Odav komposter toidujäätmetest lahtisaamiseks

Aiandusnõuanded, puud ja põõsad, lilled, aiakujundus, aiatehnika jm.

Odav komposter toidujäätmetest lahtisaamiseks

PostitusPostitas reha » Neljapäev Nov 03, 2016 10:21

Millist kompostrit valida, kui minu peamine eesmärk on saada lahti inetult õue peal ringi jooksvatest kontidest mille kährikud ja naabrikoerad laiali tassivad ja banaanikoortest jms, seda ka talvel. Lisaks kasutaksin saadud komposti ka peenardel, aga selles mõttes kvaliteetset komposti ma ei taha , et ma kavatsen sinna panna kõik toidujäätmed, olenemata rasvasusest. Sest mul ei ole loomsete toidujäätmetega midagi muud peale hakata kui ka panna kompostrisse. Ja ma ei taha ka süsteemselt kogu aeg tegeleda kompostiga. Tahan võimalikult hooldusvaba süsteemi. Ja seejuures võimalikult odavat :)

Küsin laisematelt komposteerijatelt, et kas midagi muud peale aeglasema lagunemise juhtub, kui ma ei sega, ega lisa kiirlagundjaid ja panen teisi kihte vahele vaid siis, kui neid parasjagu tuleb (aiast umbrohtu, veidi lehti sügisel (enamik lehti laguneb mul metsa all ja need mind ei sega. Õunakuhjad viin üldiselt ka metsa alla. Aga igapäevaselt tekkivaid toidujäätmeid tahan kuidagi silma alt ära. Ja mingil hetkel tulevikus tahan siiski mullana välja võtta selle kraami. Mil moel näiteks pikkades kitsastes kiirlagundajates üldse see segamine võimalik on?

Ja kui suur peaks üks peamiselt toidujäätmete lagundamiseks mõeldud komposter viieliikmelisele perele olema?
reha

Mine Aiandus ja haljastus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist