Bobtail e. Vana-Inglise lambakoer muutus retriiveriks

Koerad, kassid, närilised ja muud lemmikud

Re: Bobtail e. Vana-Inglise lambakoer muutus retriiveriks

PostitusPostitas käbi » Teisipäev Apr 01, 2008 18:28

kompleks vaktsiiniga sai meie Lota k a kohe marutaudi oma, tõesti imelik, et teile ei tehtud.no egas midagi kannata natuke,, ära pabista nii hirmsasti, seda marutaudi saad metsast,et linnas on see võimalus nulli lähedane, aga näitusele te jah ei pääse,pole hullu, küll siin mais neid näitusi veel tuleb .mida rohkem päikest, seda parem,koer sünteesibki d vitamiini üksnes päiksest.olge tublid ja ära pabista nii palju:)
käbi

PostitusPostitas padakonn » Teisipäev Apr 01, 2008 20:44

marutaudi võib ka linnast saada.
vaktsineerimisskeeme on mitmeid:
1. tehakse 6-8 nädalaselt nn puppyvaktsiin, sellele järgneb 2 kompleksvaktsineerimist ja peale kolmandat kuud koos teise kompleksvaktsineerimisega ka marutaudivaktsiin. üldiselt marutaudi pole mõtet teha enne 3. kuud (kui just välismaale ei pea minema koeraga), kuna siis tuleb hiljem uuesti vaktsineerida, kuna kutsikas ei pruugi täielikku immuunsust saada.
2. peale 2. kuud tehakse kutsikale esimene kompleks ja sellest kuu hiljem teine kompleks koos marutaudiga.
kui vaktsineerida kutsikat peale kolmandat elukuud, siis saab kohe esimese süstimisega teha marutaudi koos kompleksiga ja siis jälle kuu hiljem kompleks kordusena.
kääbustõugudel vaktsineerivad osad kasvatajad kutsikaid üldse hiljem (esimene vaktsiin kuni pool aastat) ja siis kõik süstid eraldi, kokku 3 süsti.
padakonn

PostitusPostitas kassijagaja2 » Teisipäev Apr 01, 2008 21:22

marutaudi võib linnast saada küll jah, aga toas ma oma koeraga sellest hoolimata nüüd mai keskpaigani ei istu.
ja meie probleem on rohkem nagu selles, et ta saab marutaudivaktsiini alles 4kuuselt. 3,5 on siis, kui saab teise kompleksi ja sellest kaks nädalat edasi on ta juba 4kuune.

kuidas on siis võimalik üldse kutsikaga kutsikakooli minna ja miks on seal vanusepiir 3 elukuud? enamik kutsikaid, olen aru saanud, vaktsineeritakse selle padakonna esimesena kirjeldatud skeemi järgi, kes need seal kutsikakoolis siis käivad?

käbi, ma ei pabista apseluutselt enam :) mai tea, kuda ma kogu aeg suudan mulje jätta, et ma pabistan millegi pärast. kutsikaga kodus istumisest on kõrini lihtsalt, meil mõlemal oleks märksa huvitavam, kui saaks teiste koertega koos mängimas käia jne. see näitus pole jah muidugi mingi maailmalõpp, a koolist on küll kuramuse kahju.
kassijagaja2

PostitusPostitas käbi » Teisipäev Apr 01, 2008 21:37

no ma mäletan ennast (muidugi meil oli veic teine situatsioon, eelmine koer oli surnud pankreatiiti, ja siis olin ähmi täis kui kutsika võtsime),aga ega enamus hakkavadki kuskil 3-4 kuuselt käima koolis (meie hakkasijme ka kuskil 4 kuuselt alles sotsialiseerima,sest meil oli lahe naabri koer kes sotsialiseerimise enda peale võttis ja iga jummala hommik meil ukse taga istus, et kas lota tuleb täna mängima?), seal on päris kirju seltskond tavaliselt koos.meil oli üks 9 kuune kaukaaslane kes mõtles, et on jube bond,assa kus sakslased tegid tuule talle alla, heh, see on tõsiselt lahe kui hakkad käima seal.küll näitustele jõuad, juunior klass hakkabki ju 4 kuuselt alles või olen millestki valesti aru saanud.
käbi

PostitusPostitas kassijagaja2 » Teisipäev Apr 01, 2008 22:17

hakkab jah, a mingi mitteametlik näitus on harjumaal kusagil, kutsikatele ja seenioritele, seal oleks saanud harjutada seda näitusevärki mõnusas vabas õhkkonnas. kusagil talus veel toimub see asi jne. sellepärast ongi kahju, et selline võimalus ära jääb.

mul on halb, et pole peaaegu mitte ühtegi koeraga tuttavat, rääkimata siis mõnest kutsikaomanikust. jube hea oleks, kui oleks mõni usaldusväärne (ja vaktsineeritud ja terve) koer, kellega saaks mängimas käia.
kassijagaja2

PostitusPostitas keks » Kolmapäev Apr 02, 2008 10:00

OOh, ära üldse põe seda kooli mineku värki! Ega tegelikult see 3 kuune seal koolis veel midagi eriti ei teegi, oleneb veel iseloomust ka- kui ikka on selline pehmemat tüüpi, siis usu mind, ta tahab pigem olla Sinu juures turvas, kui sukelduda teiste koertega möllama. Ja nii need pisikesed passivadki tihti omaniku kahe jala vahel ja vaatavad eemalt kaugelt, mis toimub. Tegelikult 4 kuud on väga hea aeg minna suuremasse koerte punti, selleks ajaks on talle väheke rohkem ka enesekindlust tulnud. 3 kuune on ikka veel titt mis titt ja hoiab emme ligi. Ja näitusele ära ka kohe kiirusta- see on ikka pisikesele väga raske päev! Mis sest titest rääkida, kui isegi oled mõnikord päeva lõpuks jumalast läbi ja tüdind. Pole see näitus mingi lillepidu- see on raske töö teile mõlemile! Eriti kui koer veel kutsikas on.
Kannatust ja veel kord kannatust!
keks

PostitusPostitas kassijagaja2 » Kolmapäev Apr 02, 2008 10:50

noh, ma nagu ise mõtlen, et kui sotsialiseerimiskoolituse vanusepiiriks on 3 kuud, siis millegi järgi on see ju ikka paika pandud. järelikult peaks teda sellest vanusest teiste koertega ikkagi sotsialiseerima hakkama.
ma ei kardagi, et ta jääb sotsialiseerimata nüüd, kui see kuu aega hiljem juhtub, aga lihtsalt tahaks, et tal oleks võimalik end väsitada :P
teiste koerte vastu tunneb ta juba praegu huvi nii et vähe pole. üldse, kui ma loen, mis ta kõik praegu alles olema peaks, tundub mulle vahel, et ehk ta on ülearenenud.

üks kuldse kasvataja ütles, et esialgu peab ta üldse minuga kontakti saavutama, aga ma ei saa aru, mida see tähendab. selles mõttes, et kui talle on selged käsklused "Istu!", "Lama!" ja "Siia!", siis kas ta juba ei ole minuga kontakti saavutanud? Kui ta kuuletub? ta ei ole ju mingi tuim vorst, kes ei saaks aru, et ma olemas olen :P
kassijagaja2

PostitusPostitas käbi » Kolmapäev Apr 02, 2008 15:12

kontakti saamise all mõtles ilmselt silmsidet koeraga, seda on natuke raske seletada.kontakt on ka kui koeraga mängite ja ta ootab sinu poolt tegevust, prr, seda on tõsiselt raske lahti seletada.moodustate nagu tiimi või no kuidagi nii:) järjest absurdsemaks nüüd mu seletus läheb.
sotsialiseerimisega proovi ikka peale seda süstimist kohe peale hakata.mida varem, seda parem.meil on mõlemad koerad seda kutsikakooli ja ka KK-d täiega nautinud.ühel jõle tuisusel pühapäeva hommikul mõtlesin, et jätaks vahele, aga koer istus järjekindlalt auto kõrval ja ootas.täpselt teadis, et koolipäev on:)
näitused on jah väsitavad, seda tühja passimist on jube palju.paras stress mõlemile.
käbi

PostitusPostitas kassijagaja2 » Reede Juul 04, 2008 12:28

noh, see on nüüd ammu selge, mis on kontakt :) ja see kontakt on meil täitsa olemas, kuu kuulekuskoolituses käidud ja koer saab muudkui kiita.
samas on ta õudne rahmeldis ja üks elavamaid koeri meie rühmas, aga õnneks ta vähemasti ei haugu tunni ajal läbilõikavalt nagu mõned sakslased ja üks laikalaadne.

esimene näitus on ka möödas, mai alguses käisime kutsikashowl. hästi ei läinud, sest kumbki ei teadnud, mida seal ringis üldse tegema peab. samas kirjeldus oli väga hea, nii et ilmselt lootust on. öeldi vaid, et emase kohta on liiga suur pea. no vat mis sa teed ära, mulle nii väga just meeldib, et ta pole selline tüüpiline kiitsakas emane kuldne.
nüüd juuli lõpus on järgmine näitus ootamas ja seal ilmselt näitab teda händler, sest ma endiselt kuigivõrd ei tea,mida seal ringis teha. pole kuulekuse kõrvalt lihtsalt näitusekoolitusse jõudnud.

vanust on tal kohe-kohe 6 kuud (isver, tõesti juba nii palju?!?) ja huviga ootan, et ta saavutaks oma täiskasvu ja et sabakarv alla langeks ja tekiks see superlahe kuldse saba.
sülle ei jaksa teda enam ammu tõsta, treppidest käib ise juba poolteist kuud: lihtsalt ei jõudnud enam tassida.

ma olen ikka jube rahul, et ta olemas on :)
kassijagaja2

PostitusPostitas käbi » Neljapäev Juul 10, 2008 00:37

ära neid näitusi nii väga tõsiselt võta, see oleneb nii palju kohtunikust ja tihti peale on oma särav naeratus olulisem kui koera seisak:) paraku see on nii, et suht subjektiivne värk on see hindamine, kui koeral just mingeid erilisi puudusi ei ole. tartus tehakse ka näitusekoolitust, ja ehk saad ka oma õpetajalt võtta mõne tunni.

tore, et teil kõik sujub ja ära taha, et ta juba suureks saab, see kutsikaiga on nii lahe:)
käbi

Mine Lemmikloomad

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist