Kas armastate tulpe?

Aiandusnõuanded, puud ja põõsad, lilled, aiakujundus, aiatehnika jm.

Re: kas armastate tulpe?

PostitusPostitas Turkestanica » Neljapäev Mai 19, 2011 14:48

Libretto ja Blue sobiksid vist hästi kõrvuti
Turkestanica

PostitusPostitas Claire » Neljapäev Mai 19, 2011 23:31

Eelmine aasta nad kasvasid veel üsna kõrvuti aga sibulate kuivatamisega on sordid sassi läinud ja nüüd paragoitulbid mis enne olid koos on eraldi korvides koos kõikvõimalike muude sortidega. Et siis Blue taustale jääb hetkel täidisõieline Wirosa ning Libretto õitseb rõõmsalt koos tumepunase narmasõielisega :)
Claire

PostitusPostitas Ailiis » Laupäev Mai 21, 2011 09:02

Ma üritasin ka sorte lahus hoida aga välja kaevates ja kuivatades see ikkagi ei õnnestunud ja nüüd on ikka kõik segamini.:) Aga isegi väga ilus, igaüks õitseb omal ajal, koguaeg midagi õitseb. Kas keegi teab, kas sellised väiksed kobrutused õiel võivad viidata mingile viirushaigusele? ka tulbi kasv tundub olevat väiksem. panen pildi
Ailiis

PostitusPostitas Claire » Laupäev Mai 21, 2011 10:58

Pildipealt ei ole hästi näha aga kobrutava äärega on ka papagoitulbid (antud juhul võiks olla siis nn Blue Parrot), kui sa oma arust sellist sorti pole ostnud siis ei oska rohkem aidata sest sellist viiruhaigust pole näinud kuid minul aias enamus tulpe nö kobrutavad sordiomaselt :P Lühike kasv võib oleneda kasvutingimustest, aastast, istutusajast jpm. minul see aasta enamus tubid lühikesed sest sai valel ajal ümber istutatud, eelmine aasta aga oli nii pika kui lühikese varrega olenevalt kasvukohast.
Claire

PostitusPostitas sinisilm » Laupäev Mai 21, 2011 13:58

Muidu paistab see tulp olevat küll väga hea tervise juures. Nt. Purple Prince ongi darviinhübriididest nii kolmandiku võrra madalam, vähemasti sel aastal. Ka temal on õielehe servad pisut säbrulised, võrdlesin oma hilisemate sortidega. Aga minu tulbid ja nartsissid olid sel aastal vägeva õiesuurusega küllB)
sinisilm

PostitusPostitas Sannuke » Laupäev Mai 21, 2011 14:27

Mina olen väga tulpe armastama hakanud. Vaatasin Claire pilte ja mõtlesin, et kui kataloogide "sold out" vahetub, et sibulad on jälle müügil.... kohe tellin suure portsu.
Mina olen muidugi väga pirts igasugu lillede ja muud sorti taimede kohalt ja pooled aretused, mis on minu meelest pigem mõnitused :D, võiks vabalt olemata olla. Aga väärt kraami leidub õnneks samuti igal pool.
:)
Sannuke

PostitusPostitas Ailiis » Pühapäev Mai 22, 2011 10:30

Purple Prince jah mul olemas aga minu arust pole see sama sort. Mul mitu neid lillasid, väga väikse toonivahega. See kobrutus ei ole servades vaid õiekroonlehtedel, seda panin eelmisel aastal ka mõnel teisel sordil tähele. Leidsin pildi Purple Prince-st ja ühest teisest sordist veel.
Ailiis

PostitusPostitas meka » Esmaspäev Mai 23, 2011 09:56

Armastan, vägagi. Sel aastal on jälle üks tulp viirushaiguses. Kas tuleb terve sort hävitada või piisab ainult haigete sibulate hävitamisest?

Ja siis on üks imehästi tugevalt lõhnav tulp (lõhnab nagu apelsin), selline tumeda (sinaka) varre ülaosaga ja oranzikaspunase tooniga. Üle ühe õielehe on kroonlehe keskel heledam triip, õiesüdamik seest kroonlehtedega sama värvi. Oskab keegi pakkuda mõnd nimetust? Või on variant, et ta on "isearenenud" ja nimetu?
Panen pildid ka. Esimesel pildil on ta 20.mail täies ilus ja teisel 22. mail toas pildistatud (katki seepärast, et lapsed õues tekitasid palliga lillepeenras kaose ja mõned kobedamad murtud õied tõin tuppa).

[img]http://farm6.static.flickr.com/5063/5750031390_b056fb2087_z.jpg[/img]

[img]http://farm4.static.flickr.com/3560/5750031690_a2468d2a88_z.jpg[/img]
meka

PostitusPostitas Moni » Kolmapäev Mai 25, 2011 10:01

See tulp võiks olla Cairo, need tulbid lõhnavad imeliselt!
Moni

PostitusPostitas meka » Kolmapäev Mai 25, 2011 15:51

Internetis pakutavate piltide põhjal on tõesti hästi sarnane. Huvitav, kas ta on suhteliselt vana sort? Sest saadud on ta 80-ndatel kolmandate isikute käest ostetud suvilast ja see oli see tulp tollal juba olemas. Uurin edasi, aitäh!
meka

Mine Aiandus ja haljastus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 8 külalist