Kassi käitumisprobleemid

Koerad, kassid, närilised ja muud lemmikud

Re: miks ta nii teeb????

PostitusPostitas kassijagaja2 » Esmaspäev Mär 10, 2008 00:06

ei no eks neil muidugi on ja kindlasti nad tajuvad asju paremini kui inimesed, aga mind murelikuks muudavad need loomaomanikud, kes kõik looma käitumise ja hädad ainult tajule taandavad.
et noh: koer oksendab, järelikult on halb keskkond. kass teeb häda kastist välja: järelikult "ei suju" kassiga :D

tasakaal peaks olema, ei maksaks ära unustada, et tervislikud põhjused mängivad ka pahatihti rolli selliste hädade juures.

a kuda bernaga on, ei ole tüütu, et vahib? :P
kassijagaja2

PostitusPostitas Mirjam » Esmaspäev Mär 10, 2008 00:58

Eka see äratundmine, kas loomal mingi tervisehäda või lihtsalt mingi muu tegur tingib isemoodi käitumist, tule ikka kogemustega. Kassid on väga isepäised ja täis üllatusi. Koerte käitumine oleneb rohkem kasvatusest ja suuresti ettearvatav.
Kassidel on vähemalt kaks head omadust - nad ei tassi käppadega pori majja ning ei ilasta :D

Bernal tohterdan kõrvapõletikku ja arsti antud rohust tekkinud allergiat ning kammime talvekasukat, et ise ka bernasugused karvased ei oleks.
See, et ta aknast vahib kuidas ma narmaskardinat teen, ei häiri. Pigem see, et istub mu lillepeenras, aga eks kevadel läheb see viimane jupp sellest vanast aknaalusest lillepeenrast ka likvideerimisele ja koerale planeerisingi sinna lillevaba platsi - no peab ju silma peal hoidma mida tema "suure kuudi üürilised" teevad :D
Mirjam

PostitusPostitas loomasõber » Teisipäev Mär 11, 2008 21:07

no ma vaidleks vastu- kõik kes minu hoolde jäetud on armastusega koheldud. Teie reaktsioonid räägivad paljutki...aga see on liiga vaimne
loomasõber

PostitusPostitas kassijagaja2 » Teisipäev Mär 11, 2008 22:52

Jep, meie loomad on jubehalvasti hoitud, just sellepärast, et kui ma näen, et kass hüppab ahju otsast kapi peale ja hüppab mööda ja ma näen, et ta lonkab, siis ma viin ta arsti juurde, mitte ei hakka oletama, et asi on kassi mõtlemises :P

Koera nüüd võtan ka, temaga plaanin veel eriti hulle tegusid. Palju hullemaid kui see, et Mirjam näiteks paneb oma koera lillepeenrasse istuma :D
kassijagaja2

PostitusPostitas Mirjam » Teisipäev Mär 11, 2008 23:53

:D ... ja ujutab kassi jões ja on nii halb koerapidaja, et koer on ka ´sunnitud´ talvisel ajal jõevees end märjaks tegema, et saaks üle aia punnu panna, eks sellest ka see kõrvapõletik.
Ja ei vii enamusel juhtudel arsti juurde, ravin ise, ainult siis lähen tohtri manu kui vaja retseptiravimit või teha loomakesele mingi aparaadiga uuring.
loomasõbral õigus - pole siin ilmas peale tema kellelgi sujuvust ega vaimset :D
Mirjam

PostitusPostitas loomasõber » Kolmapäev Mär 12, 2008 11:43

uimaeivõi...koomikud:D

no ma ei soovitaks ikkagi kasse pidada inimestel kes neid ei salli. Tarkused ja armastuse puudumine on suurem puue kui vastupidine variant. Nimelt tarkusi saab alati omandada. Päikest!
loomasõber

PostitusPostitas Mirjam » Kolmapäev Mär 12, 2008 15:19

Ma ka tõesti ei peaks kasse, olen oma elu jooksul ainult ühe siiamipoja ise toonud.
Aga on üks väga kurb asjaolu - inimesed võtavad küll suurest armastusest endale kassipoja, armastavad küll, aga ei hooli - miks muidu on nii palju hulkuvaid kodutuid kasse ja on ka juhus olnud, kus maantee kraavipervelt olen leidnud kilekotiga autost välja visatud prahiga koos ka kassipojad.
Mina üksi ei anna neile "kaotatud" kassidele kodu - naabridki pakuvad neile kodusoojust ja hoolt. Jah, meil ongi selline "kasside bulvar", kus kodu kaotanud kassid valivad endale "kinnisvara" ja peavad leppima "üürilistega" keda välja ajada nad ei taha, sest tasuks selle eest, et meil ka kasside majas elada lubatakse, peame maksma üüri toidu, tohterdamise ja paidega :D
Neile polegi tähtis, kas me neid armastame või mitte, nad armastavad meid ise. Olen küll saanud neilt haiguse ajal kingituseks hiiri ja nurrulaulu, on kaitseks rünnatud võõraid koeri ja inimesi. Üks eriline kass isegi "lapsendas" meid ja pühendas kogu oma elu meie eest hoolitsemisele.

Ja muide - parem armastage oma lemmikuid vähem, aga hoolige neist rohkem. Olen küllalt näinud neid lemmikutepidajaid kelle lemmikud on liigsest armastusest ülehooldatud, kus lähtutakse "hoolitsemisel" pigem enese egoismist kui looma heaolust. Selliste kodude loomad on enamuses strssis ja põevad ka sagedamini.
Mirjam

PostitusPostitas loomasõber » Kolmapäev Mär 12, 2008 18:17

Jah...ilus ja uinutav jutt.

Muuseas, käisin hiljuti loomade varjupaigas, teise korruse klaasakende tagant vaatasid vastu ilusti ritta seatud kassid. Alul mõtlesin, et varjule võetud, aga olid hoopis topised...nagu trofeed või nii. Õõvastav
loomasõber

Mine Lemmikloomad

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist