Viinamarja lõikamine

Aiandusnõuanded, puud ja põõsad, lilled, aiakujundus, aiatehnika jm.

Re: viinamarja lõikamine

PostitusPostitas Claire » Neljapäev Juul 25, 2013 23:31

Mina lõikan enamus uusi võrseid ära, jätan vaid igaks juhuks mõned mis marjadel valgust ei varja. Kandvatel võrsetel lõikan tipud ära, et nad marjade kasvatamisega saaksid tegeleda kasvamise asemel kuid sügisel ma neid ära ei lõika. Minul kannab Rondo nüüd juba 7 aastat ning vaatan, et põhivõrdsed hakkavad vanaks jääma, koor hakkab lahti tulema ning tuleb uued põhivõrsed kasvatada.
Claire

PostitusPostitas sipelgas » Reede Juul 26, 2013 08:55

Nüüd suvisel lõikusel lõikasin kandvatel võrsetel tipud, muist kasve murdsin ära ja mõned uued võrsed jätsin alles. Hilissügisel tuleb veel vaadata, millised uutest okstest ületalve jätta.
Mulle tundub, et minu viinamari (Zilga), ei kasva nii jõuliselt et suudaks igal aastal asendusvõrsetest viljaoksad kasvatada ja veel uued asendusoksad ka. Esimesed aastad kärpisingi ehk liiga usinalt, taim oli nõrguke (ei jaksanud uusi võrseid kasvatada ja põhioksad olid ka kaua liiga peenikesed)ja esimest saaki kandis peale istutamist alles kuue aasta pärast. Samas pidavat jõuline lõikus taime põhioksad tugevamaks tegema, võta siis kinni.
sipelgas

PostitusPostitas Claire » Reede Juul 26, 2013 11:53

Mina esimesel 2 aastal ei lõiganud üldse, ei olnud kursis ka selle lõikamisega eriti ja läks päris džungliks ära. Kuid kandis ilusti ning põhivõrsed läksid ka jämedamaks. Kõige rohkem olen ma ühe taime pealt saanud 7L mahla ja Rondo sobibki mahlaks hästi sest seemnete tõttu ta väga hea söögimari ei ole. Teine sort millest mahla olen teinud on Fabel (vähemalt selle nime all sai ta ostetud, kuid kindel ei ole sest ka seemnetega kuigi peaks olema ilma) aga sealt tuleb vähem mahla sest sisu on sültjam ja magusam ning sobib minuarust rohkem söögiks.
Claire

PostitusPostitas Mussu2 » Laupäev Juul 27, 2013 23:26

Mitu aastat läheb kui koor nii hullusti kestendama hakkab , et on vaja uus võrse jätta ?Kuidas ja millega teete mahla ? Kas aurutada on mõtekas või pressida ?
Mussu2

PostitusPostitas Jan » Kolmapäev Juun 22, 2016 00:33

hq kirjutas:On kolm 3a vanust lõikamata põõsast (Novgorodi juubeli vms). Nendel tuleb juba maa seest 2-3 vart välja ja edasi siis kõrvalharud, millel omakorda kõrvalharud. Sageli ei saa aru, milline on peaharu ja milline kõrvalharu, sest hargnemiskohal lähevad harud V-kujuliselt lahku ning mõlemad täpselt ühesugused.

Õnneks on see Jubileinaja Novgoroda suhteliselt algajasõbralik viinapuu. Kannatab üldjuhul ka Eesti kõige karmimad külmad välja ning igasuguste haiguste suhtes on väga vähe vastuvõtlik. Nende omaduste vastukaaluks pead ehk leppima veidi väiksema marjaga kui mõne teise sordi puhul, ent marjad on eriti magusad. Samuti päris saagikas sort.
Jan

Mine Aiandus ja haljastus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 8 külalist