J

Aiandusnõuanded, puud ja põõsad, lilled, aiakujundus, aiatehnika jm.

Jõuluootus.

PostitusPostitas joosep » Teisipäev Nov 22, 2005 14:35

Tere,teemad kisuvad ärevaks minema,kuid siin juba mainiti advendiaega,siis küsiks,kuidas valmistute ? Millega kaunistate oma siseruume ja rõdusid,terrasse ja aeda AIAHUVILISED.JaGAGE häid ideid ka teistele,sest see aeg tuleb ruttu ja lõpeb veel rutem !!!
joosep

Re: Jõuluootus.

PostitusPostitas pärisrebane » Teisipäev Nov 22, 2005 18:26

Kiusatus igal sügisel aias seda kõike natuke erinevalt läbi viia, eelmistel aastatel on aed punanud pihlakakobaratest.Sel sügisel pidi neid küll palju olema, ise eriti ei leidnud.Ent ostsin turult ühelt toredalt papilt kevadel ilukapsataimi, need nüüd suureks kasvanud ja õitsevad aias ehk ikka kevadeni.Loodan, et keegi jälle teeb taimi ning toob kevadel turule müügiks, ostaks jälle.
pärisrebane

PostitusPostitas vahtrake » Teisipäev Nov 22, 2005 19:33

Möödunud aastavahetusel panime oma hõbekuusele ehted ja küünlad külge, õnneks ei olnud tuuline ilm. Ilukapsad olid ka meil ühel aastal, aga enam ahvatlusi ei istuta - need kraabitakse isegi lume alt välja ja pannakse nahka (meil selline metsaäärne koht, jänesed ja kitsed käivad ikka aeg-ajalt puid pügamas kui enne hoolega ära ei pritsi). Tahtsin neid puid mis talvelooriga kinni said kaetud punaste lintidega siduda, aga kahjuks sain ainult kollast kilelinti. Aga lõbusad on nad sellegipoolest, kollased lehvid küljes.
.
vahtrake

PostitusPostitas kassitapp » Teisipäev Nov 22, 2005 22:23

Isenikerdatud pärg tuleb kindlasti ukse peale. Ja kuusk mahub ka tuppa. Kuna poe jõuluehted on ebameeldivalt tehislikud ja väike laps tahab jõuludeks meisterdada, siis mõtlesin varuda suuremal hulgal piparkoogitainast ja teha kuusekaunistused ise. Laps saab need siis peale jõule ära süüa :P

Kuna olen Tallinnas, siis õue pole nagu mõtet midagi paigutada, meil tuleb siin kohe kindlasti soe, must ja porine püha!
kassitapp

PostitusPostitas Mirjam » Kolmapäev Nov 23, 2005 00:00

Ei ole just selle jõuluhulluse ja ehtesära pooldaja, vist jäänuk sellest ajast kui jõule peeti salaja ja säilinud senini pigem meeleolu, mida loob kuuse lõhn toas, piparkookide glasuurimine, verivorstid (omatehtud), põlevad küünlad ja lihtsalt mõnus olemine.
Mirjam

PostitusPostitas mYgri » Neljapäev Nov 24, 2005 09:41

Jõul on siis, kui pere koos, notsu laual ja küünlasära silmas. Muu kõik tühine...
Aga eelmisest talvest lodjapuu otsa jäänud küünaldele võib õigel hetkel elektri taha küll torgata. :)
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan5trans.png[/img][/url]
mYgri

PostitusPostitas pia » Neljapäev Nov 24, 2005 10:29

olen loobunud kuusest.Mul on suur põrandavaas,sinna panen kuuseoksad ja paar kuuseehet.Ja põhiline on küünlavalgus.Olen ostnud küünlaid juba mitu kuud - ikka novembri-detasembriõhtute valgustamiseks.Juba praegu on mul igal õhtul küünlavalgus kui telekat vaatan,jõulude eel ja ajal ,kui on pimedad ilmad, põleb mul küünal peaaegu päev läbi.
Ostsin kunagi elektriküünlad,need kinnitan igal aastal detsembri keskel köögiaknale ,nad valgustavad kööki nii et muud valgust ei kasutagi,nii hubane on.
pia

PostitusPostitas annamaria » Neljapäev Nov 24, 2005 10:44

Ega õuekaunistus ei peasgi ju ainult jõuluajal olema. meil õues kuusel lambid küljes ja põlevad veebruarini välja.väga õdus õuekaunistus-valgustus. Linnumaja on ka see, mis päevasel ajal õue meeleolu loob, sinna võib ju väikse kaunistuse peale välja mõelda.
Kõige kaunim loomulikult lihtsalt valged jõulud ja härmatis.
annamaria

Re: Jőuluootus.

PostitusPostitas elly » Neljapäev Nov 24, 2005 15:42

Minu jõulukuusk elab suvel potiga õues. Jõulude ajal on koos potiga toas, pärast aastavahetust keldris. Nii juba mitmel aastal. Nüüd aga kipub juba nii suureks kasvama, et pean vist aeda istutama ja uue potikuuse muretsema. Enda seemnest kasvatatud hõbekuused on veel liiga väiksed, aga nemadki veedavad jõulud toas.
elly

Mine Aiandus ja haljastus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist