Oksapurustaja multš

Aiandusnõuanded, puud ja põõsad, lilled, aiakujundus, aiatehnika jm.

Re: oksapurust multš

PostitusPostitas rohka » Teisipäev Apr 15, 2008 17:24

No ma ütlen ausalt, et sellel tasemel purustaja on üks aeglane riist, kuigi kraam, mida ta teeb on tore. Vaat selline riistapuu, mis Miidurannas üks aasta töötas: kopp tõstis võsa peale ja teisest otsast pritsis hakke veoauto kasti, kuluks ära.
rohka

PostitusPostitas p » Teisipäev Apr 15, 2008 23:25

rohka

Kuidas adru kasutad? lihtsalt tood mere äärest ja kasutad multshina? Kas kuivanud või vettinud või vahet pole?
p

PostitusPostitas lõoke » Teisipäev Apr 15, 2008 23:41

meil oli sihikul 2 kohta, kust rentida ja nüüd ma ei teagi, millise mees valis...kas tahad ikka veel teada, jänku? :) aga see leidis aset möödunud kevadel, võib-olla on hinnad tõesti nii palju tõusnud (tõstetud)
lõoke

PostitusPostitas rohka » Kolmapäev Apr 16, 2008 09:44

Adru toon mere äärest ja laotan laiali. Maasse kaevata ma ei saa, kuna igal pool on sibullilled.
rohka

PostitusPostitas trumm » Kolmapäev Apr 16, 2008 11:38

kas adru praegusel ajal on rannas? s.t. kas see mass, mida praegu rannas leida, on ok? või peaks ootama suve? või sügist?
trumm

PostitusPostitas p » Kolmapäev Apr 16, 2008 11:55

veel adru kohta: see on vist kasulik? lihtsalt ilus? räägi natuke lähemalt
p

PostitusPostitas solnushka » Kolmapäev Apr 16, 2008 12:25

rohka, aitäh, aga mees arvas, et meile jääb see al-ko purustaja samuti lahjaks. Meil maal praeguseks juba mitu inimesekõrgust hunnikut eri jämeduses oksi kogunenud - eelmisest omanikust jäänud haohunnikud, võsa puhastamisel tekkinud kraam, tormimurd jne Käime küll pea iga nädalavahetus seal ja esimene töö on alati lõke põlema panna, aga kuidagi ei saa põletamisega järje peale:( Samas on linnas suured multšitud püsikupeenrad ja pikk hekialune, kuhu see purustaja sodi ära kuluks. Hortulusest öeldi, et üks tööriistalaenutus peaks varsti paar nende võimsat masinat ostma, eks ma siis rendi ja proovi järgi, palju see kahe päevaga ära suudab järada.
solnushka

PostitusPostitas rohka » Kolmapäev Apr 16, 2008 18:48

Adru on igati tore asi, kui lähedal käepärast. Võib igal ajal tuua, aga tavaliselt tuleb teda randa sügistormidega. Peale laotades hoiab juured soojas, sisse kaevates teeb pinnast õhulisemaks. Laguneb aeglaselt, ei ole nii rammus kui sõnnik. Hea näeb välja ka, talvel kõik nagu sooja teki all. Umbrohu eest küll ei kaitse.
rohka

PostitusPostitas rohka » Kolmapäev Apr 16, 2008 18:49

Minu meelest need väiksed oksapurustajad on eksklusiivne värk väiksesse linnaaeda, kus oksi tuleb vähe ja põletada ei tohi.
rohka

PostitusPostitas ostuhuviline » Kolmapäev Apr 14, 2010 09:47

To: Rohka
Kas purustaja on müüdud või seisab veel nurgas? :)
ostuhuviline

Mine Aiandus ja haljastus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 4 külalist