Vesiroos

Aiandusnõuanded, puud ja põõsad, lilled, aiakujundus, aiatehnika jm.

Re: Vesiroos

PostitusPostitas annamaria » Pühapäev Mär 19, 2006 17:43

Kas kellelgi kasvab vesiroos koos kaladega tiigis? kUidas ja kas üldse siis vesiroosi väetada saab? Kas kaladele sobivad need granuleeritud väetised või oleks kasulikum miskit jõemuda hoopis juurde panna?
annamaria

PostitusPostitas sifkakaupleja » Pühapäev Mär 19, 2006 18:13

Kogred ja vesiroosid koos ühes tiigis täitsa saavad hakkama. Olen aegajalat st, mõne aasta takka vesiroosid uude mutta ümber istutand, ühtlasi ka jaganud väiksemateks noaga lõigates. Väetist pole pannud, kuna need kogred va sindrid sõeluvad seal ringi koguaeg. Samas tundub, et nii sobib nii mulle kui neile ( kokredele ja vesiroosidele)
sifkakaupleja

PostitusPostitas sammalhabe » Pühapäev Mär 19, 2006 19:46

Ohhoo, Pilveke! Ei teadnudki, et kellegil Eestis sellist tiiki on. Kuidas sa värvilist karpi ja tuura üle talve pead?
sammalhabe

PostitusPostitas Majavaim » Esmaspäev Mär 20, 2006 17:52

Ise olen seni nii aru saanud, et veekogus võib vesiroosi ja kalu ületalve pidada siis, kui too veekogu on piisavalt sügav - ei jäätu talvel põhjani kinni. Või mis te arvate? Ise unistan küll juba mitu aastat kaunitest vesiroosidest, kuid mureks just ületalve hoidmine. Kelder meil maa peal ning talvel on seal liiga külm - nullilähedane kraad:( Samas toas pole jälle ruumi ja liiga soe on seal vist ka...
Et kui ehitaks ca meetrisügavuse tiigi, kas siis sellises võiks vesiroose üle talve hoida?
Majavaim

PostitusPostitas sammalhabe » Esmaspäev Mär 20, 2006 19:56

Minul talvituvadki meetrisügavusel.
sammalhabe

PostitusPostitas sifkakaupleja » Esmaspäev Mär 20, 2006 21:57

Vesiroos samuti meetri sügavusel. talvituvad seal, ei ole kuskile vaja neid tassida.
sifkakaupleja

PostitusPostitas aiahuviline » Neljapäev Mai 11, 2006 12:15

Toon teemat ettepoole:
Olen kaks aastat järgemööda ostnud kaubanduses pakutavaid oranþe vesiroose karbis(ükskord Aed/Kodust,teine kord Aiaparadiisist ehitusservisest)-mõlemad korrad saanud valge!Kas kellegil on ka sellst oranþi värvi tulnud,nagu pakil pildi peal?Neid oli ka sel kevadel Ehitusservises-aiaparadiisis.Ja kas kellegil on ka täiesti punast vesiroosi?Punasemat kui "Atraction"?
aiahuviline

Mine Aiandus ja haljastus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist