Kas armastate tulpe?

Aiandusnõuanded, puud ja põõsad, lilled, aiakujundus, aiatehnika jm.

Kas armastate tulpe?

PostitusPostitas kassikakk » Pühapäev Okt 11, 2009 16:45

Millised on sinu lemmiktulbid? Mulle meeldivad nad väga, ostan aina uusi juurde , kuid samas tean, et näiteks Aino Järvesoo ei lubanud oma mitu korda auhinnatud aeda Tartus üldse tulpe planeerida, tema neid ei sallinud.
kassikakk

Re: kas armastate tulpe?

PostitusPostitas juta230 » Pühapäev Okt 11, 2009 17:50

Mulle ka niiväga tulbid meeldivad. Kui vaid nendega kogu aeg jamamist poleks8-). Näiteks plaanisin sel aastal nad suveks maha jätta, aga metssead andsid vargsi märku, et ikka vaja üles võtta. Kolisin nad siis väheke turvalisemasse kohta. Vähemalt ma arvan, et on turvalisem. Mutersesin paar uut sorti juurde ka, et kevadel põnevam oleks. Minu mõistes tähendab "paar-uut-sorti" ikka arvuliselt vähemalt kümmet:D.

Kui aga nüüd mõnda sorti teistest esile tõsta, siis parima õitseja tiitli saab kindlasti roosakaspunane liiliaõieline Yuri Dolgrukiy, sest ta õitseb teistest poole kauem. Alustab õitsemist varajaste sortidega ja lõpetab siis, kui hilised ka lõpetama sätivad.
Pikka vaatemängu pakub veel ka punasevalgekirju Happy Generation. Alguses soojendab südant pikka aega oma valgete leheservadega, krooniks on muidugi ilusad valged õied punaste triipudega.
juta230

PostitusPostitas Turkestanica » Pühapäev Okt 11, 2009 18:14

Aga mis on Kassikaku lemmikud?

Minul on lemmikuid mitmeid
Esiteks üks vana liiliaõieline Siren, siis Black parrot,(õitseb pikalt, on hea tumedavärviline aktsent) Green Wave (nii hale-romantilised, samas suursugused) Swan wings (õitsevalt pikalt, hilised, lõpetavad koos pojengidega pooles suves)Polychroma ja Turkestanica, kevadised rõõmurullid
oi jummel, neid on nii palju, ei mina jaksa neid üles lugeda
Viimaste seas on Jan Reus üks mu lemmikuid, imposantsed,hunnitu värv!!!! siis veel Apricot parrot, teeb oma õiega pojengidele ära
Ja Apeldoorn's elite, ilus värvigamma
jne
Turkestanica

PostitusPostitas kassikakk » Pühapäev Okt 11, 2009 18:22

Mulle meeldib väike madal `Lilac Wonder`, muidugi ka mitmed prestans-tulbid, nt. `Ontario` , ` Fusilier`, `Van Tubergen` jt. Roheõiesed mulle kaua aega ei meeldinud, nüüd olen arvamust muutnud. Ainult papgoi-tulbid pole südamelähedased. Kevadist aeda tulpideta küll ei tahaks.
kassikakk

PostitusPostitas Turkestanica » Pühapäev Okt 11, 2009 19:36

Vat huvitav. Ma mõtlesin ka kunagi, et papagoid on kuidagi no mitte sümpaatsed. Tjahh aga nüüdseks on mul papagoisid 26 sorti.
Roheõielised on minu meelest nagu mingi aktsendi andmiseks. Noh, nagu raam pildile või krae kasukale
Turkestanica

PostitusPostitas kareke » Pühapäev Okt 11, 2009 19:52

mulle on alati meeldinud papagoitulbid. sümpaatsed on veel madalamad sordid. sel aastal on eriti meeldima hakanud liiliaõielised.
minuni pole jõudnud veel kirjude ja topeltõieliste tulpide võlu, seega arenguruumi veel on :P
kareke

PostitusPostitas Turkestanica » Pühapäev Okt 11, 2009 19:58

Mine leia kuskilt aias Uncle Tom! Kohe hakkavad topeltõielised meeldima!

A mulle ka need kirjud ja triibulised ei istu eriti. Ei tea miks
Turkestanica

PostitusPostitas kareke » Pühapäev Okt 11, 2009 20:12

ma ju ütlesin, et arenguruumi veel on :D pildi peal pole sel onu tomil vigagi, eks ma siis katsu ta järgmine aasta üle vaadata (:P)
kareke

PostitusPostitas rohka » Pühapäev Okt 11, 2009 21:15

Robin Red Hood on hästi varajane punane kirju lehega. Paljud muud läksid mul aastate jooksul triibuliseks, tema pidas kenasti vastu.
rohka

PostitusPostitas Turkestanica » Esmaspäev Okt 12, 2009 09:37

Triibuliseks?!!!!! Sul seal ju siis see kirjuõielisuse viirus!!! Kui see nii on, siis peaksid oma sibulad kõik hävitama. Kahju küll aga muidu see seal muudkui lebib ja levib!
Turkestanica

Mine Aiandus ja haljastus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist