Savine muld.

Aiandusnõuanded, puud ja põõsad, lilled, aiakujundus, aiatehnika jm.

Re: Savine muld.

PostitusPostitas Jaz » Teisipäev Mai 31, 2016 23:17

See liivaga segamine ei tohiks nüüd asjatundjatele võõras teema olla, liivatamine kuulub nt naturaalmuruga
spordiplatside (jalgpalliplatsid, ka mitmed universaalkasutusega staadionid, kõik golfiplatsid millega olen kokku puutunud)
mitte ainult ehituse vaid ka hoolduse tavaprotseduuride hulka. Ma täitsa soovitan seda kõigile näiteks ka sel juhul kui
muruga kõik muidu korras aga märgade ilmadega kipub "poritama" , lapsed-koduloomad lippavad ringi ja nt terassi ette
tekib väike mülgas ja pori terrassil-toas ja tüli ka kerge majja tulema. Liiv aitab. Jah, tundub imelik muru liivaga üle külvata aga
uskuge mind, nädal-kaks aktiivsel vegetatsiooniperioodil (sõltub ilmast, et kuidas muru kasvab) ja liiv kadunud murusse.
Tugeva ja terve (tiheda) muru korral võib suisa paar cm peale laotada (ikka maapinnast mitte muru kõrguselt mõõdetuna).
Kel asja vastu ikka tõsine huvi ärge häbenege küsida, jalkaplatsidel on toredad platsihooldajad, igal golfiplatsil on
selline asjamees ametis jne. Hea info muidugi ka välismaistel saitidel täitsa tasuta saadaval, inglisekeelses keeleruumis
eriti - britid ju tuntud "muruhullud". Maakeelset keskkonda ei oska kahjuks soovitada, eks meid ongi vähe, nii on ka
oskusteavet vähe liikumas.
Igatahes edu proovimisel, ei ole mina veel näinud muru mis oleks liivaga ära rikutud küll aga olen näinud ja ise teinud
palju murusid mis liivatamisega korda saadud.
Jaz

PostitusPostitas prooton » Kolmapäev Juun 08, 2016 08:39

Nendele inimestele, kes soovitavad peale tuua uut mulda. oogilist mõtlemist on teil? Kuhu see vesi siis kaduma peaks kui te juurde toote 20 cm? Vee "tasapind "jääb ju ikka selle savi peale.õpuks saate lisaks 20cm muda.
prooton

PostitusPostitas pragma » Neljapäev Juul 07, 2016 20:24

savine muld on just hea - suvel põuaga ei kuiva turbakõrbeks. lompidest saab lahti õigete kalletega.
pragma

PostitusPostitas Iubiubbuh » Reede Juul 15, 2016 22:14

Soovitus "viige minema ja tooge uus" on väga naiivne. Vaadake, et uus muld kehvem ei oleks kui äraveetud.
Iubiubbuh

Mine Aiandus ja haljastus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist