Kutsikaga reisile?!

Koerad, kassid, närilised ja muud lemmikud

Kutsikaga reisile?!

PostitusPostitas Ramsi » Laupäev Juun 28, 2008 12:26

Tere ! Mul siis selline mure, et järgmisel kolmapäeval sõidan Riiga, ning neljapäeval tulen sealt tagasi koos kutsikaga ( kääbusšnautser). Laupäeval, oleks vaja teha üks väljasõit, kuid ei tea nüüd mida teha, kas otsida kutsikale hoidja ja koer saaks olla omas kodus ja harjuda veel, kuid inimene oleks ikkagi võõras. Või võtta ta endaga kaasa ( Tallinn-Otepää ja järgmisel päeval Otepää-Tallinn sõit) ning ta saaks harjuda minu, kui omanikuga. Üks mis kindel on see, et tulevikus hakkaks ta nagunii minuga koos ringi sõitma, ning ta saaks harjuda ka nende inimestega. Või oleks kõige parem siiski kuidagi reis edasi lükata, kuigi ma ei tea kuidas seda korraldada, kuid kuidagi saaks siiski hakkama. Tahaks kuulda targemate arvamusi selle kohta. :)
Ramsi

Re: Kutsikaga reisile ?!

PostitusPostitas pr » Laupäev Juun 28, 2008 20:33

Kui vana kutsikas üldse on? Kui tal vaktsiinid tehtud k.a marutaud, siis mina võtaks kindlasti kaasa. Kui aga vaktsiinid tegemata, siis ei tohi ta üldse väljas ennem viibida, kui viimastest e. 4kuuseks saamise vaktsiinid tehtud ja sellest veel kaks nädalat.
pr

Re: Kutsikaga reisile ?!

PostitusPostitas kassijagaja2 » Laupäev Juun 28, 2008 23:37

Üldiselt öeldakse, et kõige parem on siiski vähemasti nädal pärast kutsika kojutoomist rahulikult kodus ollagi ja pikki reise mitte ette võtta, et koer kohaneks kohaga, kus ta alaliselt elama hakkab. Mina oma kutsikaga järgisin seda soovitust ja ma ei tea, kas sellest, aga ta võttis meid väga ruttu omaks ja kohanes ülikiiresti. Käisime temaga kaks päeva igal pool mööda tube kaasas ja mängisime temaga igas võimalikus nurgas, et talle kõik tore ja lahe tunduks. Kodust väljas käisime temaga vaid maja ees pissil ja korra lemmikloomapoes. Ja meie läksime esimest korda reisile üldse alles siis, kui koer oli kaks kuud meil elanud, aga praeguseks on ta vana reisikala :)

Nii et ma arvan, et kui oleks võimalik see reis edasi lükata, siis tasuks mõelda sellele. Või kui ei saa seda reisi edasi lükata, siis saad äkki kutsika võtta nt. nädal hiljem?
Sest igatpidi on parem, kui saate teineteisega rahulikus keskkonnas harjuda.
kassijagaja2

Mine Lemmikloomad

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist