Kollased munad?

Aiandusnõuanded, puud ja põõsad, lilled, aiakujundus, aiatehnika jm.

Re: kollased munad?

PostitusPostitas mYgri » Teisipäev Juul 20, 2004 03:24

anka kirjutas:

> omanik rääkis, et hansaplant ja sellised suuremad puukoolid
> pidid omi taimi kasvatama turba sees ja kuidagi nii, et juured
> kasvavad sissepoole. ja selle tulemusel siis mahaistutades taim

Istutasin just ka ühe hansaplandi kadaka mulda. Sellel jah peale juurepuntra muud potis polnudki, aga laiali ei julgenud neid ka harutama hakata...
Ja kollased munad olid ka potis :)
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan5trans.png[/img][/url]
mYgri

PostitusPostitas lilleke » Teisipäev Juul 20, 2004 07:27

Nende munade näol oli kindlasti ikkagi tegu väetisega.Mullas olles imab ta endasse niiskust ja sobivatel temperatuuridel hakkab taim seda omastama.Nimetatakse ka inteligentseks väetiseks.Seda kasutatakse enamasti istutamisel ja nii on taime puhul 3 või isegi kuni 9 kuud väetamine garanteeritud.
Kasutasin seda sellel kevadel õue lillepottide juures. Ja alles nägin,kuidas bot.aias taimi sellega istutati - väikese neljakandilise poti kohta võeti sõrmeotsatäis graanuleid ja segati mulda ning taim sisse.
Äkki olid Sinu lille puhul need graanulid saanud kõik ühte kohta ja see tegi talle liiga...
lilleke

PostitusPostitas anka » Teisipäev Juul 20, 2004 08:43

ma kuskilt raamatust vms. kohast lugesin, et selline hästi juuri täiskasvanud istik, kus mullale enam ruumi polegi, on riskigrupp. soovitati lausa puukoolis taim potist välja lüüa ja vaadata järgi, mis värk on. juuri tohib olla mullas parasjagu näha, no seal oli pilt juures, milline on elujõuline istik, ma ei oska seda siin kirjeldada. igaljuhul ei tohi olla seal ainult üks valge juurepundar olla, see on vana ja ülekasvanud taim. kiratsema jääb ta igal juhul.
mina ostsin kevadel ka hambulise kobarpea ja mul ta praegu peaaegu õitseb, hästi suur ja jõuline on. üldse ma olen kobarpeade fänn, oman kolme sorti ja tahaksin veel "desdemonat". aiapiltide seas panin eile õhtul üles sordi "the rocket", õied veel lahti ei ole, aga oma ussitaolisi õievarsi ajab juba uhkelt kõrgusse. kui õied kollaseks muutuvad, panen uue pildi.
anka

PostitusPostitas rita » Teisipäev Juul 20, 2004 09:16

igal juhul tuleb selline juurepundar istutamisel lahti harutada!! Siis saavad juured ümbritsevast mullast hakata toitaineid ammutama!
Muidu on oht, et läbisegikasvanud juured ise end lämmatavad:
(mul ju kurb kogemus ühe kuusekesega olemas).
kui t
rita

PostitusPostitas Kant » Teisipäev Juul 20, 2004 11:28

tean, et hansaplant kasutab seda kollaseteralist väetist, aga neil on see siiski juba enne mulda segatud ja ma ei arva, et need terad kuidagi yhte punrasse sinna minna said. ja juurepallidega on viimasel ajal jama kyll. mina oma surfiinia ostsin ka juhani puukoolist, mida varustab ju ka hansaplant ja selles potis ei olnud toesti miskit peale juurte enam alles.
Kant

PostitusPostitas marta » Teisipäev Juul 20, 2004 11:48

Hmhh. Taim oli üsna väike, kui ostsin, potist välja võttes polnud mingit juurepussakat - see nüüd selleks. Ja need kollased terad olid tihedas koloonias koos, mõni üksik vaid eradi. Ütleksin, et seda kolooniat oli märksa rohkem kui näputäis, võib-olla nii kolm näputäit.
Aga aitäh lahendusi pakkumast. Oleks siiski huvitav esitada küsimus ka mõnele kahjuriuurijale. Äkki keegi teab mõnda sellist? Lähen ise tuhnin netis ka.
marta

PostitusPostitas tita » Teisipäev Juul 20, 2004 12:10

vaatsin algul,et mirteni kaasa jäänd kollatõppe,küsib siit abi - nüüd loen,et mirtenil paljuneb uus röövikuhullus,mis meid kõiki varsti tabab.Kuule nüüd mürgita korralikult,kalla kõik peale,mis sul varuks on!
tita

PostitusPostitas anka » Teisipäev Juul 20, 2004 12:17

tita, kui vana sa õieti oled?
anka

PostitusPostitas tita » Teisipäev Juul 20, 2004 12:19

hästinoor ja imeilus!
tita

PostitusPostitas marta » Teisipäev Juul 20, 2004 12:54

Nii. Selgus käes (helistasin tuttavale bioloogile ja aiandipidajale ema Lepikule). Ehk huvitab teidki?
Tegemist on juure-pahklestaga.
Elukas tegutseb, sööb ja paljuneb mulla all. Toitub meeldiva taimeliigi juurtest. Raske avastada, sest valmikud on väga väikesed ja tumedad, neid raske mullast leida. Kõige parem avastada munadena, siis paistavad silma. Kõik munad kohe hävitada, istutuskoha muld ümber vahetada, vana muld kuskile kaugele ära toimetada või siis kui kindel, et munad ära on saanud, kasta kaaliumpermanganaadi lahusega (üsna tugev lahus teha) või karbamiidi lahusega. See hävitab valmikud, aga mitte munad. Kahjur on ohtlik, levib mullas ka teiste taimede juurestikku (küll mitte kõigi liikide).
Vat selline loom, Dendroloog, kustutas tõenäoliselt ka sinu asalea eluküünla. Mina tõttan nüüd lillat vett segama.
marta

Mine Aiandus ja haljastus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist