Küsimus neile, kellel kaks koera või enam

Koerad, kassid, närilised ja muud lemmikud

Küsimus neile, kellel kaks koera või enam

PostitusPostitas käbi » Pühapäev Veebr 03, 2008 21:40

On meil kodus ajakohaseks saanud küsimus, et võtta lisaks veel üks saksalambakoera kutsikas kevadel,et nüüd küsiks targematelt nõu, kes ise selle tee läbi käinud.
Praegune emane sakslane saab kohe kolmeseks, suht armukade (mis puutub minu ja teiste loomade vahelisse suhtlemisse), siit esimene küsimus, et kas võib juhtuda, et meie äraolekul hakkab kutsikat terroriseerima ( koolis käinud, kuulab ilusti ja psühhika korras)?Milliste reaktsioonidega peaks üldse arvestama? Millised ohud võivad veel kaasneda? Plaanis võtta isane koer, et mis saab jooksuajal, kuidas olete selle probleemi lahendanud?
On suht võimalik, et asi laabub täiesti normaalselt ja minu hirmud on asjatud, aga oleks hea kuulda ka teiste kogemusi.Kas kutsikat sööta eraldi, kas neid koos lasta õue (kunagi meie kass püüdis meil koera metsa meelitada, et tast lahti saaks) jne, jne...ei oska isegi õieti küsida, sest karta on, et see kujuneb üheks suureks tohuvabohuks ja üllatusi sajab aknast ja uksest.
käbi

Re: Küsimus neile, kellel kaks koera või enam

PostitusPostitas keks » Esmaspäev Veebr 04, 2008 10:48

Minul endal on vaid yks koer, seetöttu mingit kogemust jagada pole aga soovitan soojalt minna www.koertekoda.ee ja sealt leiab lahendusi igatsugu kysimustele.
keks

PostitusPostitas mango » Teisipäev Veebr 05, 2008 14:14

täiskasvanud saksa lambakoer saab kutsikaga tavaliselt hästi läbi,isane emasega samuti.jooksuajal tuleb emast kindlasti isasest eraldi hoida.koeri olen mina söötnud ühel ajal aga kummagil oma kauss ja ise peab algul jälgima,et ei minda teise kausist sööma.tean mitmeid kahe saksa lambakoera pidajaid ja kellegil pole probleeme tekkinud,kõige raskem ehk see jooksuajal kinni hoidmine.
mango

PostitusPostitas Mirjam » Teisipäev Veebr 05, 2008 15:49

Võiksid lugeda ka siit, mis proobleemid võivad olla mitme koera pidamisel ja ka nats nõuandeid http://www.koertekoda.ee/forum/viewtopic.php?t=1864
Mirjam

PostitusPostitas käbi » Teisipäev Veebr 05, 2008 18:55

mnjah, võttis mõtlema....eks pean ka kasvatajaga nõu ennem kui selle sammu teeme.kõige rohkem just mõtlen selle jooksuaja peale,kolm nädalat huilgamist ja lõhkumist.ei kujuta ette, et ühe siis jätan õue ja teine peesitab toas diivanil .peab sügavalt mõtlema kas mul ikka on seda meelekindlust nii palju.
käbi

PostitusPostitas Mirjam » Teisipäev Veebr 05, 2008 23:08

See koertekoja jutt oli ka minule üllatuseks.
Mul endal pole suuri probleeme ega võimuvõitlusi koerte vahel olnud (praegu küll vahel väike krants uriseb kui berna ööseks tuppa tuleb ja tassib kõik oma mänguasjad kindlasse kohta kuhu berna iialgi ei lähe - laua alla :D) Paneb täitsa imestama, milliseid probleeme võib tekkida.
Minul on emased koerad teinud sellega elu kergemaks, et oma jooksukad on "sättinud" samale ajale ja innaperiood on siis millegipärast ka natuke lühem. Isase ja emase kasvuvahe on ka alati olnud väga suur, et oleks neid eraldi pidanud hoidma. Kahe isase koera koospidamise kogemused puuduvad.
Mirjam

PostitusPostitas Moosimemm » Kolmapäev Veebr 06, 2008 12:33

Kahe suure koera omanik. Mõlemad emased. Täpsemalt ema ja tütar. Kuna ema ise kasvatas tütart, siis polnud mingeid probleeme. Asjad käisid nii "nagu ema tahtis" ja noor koer aktsepteeris. Hea variant oli. Mõlemal oma kauss, veenõu ühine, magasid ühes kuudis sõbralikult koos.
Moosimemm

PostitusPostitas pr » Neljapäev Veebr 07, 2008 22:45

Nelja koera omanik. Kõik sai alguse ühest suuremast. Teine koer tuli siis, kui esimene emaks sai. Seega suurtest ema ja tütar. Nüüdseks mõlemad steriliseeritud ja probleeme ei ole ega ole olnudki läbisaamisega kuniks mõlemil omad kausid söögiga. Pärast teist sai võetud kolmas. See on selline kirbumõõtu. Kuna tollel napolioni iseloom, siis tema kasvuvahet suurtega ei märganud ja suured leppisid sellega. Pärast kolmandat ei tulnud mõttessegi rohkem koeri võtta, kuniks sama tõugu, mis kolmas kirp ise mulle koju toodi ja kaasomandisse pakuti. Selle kohapealt olen kohutavalt nõrga iseloomuga. Niisiis nüüdseks 7 kuud neli koera. Kirbud siis isased. Sellega oli algul veidi probleemi, kuna napolion arvas, et territoorium on ohus ja kippus märgistama. Ka oli solvumist tema poolt, kui neljas tuli, kuna leidis, et mind ei ole võimalik jagada. Need probleemid lahendatud. Peamine, et ei tohi unustada, mis järjekorras kari tekkis ja nii tuleb ka eelistada. Näiteks toidu jagamisel. Esimene siis esimesena ja viimane viimasena.
pr

Mine Lemmikloomad

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist