Kasvuhoonete head ja vead

Aiandusnõuanded, puud ja põõsad, lilled, aiakujundus, aiatehnika jm.

Re: kasvuhoone

PostitusPostitas logimata Mirjam » Laupäev Mai 08, 2010 15:08

Vinkejraud nurkades maasse löödud ja selle külge kinnitatud alusraami lauad, millele siis kinnitatud ka need torud, aga "vundamendiks said pandud need kõnnitee ääreplaadid (ka seisid veel kasutamata), aga võib panna ka kergkruusast need pikad. Ilma ankurdamata ei saa, mul seal jube tuuline koht, kasvukas oleks muidu ammu juba idapoole lennanud :D
logimata Mirjam

PostitusPostitas hg logimata » Laupäev Mai 08, 2010 16:48

Pärnale

Prussid või pikad lauad võib otse nende maa sisse minevate jalgade külge kruvida ja sinna jättagi, nii saab peale paikatõstmist alust väga lihtsalt välja loodida. Lisaks jääks niimoodi maa sisse ka piire, mis ei lase umbrohu juurtel kasvukasse tungida. Puit tuleks kindlasti ennem kaitsevahendiga paksult üle võõbata. Kui kunagi ära mädaneb, võib ju sokliplaadiga asendada. Kui on tuuline koht, siis peaks tõesti ka mingisuguste metallvarraste, nurkraua vms veel ankurdama...
Kraavi põhja soovitaks panna kihi killustikku või jämedat kruusa, et talvekülm kasvukat inetult kõveraks ei tõstaks.
Ei midagi keerulist minu arvates:D Jõudu!
hg logimata

PostitusPostitas Meelike » Laupäev Mai 08, 2010 19:01

To pärn
Panime vinkelrauad, et minema ei lendaks prusse kahjuks ei pannud( meil tekkis probleem just otstega). Muide selle kasvuhoone ukse probleemi saime ka lahendatud.
Ma loodan, et sul kasvuhoone valmis. Igatahes edu ja jään põnevusega ootama lõppkommentaari.
Meelike

PostitusPostitas alma » Laupäev Mai 08, 2010 21:36

Sannu, ei ole hiidlane.

Aga kui sellest et kuskilt kätte sattunud materjalidest midagi ehitada, siis miskis telesaates näidati kuidas üks oli plastpudelitest kasvuhoonele katte teinud. Ju siis külas polnud joogivett ja niikuinii tuli koju vett pudelitega vedada. Pudelitel ükshaaval põhjad ja kaelad maha, keskmine osa külje pealt lahti lõigatud et siis selliste väikeste plastplaatidega oli terve metallkarkassiga kasvuhoone ära kaetud. Iseasi et kui ilus, aga.... Sedalaadi materjalist saaks ilmselt näiteks ka "besedkale" läbipaistva katuse... Ma kunagi vaatasin, et nendest sinistest plastpudelitest saaks vihmaveetoru kokku monteerida, sellise popi läbipaistva... ja sinise. Sobiks selle moodsa läbipaistva plastkatusematerjaliga.

Siin üks pilt miskist plastpudelitest tehtud "onnist". Sedamoodi pilti nagu eelpoolkirjeldatud kasvuhoone, ma ei leidnud. Et kas Hiiumaal pudeleid meri ei too randa? Muidu nagu räägivad, et olla mered plastiga reostunud...http://2.bp.blogspot.com/_GuRWWRDfFLU/SvhZR8vEByI/AAAAAAAABlk/r2kyFMuaufk/s400/October+2009+140.jpg
alma

PostitusPostitas Kodumaised kasvuhooned » Pühapäev Okt 24, 2010 23:58

Kodumaised korraliku karkassiga kasvuhooned aastakümneteks leiate siit.
Kodumaised kasvuhooned

PostitusPostitas j » Esmaspäev Mär 28, 2011 22:41

Plaanis on osta alumiiniumkarkassiga kasvuhoone 6,1m2 Interbauenist. Palun jagage kogemusi, kel selline (või analoogne) juba kasutusel olnud. Kuidas rahule jäite, kuidas talve üle elas? Kui paks on kattematerjal? Nende kodulehelt ei leidnud ma mingit sellekohast märget.
Kumb on targem ost, kas täiesti läbipaistev või poolläbipaistev ?
Või on mõistlik veel raha koguda ja vaadata pigem Saksa või Taani toodangut?
j

PostitusPostitas tatsu » Kolmapäev Mär 30, 2011 16:11

6,1 m2 jääb kõrgete tomatisortide jaoks madalaks, samuti on keeruline nii õhukese konstuktsiooni külge sidumistraate kinnitada, rasked taimed võivad selle kiiva vedada.
Talve elab hästi üle siis, kui lund korralikult maha ajada. Talv läbi tühjalt seisvale suvilakrundileei sobi kui pole aega lund ajamas käia.
Tuulekindlus on normis kui on korralikult kinnitatud.
Kui on väga kuum ja päikeseline, siis peab ikka varjutama, ka poolläbipaistvat.
tatsu

PostitusPostitas solana » Kolmapäev Mai 18, 2011 17:20

ostin mai kuu algusel kasvuhoone ja núúd ta ei kólba kuskile ja veel ei ole tomateit ki sees ja hind 138.eur.ja sent.ei tea mis teha..
solana

PostitusPostitas millimallikas » Esmaspäev Veebr 27, 2012 22:32

Nüüd om meilgi asi sellisne, et kasvuhoone on talve jooksul hukka saanud. Nüüd vaja uut ostma hakata. Tahakski uurida kuidas teil ostetud kasvuhooned vastu on pidanud. Kuna me ise talvel kohal ei ole ja sinna jõudmine on raskendatud, peaks kasvuhoone talvel endaga ise hakkakama saama. Mees välistas alumiiniumi, kuna see on liiga nõrk materjal. Palun jagage muljeid.
millimallikas

PostitusPostitas ursula tihane » Teisipäev Veebr 28, 2012 10:41

Kui su pere raha lugema ei pea, siis osta.
Kui olete tavalised inimesed, siis ei soovta. Ma ei tea yhtegi valmiskasvuhoonet, mis oleks tervelt kevadesse j6dnud. Yks naine tellis Soomest, oi-oi, mis maksis, kuid see kannatas talve 2ra, aga meiemaa nn soodsad kasvuhooned ei ole m6eldud meie kliimasse. Paremal j2rjel tuttavad on ostnud, kiitnud, ja... Kyll vajutas lumi selle kokku, kyll tegi torm liiga - ja need on meil ju iga talv, eks ole... katuse kaldenurk peab olema ikka v2ga terav a la gooti katedraal, et sulalumi kasvukat 2ra ei tapaks...
Siis v6id kyll panna, kui Sul on kasvuhoone varjulises kohas, et tuul peale ei k2i, ja korra kuus k2ite ikka vaatamas, v6i p2rast suuremat lumesadu ja sula.
Ma soovitaks hoopis plastikust veetoru (torupoodide myyjad teavad, mis toimub, igal kevadel ostetakse neilt just kasvuhoone-kiletunnelite tegemiseks plastiktoru, oli vist 35mm) ja immutatud puitu, mida on lihtne kruvidega kokku lasta, kile saab talveks kokku rullida ka nii ei kannata konstruktsioon ja kilet j2tkub kauemaks... see juba teine teema.
ursula tihane

Mine Aiandus ja haljastus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot], Google [Bot] ja 12 külalist