Kas armastate tulpe?

Aiandusnõuanded, puud ja põõsad, lilled, aiakujundus, aiatehnika jm.

Re: kas armastate tulpe?

PostitusPostitas Pärn » Reede Mai 27, 2011 08:04

Olen ka mõned aastad tulpe kasvatanud ja seepärast tekkis küsimus järgmine: turul müüakse praegu õitega tulbitaimi/sibulaid. Kui need nüüd mulda uuesti panna, edasi nad ju ei kasva ja ära kuivatada on ka vara?
Mida ütlevad teadjamad.
Pärn

PostitusPostitas pirtsakas printsess » Reede Mai 27, 2011 08:53

Sellise tulbi ma istutaks maha ja rohkem sel aastal ei torgiks.
pirtsakas printsess

PostitusPostitas Ailiis » Reede Mai 27, 2011 09:52

Ma olen ka õitega tulbid maha pannud, kastnud ja õie ära lõiganud. Siis ta natuke juurdub veel, õis ei kurna enam ja keskendub juurtele ning sibul jõuab ehk natuke toitainedki endasse varuda. Ja ilusti kasvavad. :)
Ailiis

PostitusPostitas Joki » Pühapäev Mai 29, 2011 18:03

Teema vist kattub aga minul ka olude sunnil vaja tulpe välja võtta koik ei oitsegi aga noh sibulad,kas kohe maha või kuivama ja maha sügisel.
Joki

PostitusPostitas Claire » Teisipäev Mai 31, 2011 09:05

Praegu üles võttes tasuks vaid mullapalliga ümber istutada sest muidu nad ei jõua sibulasse piisavalt varusid koguda et järgmine aasta õitseda.
Claire

PostitusPostitas minuscule » Kolmapäev Juun 01, 2011 00:02

Ma ei ole kusagilt mingit teavet otsinud, küsin siit, kus lihtsam. Punastest parrotitest said pärast ümberistutamist poole pikemad triibulised.........Kas nii ongi? Hakkab alati olema, kui neid segada?
minuscule

PostitusPostitas pirtsakas printsess » Kolmapäev Juun 01, 2011 08:33

Mine nüüd:) Kui sul enne selle koha peal, kuhu parrotid panid, triibulisi ees ei kasvanud, parrotid peale istutamist hingusele läksid, siis veel ehk??? Kui tulbiõis triibuliseks muutub, iga õieleht veel isemoodi... on kuri ravimatu tõbi kallal. Lõke päästab...Nii sai omal ajal õpitud.
pirtsakas printsess

PostitusPostitas Claire » Kolmapäev Juun 01, 2011 10:04

Minuscule - oleneb mis sort sul täpselt oli. Papagoitulbid ongi aretatud tihtipeale nö triibulised erinevate värvivarjunditega mis võivad olla mõni aasta natuke tumedamad või heledamad (olenevalt päikesest, pinnaset jms) pikkus võib oleneda ka sobivatest kasvutingimustest ja sellest kuipalju sibul eelmine aasta ennast koguda jõudis.
Mõned näited triibulistest ja mitte haigetest sortidest :D -
http://www.flower-garden-bulbs.com/images/tulipa-flamingparrot.jpg minu lemmik
http://www.vooren.nl/upload/images/tmp/monarch_parrot_thumb_800_600max.jpg
http://www.2greenthumbsup.com/wp-content/uploads/2007/10/82645.jpg

Kui sul ei ole see sort mitu aastat üles võtmata teistega koos kasvanud siis ei usu eriti et tegemist on viirusega, kuid papagoitulbid siiski tahavad iga aastast ülesvõtmist (nagu paljud pirtsakamad sordid) sest muidu nad lihtsalt hääbuvad vaikselt tugevamate sortide kõrvalt.
Claire

PostitusPostitas botaanikahull » Laupäev Juun 04, 2011 00:01

Nende papagoidega on 3 võimalust:
1. Istutasid tulbid sellisesse peenrasse, kus varem juba on olnud teised sordid.
2. Papagoitulbid on nakatunud viirushaigusesse.

Kui sa need tulbid eelmine ümber istutasid, siis on illmselt võimatu, et oled poest vale sordi saanud.
Triibulisus on muidugi suhteline. Mul on ka punaseid papagoitulpe, millel on kord heledamad, kord tumedamad triibud. Hea oleks, kui saaksid ka pildi lisada. Siis saaks täpsemalt öelda.
botaanikahull

PostitusPostitas pirtsakas printsess » Laupäev Juun 04, 2011 08:14

Ärge pahandage, tulbisõbrad, üks asi on sordiomane triibulisus, teine tont teab millest triibuliseks läinud...., ja kui sordiaretusele mõelda..., võivad ehk isatulbi-ematulbi iseloomud välja lüüa? Kas looduses papagoitulpe on? Hoopis lollid mõtted tulid pähe, ütle veel, et hommik õhtust targem:)
pirtsakas printsess

Mine Aiandus ja haljastus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 8 külalist