Paaritamiskuulutustest

Koerad, kassid, närilised ja muud lemmikud

Paaritamiskuulutustest

PostitusPostitas kassijagaja2 » Esmaspäev Dets 17, 2007 21:47

Võtan siin veidi omavolitseda ja annan teada, et igasugused koertele ja kassidele paarilise otsimise kuulutused on täiesti taunitud.
Ei loe, kas on tegu tõuloomaga või mitte, foorumite kaudu sellist asja ei aeta.
Kui tegemist on tõsiseltvõetava tõuaretajaga, peab ta endast nii palju lugu, et otsib oma loomale teisest kennelist ise paarilise ja ei pane foorumisse kuulutusi.

Kui aga tegemist on nö. krantskasside või -koertega, on asi veel hullem. Minge külastage enne mõnd varjupaika või sarnast tänavaloomadega tegutsevat organisatsiooni ja mõelge siis veel ühe korraga, kui õudselt eriline teie koer või kass siiski on, et peate riskima sellega, et nende pojad samamoodi tänaval lõpetavad. Teie võite oma looma paaritada muidugi parimas usus, aga te ei saa mitte kuidagi vastutada iga teie looma pesakonnast pärit poja edasise elu eest, rääkimata sellest, kui nemad omakorda pojad saavad.
Vastutustundlik loomaomanik laseb praegusel lemmikloomanduses, eriti kassinduses, suisa kohutaval ajajärgul oma loomad opereerida, et hulkuivad kutsasid-kiisusid veelgi juurde ei tekiks.

Mõelge peaga, kallid loomaomanikud!
kassijagaja2

Re: Paaritamiskuulutustest

PostitusPostitas keks » Teisipäev Dets 18, 2007 10:02

Hea ja arukas kokkuvöte.(tu)
keks

PostitusPostitas toshi suzume » Reede Veebr 08, 2008 21:27

kõrvaldasin sellelt teatelt sticky omadused sest ma otsisin tonti, aga tonti ei leidnud - seega mõttetu seisukohavõtt.
toshi suzume

PostitusPostitas keks » Laupäev Veebr 09, 2008 15:26

Tonte on terve Eesti pöösaalused täis tänu sellistele vastutusvöimetutele lemmiklooma omanikele!(:S)
keks

PostitusPostitas kassijagaja2 » Laupäev Veebr 09, 2008 22:19

noh, see on väga kurb, kui sa pole näinud, et siia tehakse kuulutusi, kus otsitakse oma loomale paarilist, kuigi pole mitte mingit vajadust seda konkreetset looma paaritada. kui siin nt. kirjutatakse, et oi mul on väga ilus kass, nii tahaks temalt poegi saada, otsin ilust isast. sellist asja ei ole vaja, eesti on koduta kasse ja kassipoegi täis.
minu meelest oli VÄGA vale samm see sticky ära võtta.

keksiga olen praegu täiesti nõus. sellised sticky-teemad peaksid olema igas lemmikloomafoorumis ja enamasti on ka. suvaliste paarituskuulutuste taunimisest annab teada nii koertekoda kui kassifoorum.
ja see konkreetne teema sai muide tehtud pärast seda, kui kustutasin siit teema, kus üks proua otsis oma paberiteta koerale siit paarilist. sellist asja lihtsalt ei tehta.
väga pettunud olen praegu ja panen ta uuesti stickyks, sest kuni mul on morereerimise õigused, seni ma kasutan neid selleks, et seista selle eest, mis minu meelest on õige ja vajalik.
kassijagaja2

PostitusPostitas toshi suzume » Kolmapäev Veebr 13, 2008 03:15

ok, kuidas soovid, meile on vist ette nähtud tülitseda.

aga ehk võiks neid asju siis kodukauniks internetipoes müüma hakata?

[img]http://www.yankodesign.com/images/design_news/2007/04/19/hotdoll.jpg[/img]

[img]http://www.yankodesign.com/images/design_news/2007/04/19/hotdoll3.jpg[/img]
toshi suzume

PostitusPostitas aia...ilu » Kolmapäev Veebr 13, 2008 14:31

Ahh, et nii hull värk! INIMESED ÄRGE TEHKE LAPSI - LASTEKODUD NEID TÄIS!

Ma mõtsi küll,et kui prelna vanemaks saab, uurin siit ka,et kas kellelgi isast saksalambakoera. Saaks keelt sügada, mõne taime vahetada ja koerad saaksid oma tegemistega tegeleda;) , aa, võta näpustB)-

Mu ämmal oli küll külarahvas kutsikad enne ära tellinud kui tited tehtud. Nii mõnigi krants targem kui teistelenäitamiseks kallis tõukoer.

Ei usu mina,et nii hullusti mustades värvides see eluke selle rea pealt...Mu eelmisel sakslasel ei tulnud kuskilt lapsi - kuna mina ei tahtnud!!! Lihtsalt ei kujutanud ette, kuda korterisse need kutsikad veel ära mahuvad:D Jaa,hulka pappi läks kaotsi:P Natsa nagu häbi kah - ise tahas küll "maiustada" aa teisel lasin süütuna surra.
Päikest!
aia...ilu

PostitusPostitas käbi » Kolmapäev Veebr 13, 2008 16:15

Kahjuks sattuvad need *targad krantsid* tihedamini tänavale ja sealt edasi varjupaika kui *kallid tõukoerad*.
Alati on neil krantsi soovijatel siis võimalik võtta koer juba varjupaigast.
Loodan, et Aia...ilu on kursis ka sakslaste paaritamisele eelnevate tingimustega ja ei võta endale õigust seda tõugu solkida.
käbi

PostitusPostitas kassijagaja2 » Kolmapäev Veebr 13, 2008 23:28

kellel on tõupuhas koer, sellel on piisavalt tutvusi ka, et ei pea netist otsima koerale paarilist.
ja see elu on ikkagi väga-väga-väga mustades värvides, mis puudutab tõuta või "paberiteta tõupuhaste" loomade juurdetootmist.
mine tee üks tiir esimeses ettejuhtuvas varjupaigas. või tule vaata neid kasse, kes meile Tartu Kassikaitsesse jõuavad. osa neist on loomaomanike teadmatuse tagajärg, osa just sellest sündinud, et oi aga mul on nii nunnu kass, las ma paaritan teda. ja paaritatakse, sünnivad pojad, need antakse uutesse kodudesse, aga seda, et see uus kodu kassile terveks eluks alles jääb, ei taga keegi.
see on kohutav, mis lemmikloomanduses väljaspool tõuloomade maailma toimub.

käbi postitusega olen igati nõus.
kassijagaja2

PostitusPostitas kassijagaja2 » Kolmapäev Veebr 13, 2008 23:36

Näitlikustaks siis ka veits:

[url=http://www.koertekoda.ee/forum/album_cat.php?cat_id=18]Tartu koduta loomade varjupaiga koerad[/url]
[url=http://www.koertekoda.ee/forum/album_cat.php?cat_id=19]Tartu koduta loomade varjupaiga kassid[/url]
Tallinna omad on suures jaos [url=http://www.loomadehoiupaik.ee]SIIN[/url]

Lisaks veel [url=http://www.kassiabi.ee/index.php?10211227][u]Kassiabi[/u],[/url] kus nii kassid, koerad kui pisiloomad, [url=http://www.kassidkoju.ee/?q=kodutakassid][u]Tartu Kassikaitse[/u][/url] jnejne, neid organisatsioone, kes koduta loomadega tegelevad, on Eestis väga palju, liigagi palju. On Rakveres, Haapsalus, Kuressaares, Pärnus, Viljandis, Võruski vist. Ja neil kõigil on kahjuks kogu aeg käed tööd täis. Seega on põhjust mõelda.

Ja aia...ilu, kui sul paberitega koer ja terviseuuringud korras, pärilikke haigusi pole ning leiad talle samast tõust väärilise isase, siis miks mitte kutsikaid saada. Aga kui sa pead talle paarilist netist otsima, siis on asi juba veits kahtlane.
Ning ma tõesti leian, et vastutustundetud inimesed ei peaks tõesti lapsi tegema, samamoodi nagu ei peaks vastutustundetud loomaomanikud laskma oma loomadel paarituda.
kassijagaja2

Mine Lemmikloomad

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 5 külalist