Kasvuhoonete head ja vead

Aiandusnõuanded, puud ja põõsad, lilled, aiakujundus, aiatehnika jm.

Re: kasvuhoone

PostitusPostitas tahan ka » Teisipäev Veebr 28, 2012 19:59

Aga mida arvata tunnel kasvuhoonetest? Need ju pealt ümarad, kas ka sinna jääb lumi püsima ja vajutab lössi?
tahan ka

PostitusPostitas Murrr » Kolmapäev Veebr 29, 2012 11:26

Meil ongi ise plastikust veetorudest tehtud ümar kilekasvuhoone.
Ehitasime selle 2008.aasta kevadel, et oleks üks aasta tomateid kuskil kasvatada. Ühe päevaga panime püsti ja ka selle talve on siiani üle elanud. Poleks uskunudki.
Kile talveks ära ei võta, aga olen näinud, et teistel on võetud.
Esimesed talved vajutas sisse kile küll, aga ma läksin kasvuhoonesse sisse ja seestpoolt ettevaatlikult raputasin lume maha. Kevadel tõmbus jälle kokku.
Meil on vb lihtsalt vedanud, aga siiani olen rahul olnud.
Ruumipuuduse tõttu on kavas ka teine kasvuhoone ehitada ja plaanime seda teha vanadest akendest, et ilusam oleks. :)
Osta ei kavatse.
Murrr

PostitusPostitas logimata Mirjam » Kolmapäev Veebr 29, 2012 21:42

Aga kulutage natuke juurde ja pange (just eriti plast-veetorudest tehtule) katuseosale kile alla PVC - kattega keevisaiavõrk .
Mul sellel ajutisel, mis vastu pidanud juba 2007-nda kevadest siiani, ei ole tänu aiavõrgule küllaltki lauge kaldega katuse kilel mitte kuskil isegi lohukest ja lumi vajub ise ilusti maha. Siiani isegi sama kile peal. Valgust see võrk ( silmaga 60x100mm) ei vähenda, aga traadiga kasvumaja torude külge kinnitatuna tugevdab võrk kasvumaja konstruktsiooni ikka päris palju.
logimata Mirjam

PostitusPostitas jalutaja » Neljapäev Mär 01, 2012 11:19

Mina olen kihtplastikuga väga rahul. Eelmisel aastal kaevasin kasvuhoonesse pääsemiseks meetrise hange ukse eest ja külvasin 17. märtsil redist, peterselli, hiina kapsast, tilli ja peasalatit. Peterselli tärkas vähe, hiina kapsa sõime ära, tilli panin purki - siiani kasutan soolatilli, imehea asi! Peasalati juured said vist külma, külvasin liiga seina äärde, see kippus õitsema. 2. aprillil külvasin lillkapsast, hiljem istutasin aeda, 5. juuli pilt: http://nagi.ee/photos/jalutaja/18820993/ Eile oli kasvuhoones 13 soojakraadi, sonkisin veidi hargiga mulda, et varsti saaks juba kaevata :) Ettekasvatatud taimed saab varakult valguse kätte viia, riiulil öösel külmaks ei lähe. Mullu prooviks aprillis istutatud tomatitaimed hakkasid kõige rutem saaki andma.
Kasvuhoonest õieti pilti polegi. Joonised tegin ise, mees keevitas kokku. Värvitud kruntvärviga. Vahed 70 cm (plaat 2100 x 6000 mm), seina paksus 4 mm, katusel 6 mm. Eriti rahul olen riiuliga. Sai üksiti tugipost pandud (kuigi lumi on seni kolme talve jooksul ise maha tulnud), selle külge vinkelraud ja põhjaks armatuur.
http://nagi.ee/photos/jalutaja/12432867/
K
jalutaja

PostitusPostitas alma » Reede Mär 02, 2012 12:23

Muide, need erinevad võrgud on ka head tekitamaks pindu, kuhu midagi riputada/kinnitada. Siduda. Kui nad piisavalt jäigad on. jalutaja pildil on tore lahendus et lausa terve lillepott mahub sellisesse "riiul-hoidikusse" mis valgust läbi laseb, vett kah. Väiksema silmaga võrgud püstistel pindadel - sinna saab kõiksugu "vajalikke asju" riputada just sinna kõrgusele kuhu parajasti vaja.

Mirjam, kas Sinu kasvuhoonel sinna katusevõrgu külge Sa ka midagi kinnitad, või on selleks et näiteks tomatitaimi siduda Sul miski eraldi süsteem?
alma

PostitusPostitas alma » Reede Mär 02, 2012 12:32

Aga need tunnel-kasvuhooned... on ju see ajutine lahendus ka, et näiteks jäigem traat kaartena maasse peenra kohal, mitte väga kõrge kaarega üle peenra, või kasutatakse ka plasttorusid millele traat sisse aetud, ja siis sellele kile peale. Näiteks kivid äärtes kilele peale. Tüütu on natuke selle kilega, palava ilmaga seda seal õhutamiseks lahti rullida ja jälle kinni ööseks panna, aga odav, taaskasutatav. Naisterahvale jõukohane püstitada ka. Talveks korjad kokku ja ei mingit lume all lössi vajumist. Vaatluspraktikana üleaedsetel nägin. Kurke kasvas nii mis mühises.
alma

PostitusPostitas plastik » Neljapäev Mär 08, 2012 19:32

Ütlen ka selle ostetud juliana kasvuhoone kohta, et kihtplastik on hea küll aga igal talvel mingi jama .kord vajutas lumi selle alla, sai toed alla , siis sel aastal viis tuul lõplikult minema. ja siin ei saa öelda, et pole kinni olnud. Ja kuigi 3 aastat vana pole garantiist haisugi . vot nii, enam ei ostaks.
plastik

PostitusPostitas Kaspar » Kolmapäev Mai 29, 2013 11:42

Tervist,

Hakkasin tänavu kasvuhooneid valmistama ja müüma. Leidsin, et oleks asjakohane teile näidata milline on minu pakutav variant.

http://suveaed.ee/tooted/kasvuhoone-kar ... is-juhend/

Endal on algamas 4jas hooaeg. Kile on muutunud häguseks ja ilmselt vahetan järgmisel hooajal ära.

Viljakat hooaega !
Kaspar

Re: Kasvuhoonete head ja vead

PostitusPostitas Pesapunuja » Reede Veebr 06, 2015 00:13

Kasutaja avatar
Pesapunuja

Re: Kasvuhoonete head ja vead

PostitusPostitas Pesapunuja » Reede Veebr 06, 2015 00:20

Pilt
Kasutaja avatar
Pesapunuja

Mine Aiandus ja haljastus