Muutu või loomavihkajaks - probleem varestega

Koerad, kassid, närilised ja muud lemmikud

Muutu või loomavihkajaks - probleem varestega

PostitusPostitas Muruneitsi » Pühapäev Sept 17, 2006 20:36

tegelt olen üsna pai ..mul sõbraks kaks koera ja kass ...esimesed puha varjupaigast toodud ja hellitatud kallistatud loomad. Tulihingeline loomakaitsjate seltsi pooldaja.
Aga..... nüüd on küll selline tunne et võtan püssi kätte kui kohe kohe kusagilt head lahendust ei tule..nimelt kolis minu maja juurde heki sisse (aed on 1,6 hektarit nii et nn hekk ikka suur )pööraselt suur vareseparv..pakun et 200 looma.
nad röögivad ja ragstavad seal ...tuvid ja öökullid kes seal varem elasid on kadunud.
Koera eest võetakse toidukauss nii ära et kas tükki katkuvad sabast ja kolmas varastab kaussi..
Teadjad vanainimesed ütlevad et ega muu ei aitgi kui mõned tuleb maha nottida ja heki sisse riputada aga ...prrr
Iseenesest on üksik vares ju ilus lind..
on kellegil äkki mõtteid kuidas neid peletada või mida teha ..
plaksutamist ja kõssitamst nad ei karda üldse..
nutumaik on..
www.motlemisabi.com
Muruneitsi

Re: muutu või loomavihkajaks..

PostitusPostitas annamaria » Reede Sept 29, 2006 17:38

kui nad on künnivaresed, need mustad üleni, siis lendavad varsti minema. Need on rändlinnud ja praegu kogunevad igale poole kampadesse. Aga kui nad pesad ka sinna opn teinud siis enam neist tõesti vist lahti ei saa. Siis vist hekk maha võtta koos pesadega.
annamaria

PostitusPostitas mamps » Pühapäev Okt 01, 2006 08:35

Posti otsa naelutatud varese laip aitab küll-elasin rebasefarmi lähedal kunagi ja aimaalt ei saanud ise enam midagi,siis proovisin ära.Ei haise-pigem kuivab ära.
mamps

PostitusPostitas trumm » Kolmapäev Okt 11, 2006 10:35

pilveke, kas sa sääse lööd maha?
trumm

PostitusPostitas käbi » Kolmapäev Okt 11, 2006 11:30

muruneitsi vist märkis, et plaksutamine ja kõssitamine ei aita.mina võtaks õhupüssi ja leiaks pool päeva vaba aega ja tulistaks seal heki juures.vares on õudne lind, peale seda kui nad end sisse seavad ei tule sulle enam kilomeetri raadiuses ühtegi laululindu pesitsema, sest varesed rüüstavad pesi.ei ole ka harvad juhud kus nad koduloomi ründavad oma kolooniaga.kumb siis parem on kas üks surnud vares või pime koer? proovi ka tuulekellasid heki juures, sellised asjad neile ka ei meeldi, või jäta raadio lõugama heki sisse, me peletasime metssigu raadioga mis põllu ääres mängis.
käbi

PostitusPostitas alma » Kolmapäev Okt 11, 2006 13:02

Jah, meil viisid varesed järjekindlalt muudele lindudele riputatud peki minema, keerutasid selle ümber oksa kuni nöör jäi nii lühikeseks et said selle pekitüki oksa peale vinnata ja läinud ta oligi. Sööks siis viisakalt aga iga päev suur tükk läinud.. Leiutasime siis süsteemi et pekk peidus.. ja ma käisin ka iga natukese aja tagant õues plaksutamas ja aplodeerimas, endal ka imelik aga mis sa teed.. Meitel nad vähemasti kardavad et kui ilmud siis lendavad minema. Ma ka suur loodusesõber aga varesed koduaias on jube lugu.. mul ema istus kord pool päeva puukuuris peidus, ei pääsenud tuppa, kuna varesepojad õppisid lendamist ja nende vanemad ja tädid ja onud jne kõik valvasid ja passisid ja ründasid kõike muud mis ka püüdis liigelda.. Ise jooksin kord mööda Pärnu randa kuna mõtlesin et annan õige varesele küpsist.. ega ma teadnud et neid seal terve parv kohale lendab ja nii ma siis plagasin, küpsisekott käes.. Õhtul, rand juba inimtühi. Päris õudne oli. Mu vanemad võitlevad nendega juba eos ehk siis kevadel kui nad püüavad oma pesi nende aeda teha. Siis käivad ja lükkavad poolikud pesad puu otsast alla. Poegadega pesa mõistagi ei kõlba enam puutuda ja pealegi võid endale vihavaenlased saada ja nokaaugud pähe. Tuulekella äkki tõesti võiks proovida..
alma

PostitusPostitas käbi » Kolmapäev Okt 11, 2006 13:10

IRW:) kujutan ette sind *heategu tegemas*, küpsisekott käes mööda plääzi punumas, sada varest kannul:))muhahhaaa
käbi

PostitusPostitas Ainekas » Kolmapäev Okt 11, 2006 18:11

Nojah,kes võitleb varestega, kes muude loomadega...mul aiamaa ja kartulimaa metsa sees, kevadel algab olelusvõitlus muttide ja mügridega, esimesed kapsataimed panevad jänesed nahka, tänavu lisandusid kõigele muule veel metssead, kes korduvalt kartulivagudest proove võtsid. Porgandi ja peedi saagist sain veerandi kätte , kuna ülejäänud panid kitsed nahka...Saab veel keegi rääkida , et ma ei ole loodusesõbralik inimene :)
Ainekas

Mine Lemmikloomad

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist