudest. Kui aed on väga risune ja umbe kasvanud, ei ole alati selge sotti saada, mis puud seal just on ja kuidas nad üksikuna mõjuksid, aga kui igaüht eraldi just selle pilguga vaadata, et mida tal ilusat või huvitavat pakkuda on, siis kindlasti leiad kellegi, kes allesjätmist väärib. Näiteks vanad õunapuud võivad väga huvitava kujuga olla ja hakkavad pärast lõikamist jälle kandma kah. Pealegi on mõni puu krundil hea varjaja võõraste pilkude või kuuma keskpäevapäikese eest istumisplatsil. Kui alguses kõik lagedaks võtta, siis läheb ikka tükk aega, enne kui aias jälle kõrgust ja varju olema hakkab.
marta

PostitusPostitas MullaMutt » Pühapäev Juul 23, 2006 08:17

Mina panin plaani paika ja hakkasin seda teostama jupikaupa (ei võtnud liiga suurt ala korraga käsile). Ise ma ka alles teist aastat rohenäpp. Eelmise sügisega tegin korda umbes 30*30 maa-ala...niikaugele , et kevadel võis muru külvata ja taimed istutada. Ei saa kurta, et tulemusi näha pole, kuna tehtud osa paistab tegemata osast selgelt silma. See aasta võtsin käsile järgmise niisama suure jupi maad. Igatahes jõudu ja mehe abi läheb nende tööde juures kõvasti vaja. Ja vihma ka. :)
MullaMutt

PostitusPostitas Joosep » Pühapäev Juul 23, 2006 09:58

Ka umbes 10 aastat maja ja sellega seoses ka aia omanik,võrreldes sellega mis 10 aastat tagasi oli on kõik muutunud,kuid mida rohkem ma siin foorumites käin ja
ideid kuulen tahaks jälle midagi muuta.Nii käingi pidevalt aias ringi ja pean aru,kuhu- mida ja kuidas siis välja näeb.See ongi üks nõiaring ja kui veel neil reisidel käia ja näha millised aiad on "tegijatel" no siis on täitsa lõpp.
Nii et ega aiatööl lõppu pole näha,paneme taga...
Joosep

PostitusPostitas ** » Pühapäev Juul 23, 2006 12:22

Vot seda mina tahakski teada, kauaks te oma plaanidele truuks jääte? Mul tehtud varsti oma 10 plaani, ikka mõne aja pärast tundub, et teistmoodi oleks veel parem ja teen jälle ümber. Võõra aia plaani teed valmis ja sinna see jääb, oma aed on aga kogu aeg silma alla ja jälle tahaks midagi ümber teha.
**

PostitusPostitas Külaline » Pühapäev Juul 23, 2006 14:07

Aga elu ju seisneb pidevas liikumises. Mina kurdaks siis, kui midagi enam ümber teha ei tahaks. Aga seda küll, et teha vähehaaval. Mitte võtta korraga liiga palju ette.
Külaline

PostitusPostitas viplala » Pühapäev Juul 23, 2006 22:07

Sellepärast ongi mu meelest see oma aias rassimine mõnus, et kui oled nö. põhiplaani paika saanud ( grillinurk, suured puud, kasvuhoone st. asjad, mis jäävad paika), siis saab väiksemate taimedega mängida. Vean kah oma väikeses aias mõnd püsikut kord siia siis sinna (algul mõttes , siis juba päriselt) , kuni leian talle õige koha. Suvelilled on nii kui nii toredad lisandid. Ühte kohta teed kollase- oranZi peenra, teise sinise- valge jne. Asi peab olema mõnus ja mänguline. Ei tohi liiga palju ette võta ühel aastal, siis ei jõua ja oled väsinud ja pettunud.
Olen ka alles 5 aastat aiaomanik olnud. Asi on tasapisi edenenud, aga õnneks see aed ei saagi kunagi päris valmis, ikka on miskit muuta vaja.
viplala

PostitusPostitas rita » Pühapäev Juul 23, 2006 22:32

Otsi üles teema

*millega peaks alustama?*

seal pikalt-laialt sama asja arutatud :)
kui t
rita

PostitusPostitas millli » Esmaspäev Juul 24, 2006 16:02

olen alles esimest suve suure aiaga jantinud. esialgu tuli jõuetuse tunne peale, kui nägin, et mõttes sai mõni liigutus tehtud tunniga (või siis vähemalt ühe päevaga), reaalsuses kujunes see päevade ja nädalate pikkuseks. hakkan seega asjade edenemise tempost aru saama ja ennast kohendama aeglasema rütmi järgi.
läksin teedpidi, et kõik vanad haiged õunapuud ja põõsad korraga ära, juurikad ja kännud välja, hiljem pole enam nende kaevamist. maa siledaks (oli paras kuumaastik), küntud, kultiveeritud, meeterhaaval riisutud, kivid-rauad-killud ära korjatud.
nüüd olen paika pannud peenramaa asukoha, kasvuhoone koha, marja- ja viljapuude kohad. ja ristiku külvanud. ja nokin päevast päeva ohakaid ja kassitappu ja nõgeseid. ......ja ootan vihma......et istutada maasikaid. ....ja hiljem vaarikaid ja marjapõõsaid.
tunnen, et esialgsed ajaplaanid on lennanud kõik vastu taevast, kuid siiski edeneb.
kuhugi tulevad roosipõõsad, kuhgui lillepeenar, kuhugi teerajad....talvel mõtlen...:D
millli

Re: Algaja aiapidaja - millest alustada, rääkige kogemusi

PostitusPostitas Eve » Pühapäev Juul 12, 2015 12:47

Mina tegin sellise vea, et kuhjasin liiga palju erinevaid taimi oma aeda, aastatega olen kõvasti neid vähendanud. Maaelamist ei ole vaja teha linnaaia sarnaseks, las jääb looduslikuks edasi, pügatud muru on kõikse ilusam ja rämps silma alt ära.
Eve

Re: Algaja aiapidaja - millest alustada, rääkige kogemusi

PostitusPostitas AlexHaljastus » Teisipäev Aug 25, 2015 15:07

Www.alexhaljastus.ee väga hea hind.
Haljastustööd, siirdemuru paigaldus väga odavan. Hind al. 0.90€/m2
helista tel 58057044
AlexHaljastus

Mine Aiandus ja haljastus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 4 külalist