Tõeliselt kollane krookus

Aiandusnõuanded, puud ja põõsad, lilled, aiakujundus, aiatehnika jm.

Tõeliselt kollane krookus

PostitusPostitas maiep » Teisipäev Apr 17, 2012 14:06

Ostsin krookuse Dorothy (botanical). Pildi peal kena kollane. Nüüd kus õitseb, siis pigem väga helekollane. Seest küll kollasem, kuid see pole see, mida ootasin.
Mida peaksin ostma kui soovin tõesti kollaseid krookuseid ning need võiks sobida ka muru sees kasvatamiseks.

Lisaks, mida arvate muru sees krookuste kasvatamisest? Kas lõpuks saavad siiski seal muru sees otsa? Kui kaua ühed krookused sellisel juhul murus kestavad?
maiep

Re: tõeliselt kollane krookus

PostitusPostitas pr. » Teisipäev Apr 17, 2012 14:44

Sügavkollane krookusesort on 'Yellow Mammoth', vahel ka sordinimega 'Golden Yellow', meil ikka saada olnud. Väga ilus on ka ülivarane loodusest korjatud 'Uschak Orange', ta ei ole aga nii vastupidav, natuke kardab niiskust. Esimene kasvab murus rahuldavalt, lehed tahaks küll nii jaanipäevani kasvada ja väetamist muruski ei tohiks unustada. Kollaseid krookusesorte ja väga toredaid liike, vorme, teisendeid on terve rida veel., koguni täidisõielisi! Kõigi mugulsibulakesi ei saa väga kergelt ka kätte ja osad ootaks siis hoolikamat, teadlikumat kasvatamist. Lumeta karmim pakane ja eriti liigniiskus muudab nad aias lühiealisteks, paraku. Aga Golden Yellow on väga vana sort ja paremaid kindlasti. Ja nad pole kallid, mõne aasta pärast istutad uued jälle, eelista murus kasvatamiseks neid suuremate õitega jõulisema kasvuga vastupidavamaid Hollandi sorte, kestavad murus kauem kui liigid sageli.
pr.

PostitusPostitas kiisu » Teisipäev Apr 17, 2012 21:26

http://fotoalbum.ee/photos/kiisumar/94928933
Sellised näevad välja minu murusse pandud krookused. Pilt tehtud eelmine kevad, see aasta pundid juba suuremad. Võrreldes peenras olevatega paljunevad aeglasemalt ja istutatud on nad vist 4 aastat tagasi. Sai ostetud enamus segu sibulatena.
kiisu

PostitusPostitas sinisilm » Kolmapäev Apr 18, 2012 10:43

Botaanilistest on ka Fuscotincus päris kollane, kuigi külgedel tumeded triibud. Millegipärast tundub, et hiired armastavad kollaseõielisi rohkem menüüsse võtta. Mu Romance puhmik muutus järjes väiksemaks , nüüd istutasin korvidesse taastuma. Võibolla ka kollased lihtsalt paljunevad aeglasemalt ja "loomulikud kaod" hakkavad rohkem silma . Aga murus kasvavad hästi need vanaaegsed suureõielised lillad ja valged. Aastad tagasi olin hoolas ja korjasin enda teada kõik krookusesibulad lillepeenrasse. Aga ikka ilmub kevadeti siin-seal valgeid õisi enne veel kui peenrakrookused alustavad.
sinisilm

PostitusPostitas M » Neljapäev Apr 19, 2012 08:08

Minul on kuldõieline krookus 'Uschak Orange' vägagi niiskes kohas vastu pidanud ja minu teada sobibki talle koht mis suvel läbi ei kuiva.
M

PostitusPostitas pr » Neljapäev Apr 19, 2012 09:53

C. chrysanthus, kelle üks loodusest korjatud vorme on sort 'Uschak Orange' , on niiskuse suhtes üldiselt tolerantne, kuid eelistab siiski suvisel nn puhkeperioodil kuivemat mulda. Muld peaks siis olema niiskust hästi läbilaskev. Teised C. chrysanthuse sordid on mul päris hästi vastu pidanud (2006 lumeta pakane viis küll enamuse C. chrysanthuse sorte Tallinnas) ja liik on ennast ka külvanud sinna, kuhu teda nagu vaja poleks (näit täidisõieliste hüatsintide kasvukohtadesse). Eks ma püüan ta taastada, leian midagi väga haruldast siis ja katsun vahetada v ostan mõne mugulsibulakese. Eestis on sellest vormist olemas ka vaid jätkuvalt seemnetest paljundatud eksemplarid (kollaste tolmukatega), loodusest leitul on tolmukad aga oranžid, õitsedes siis ka oranžikas varjund, millest nimigi, ehk leian selle huvitava vormi mõnelt sõbralt välismaalt siis.
pr

Mine Aiandus ja haljastus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist