r

Aiandusnõuanded, puud ja põõsad, lilled, aiakujundus, aiatehnika jm.

röövikud kressidel

PostitusPostitas enelas » Teisipäev Aug 16, 2005 14:07

pole eelmistel aastatel selliseid kressidel kohanud. huvitav, kas tegemist on kapsausside vmt-ga, sest ilukapsad on ka täiesti ära näritud, ainult rootsud järgi? ja kapsaliblikaid nägin aias lendamas ka enne kui see jama pihta hakkas. kuidas tõrjuda? siiani olen lihtsalt lehed ära korjanud ja hävitanud, kuid see meetod ei aita:(
pildid siin:
enelas

Re: röövikud kressidel

PostitusPostitas lipsik » Teisipäev Aug 16, 2005 15:27

Muuseas mul Tartus sama jama!!!! Mida küll teha, sest manuaalne ega mehhaaniline lähenemine ei aita!
Niimoodi jääb mul järgmiseks aastas kressidelt seeme saamata!
lipsik

PostitusPostitas trinet » Teisipäev Aug 16, 2005 17:11

sama siin, nüüd on ilusa oranþi õitemere asemel lihtsalt hirmus nutsakas, nutt tuleb peale...
trinet

PostitusPostitas diiselkass » Kolmapäev Aug 17, 2005 03:31

Tallinnas 9. korrusel on ka samad elukad mu kressid ära purenud. peale kressi söövad nad ka ämbliklille lehti. nägin varem mõnda kapsaliblika sarnast liblikat ka oma rõdul, aga kuna ma seal kapsaid ei kasvata, siis ei osanud ka karta. liblikad muidu nii kõrgel ei lenda ju?
kapsaussi-aasta, mis muud.

diiselkass

röövikud kressidel

PostitusPostitas liinu » Kolmapäev Aug 17, 2005 08:29

Minul on kressid ühte suurde korvi istutatud ja juuli lõpupoole olid ka kõik paksult täis selliseid musti sitikaid. Pritsisin ja puhastasin alguses rohelise seebi lahusega, aga see päris ei aidanud. Siis tõi mu agronoomist abikaasa ühte mürki, nime ma tõesti ei tea, võin küsida, ütles,et see on igasuguste taimede sitikate vastu. Pritsisin sellega päris tublisti. Ära kadusid ja nüüd hakkasid uuesti õitsema ja ajavad uusi lehti ja õisi ka veel.
liinu

PostitusPostitas õunauss » Kolmapäev Aug 17, 2005 15:58

Mingid kapsaussid söövad ka gladiooliõitele augud sisse. Üldse kõik, mis vähegi süüa kannatab süüakse vist ära
õunauss

PostitusPostitas viplala » Kolmapäev Aug 17, 2005 22:00

Sellised elukad pistsid mul kahe paevaga pooled tikripoosa lehed nahka. Tombasin kindad katte ja korraldasin toelise tapatalgu, kuna ei tahtnud marjapoosast pritsida. Jagu sain!!! Aga nyyd nad purevad gladioole. Korvis kasvavad gressid olid musti sitikaid tais ja lihtsalt viskasin need ara, ka saialillede kallal on samad sitikad.Varred taitsa mustavad nendest.Jube!huvitaval kombel peenral kasvavad gressid on puhtad. Ehk selleparast, et need kasvavad mul palju horedamalt, ohk liigub selle niiskusega seal vast paremini ja see sitikatele ei meeldi.
viplala

PostitusPostitas katip » Neljapäev Aug 18, 2005 22:54

mina avastasin oma toast, tupsrohtliilialt, 5 paksu rohelist ussi, kes on mönusalt lillele augud sisse närid. öäkk. väljas on nahka pandud tikrilehed, punasesöstralehed, kressid ja astrid ka :(((( ja ei teagi mida teha. esialgu olen leppind lootusega, et neid järgmisel aastal ehk ei ole...
katip

PostitusPostitas õnnetu » Laupäev Aug 20, 2005 10:41

mul oli sama lugu,kressi lehti ja õisi krõmpsutasid mingid rohelised ussid,lisaks sõid ära punasesõstra ja pihlaka lehed.võtsin vihaga pritsisin lehetäi mürgiga (decis).vingerdasid mis kole kuid nüüd on plats puhas ja kressid õitsevad kenasti.
õnnetu

PostitusPostitas diiselkass » Pühapäev Aug 21, 2005 21:16

korjasin oma ämbliklillelt neid usse ära, aga neid tekkis kogu aeg kusagilt juurde. täna lasin lille lehed mingi putukamürgiga üle. Mortein on nimi, kapist leidsin. paari minutiga kukkus neid usse sealt päris palju maha, vähemalt pealtnäha tundusid nad päris surnud olema. mõnikord on mürk päris abiks asi.
diiselkass

Mine Aiandus ja haljastus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot], Google [Bot] ja 16 külalist