Vesiroos

Aiandusnõuanded, puud ja põõsad, lilled, aiakujundus, aiatehnika jm.

Vesiroos

PostitusPostitas Tulipa » Teisipäev Mär 14, 2006 08:22

Soovin kevadel osta omale aeda tiiki vesiroosi. Olen juba mõne huvipakkuva sordi ka leidnud, aga.... Ainus mida targaks saanud olen tema üle talve hoidmisel on see, et seda tuleb teha 10 C juures. Mitte kuskilt aga ei leia, kas vees, mullas või muud moodi .... Tegu on selliste vesiroosidega, mis ei talvitu kasvukohal.
Abi eest ette tänades, Tulipa
Elu on imeline :D
Tulipa

Re: Vesiroos

PostitusPostitas pärisrebane » Teisipäev Mär 14, 2006 10:48

Neid vesiroose, mis ei talvitu kasvukohal, kasvatatakse mõnes istutusnõus või traatkorvis.Külmema aja saabudes võtan ise basseinist vesiroosi istutusnõuga välja ja panen keldrisse sellega teise nõusse, milles on vesi.Aega-ajalt talvel kastan ka risoomi (vett pole seal ka just servast-servani), meil keldris ka nii umb 10 C.Samuti kasvab basseinis juba aastaid heleroosade õitega üks "müütiline" sort, mis talvitub edukalt kasvukohal basseinis vees.Minu vesiroosid hoiavad ise basseinivee puhtana (ei roisku), vahel harva võtan mõne rododendroni kastmiseks sealt mõne ämbri vett ja panen kraanivee sinna siis ka kohe tagasi.
pärisrebane

PostitusPostitas pärisrebane » Teisipäev Mär 14, 2006 12:52

Pilveke -
mul hoopis väike basseinike, kus nad kasvavad, kaks seal ka ongi vaid ning neilgi vist väheke kitsas.Pole ka su värvivalikule uut lisada omadest.Lissabonis olid kogutud ühte linnaparki u 40 sorti kasvama-õitsema ja ühel suvel siis otsustasime valida "kõige ilusama" ja selleks tundus tookord tumesinise õiega vesiroos, millel olid tumeoranzhid tolmukad - väga võluv värvikontrast või kooslus.Hiljem sügiseti sinna jõudes õitses vaid mõni punaseõieline.
pärisrebane

PostitusPostitas pärisrebane » Teisipäev Mär 14, 2006 14:35

Kauneimad siniseõielised on troopilised vesiroosid, esivanemad Aafrikast ja need ei taha ka meie suvist öist jahedust, siis kasvatades peab basseinile klaasmaja ümber ehitama, et nende kasvamist õitsemist nautida!
pärisrebane

PostitusPostitas pärisrebane » Teisipäev Mär 14, 2006 16:02

Pariisis on kevadeti neid ikka paarkümmend sorti müügil olnud, üsna Seine´i kaldal ühes suuremas lillepoes kohe tänava äärde kaubaväljapanekusse pandud kastikestes ka kasvamas.Hinnad ka mitte palju kallimad kui meil siin oleks.Aga ainult kevadeti ja varasuvel, hiljem teised taimed nende asemele kolinud.Seal Norte-Dame´i lähedal on neil ka lilleturg, sinna võib ka põigata kui Pariisi asja.Pariisis peab aeg-ajalt ikka käima!
pärisrebane

PostitusPostitas Tulipa » Teisipäev Mär 14, 2006 19:19

Tänan abi eest, nüüd siis tean, kuidas katsetada. Ise plaanin osta Aiasõbrast, seal oli kolm sorti internetis üleval.
Elu on imeline :D
Tulipa

Mine Aiandus ja haljastus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist