Kollased munad?

Aiandusnõuanded, puud ja põõsad, lilled, aiakujundus, aiatehnika jm.

Re: kollased munad?

PostitusPostitas hq » Teisipäev Apr 24, 2007 13:37

Nüüd kõik laisad väetajad kollaseid mune ostma!

SUBSTRAL® OSMOCOTE® Plus Tabletid http://substral.itg.ee/index.php/14867/
hq

PostitusPostitas solnushka » Teisipäev Apr 24, 2007 20:33

Solnushka julgeb oma kogemusest osmokootse väetise teemal vastu vaielda - väetasin just täna sellisega ja uurisin enne taimedele pudistamist kohe hoolega. Tegu oli raudselt graanulitega, mida näpu vahel katki pigistada mina küll ei jaksanud, pigem olid nad kuidagi eriti kõvad, ilmselt siis lahustuvad aeglasemalt ja see jätkutabki toimet tavalisest pikemaks perioodiks.

Võib-olla on aianditel, kus taimi "toodetakse", teistsugused profiväetised, kuid minu eelmisel aastal rajatud linnaaias surid kõik Hansaplandist pärit kollaste munadega koos mulda torgatud isendid välja. Muide, ntx Ceresest taolisi munakesi kaasa ei saanud ja ka taimed kõik elus...

Hansaplandist enam taimi lihtsalt ei osta.
solnushka

PostitusPostitas kassikakk » Kolmapäev Apr 25, 2007 11:59

Olen lugenud, et tegu on juurelestaga. Ostsin ise mullu Aiaparadiisist 2 potti ühesugusedi elulõngu, milles mõlemas avastasin kollased munad. Ühe poti puhastasin ära, see elulõng kasvab suurepäraselt. Teise jätsin katseks puhastamata, arvates, et võibolla on väetis - ja see elulõng ei kasvanud kuidagi ja suri.
kassikakk

PostitusPostitas sinisilm » Kolmapäev Apr 25, 2007 12:10

Kui suured olid need munad,mis sa elulõnga potist avastasid?Küll oleks hea kui keegi leiaks need munad ja saaks teistele vaatamiseks pildid üles panna.Siis saaks täpsemalt sotti kas jutt"käib aiast"või hoopis "aiaaugust":).Võimalik, et mõlemal on õigus.
sinisilm

PostitusPostitas trumm » Kolmapäev Apr 25, 2007 12:17

mul on fotod, katsun kusagile üles laadida. kas neid kellelegi näidata ei saa, kes tuvastaks kindlalt, millega tegu?
trumm

PostitusPostitas hq » Kolmapäev Apr 25, 2007 13:07

Siin on väetise pildid: http://oregonstate.edu/dept/nursery-weeds/weedspeciespage/pearlwort/pearlwort_seedlings.html
hq

PostitusPostitas tekussa » Kolmapäev Apr 25, 2007 19:15

Ma neid põgusalt vaatasin Hansaplandist koju tuues. Jäi mulje nagu oleks kalamarjatera, kuid kahvatupruunikat/kollakat värvi.

Mina palusin abikaasal neid muljuda (siinsetest postitustest ja soovitustest tulenevalt) kuna ise momendil ma aiale ligi ei pääse. Oli vajutades purunenud (ma ei küsinud kas pidi ka suuremat jõudu selleks kasutama), sees olnud vedela konsistentsiga sisu, mis lõhnanud "keemia järgi".

Igatahes nädalavahetusel teen ka pilte, vajadusel saadan Hansaplanti. Küllap nad ju teavad, mis neil pottides on.
tekussa

PostitusPostitas chris » Kolmapäev Apr 25, 2007 22:21

aga miks ei või olla probleem suhteliselt lihtne - nt et väetis peaks olema taibu aga tegelikkuses ei sobi kokku mõne taimega? väetis suures koguses mõjub herbitsiidina ja vbl on osadele taimedele sattunud väetis liiga juurte peale? iseasi on muidugi see kui nad tekivad taimede alla mis on koduselt külvatud.
chris

PostitusPostitas Grandessa » Esmaspäev Apr 30, 2007 15:38

Nii...mul nüüd ka kogemus olemas istiku juurte all olevate kollaste munadega. Juhani puukoolist siis ja mune oli umbes 5. Lörtsutasin nad igaksjuhuks katki kõik - vedel oli seest jah.
Ootan minagi nüüd huviga, et keegi aitaks selgitada, millega ikkagi tegu on ja kuidas toimida, kui sellised leiad istikupotist.
Grandessa

PostitusPostitas M » Esmaspäev Mai 21, 2007 10:35

Kõik taimed,millel on olnud need munad ,on hingusele läinud ja küsimus:miks siis kõikides pottides seda "head kraami" pole?
Miks taimed,kus seda pole on kobedad ja kasvavad?
Arvan,et asi on suht tõsine.
M

Mine Aiandus ja haljastus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 14 külalist