Kui otsite kutsikat...

Koerad, kassid, närilised ja muud lemmikud

Re: kui otsite kutsikat...

PostitusPostitas kassijagaja2 » Esmaspäev Juul 28, 2008 15:34

Mulle mõnes mõttes sobib see, et keegi teine tegutseb ja ma olen ringi kõrval. Ma lähen seal ringis jubedasti ärevile lihtsalt ja koer ka tajub seda.
kassijagaja2

PostitusPostitas käbi » Laupäev Aug 02, 2008 01:57

Mnjah, lahe, nüüd olen oma eelarvamuste ohver ja oman ka kahte täiesti , täiesti erineva olemusega isendit, nüüdseks olen sellest täiesti aru saanud. eks siin on alati teatud õpetus, enne kui võtad eelarvamuse:)
Kassijagaja, kogemused õpetavad ja sul ei saa olla üle 2 näituse seljataga, seega võta rahulikult. Areneb koer ja arened sina, usu mind palju hullem on kõrvalt vaadata ja märgata vigu, mis keegi teine teeb (händler) ja neid andeks anda. Ka kõige usinamate kasvatajate koerad teevad vahest selliseid vigureid ja nad on hämmingus, seega tunne rõõmu oma koeraga koos töötamisest, mitte ära sea eesmärke omaette. Seni kui sina tunned sellest rõõmu, tunneb ka koer. Närvi minek on koerte puhul viimane asi, seda tead isegi ilmselt juba:)
Ma arvan, et novembris on meie esimene näitus, aga ennem vaatame kuidas kuts üldse sotsialiseerub ja eks siis näeb edasi.
kas augustis ise lähete RV, et me lähme kindlasti vaatama.
Kui sa arvad, et sa sellest pingest ringis lahti ei saa, siis räägi oma koolitajaga sellest probleemist, sa pole esimene, kes sellega silmitsi seisab, aga ma ütlen, et mida aeg edasi, seda kindlamaks sa muutud ise.
käbi

PostitusPostitas kassijagaja2 » Pühapäev Aug 03, 2008 15:00

Ma pean üldse hästi mõtlema, kas ma tahan käia edasi näitustel, sest ma olen sellel kahel näitusel käinud pmst ainult tänu oma kasvataja ärarääkimisvõimele. Ja ühel näitusel nägin-kuulsin, kuidas ringi saadeti mingi haiguse tõttu valudes koer, lihtsalt enne ringi sai valuvaigistava süsti tagumikku ja minek. See ei ole normaalne ja kui see näitusevärk nii käibki (olen sellistest asjadest enne ka kuulnud, aga arvasin, et mingi udujutt see), siis see pole küll koht, kus ma käia tahaksin. Pigem orienteerun siis agilityle, kus koer iseennast ka rakendada saab ja tegelen sellega.

Aga mis ikkagi puudutab seda, et teine inimene koera näitab, siis eks see oleneb jälle, kuidas asjadesse suhtuda. Mina olin ise ringi ääres vaadates küll sada korda rahulikum kui siis, kui ise ringi pidin minema. Ma ei saa mingeid vigu tähele panna, sest ma ei tea nendest vigadest midagi ja seega pole mul ka kellelegi midagi ette heita :)

A jah, üldiselt see näitusevärk ikka päris eluterve asi ei ole. Kõige normaalsemad inimesed muutuvad ka seal võistlushimust ja konkurentsist peast lollakaks.
kassijagaja2

PostitusPostitas padakonn » Laupäev Aug 09, 2008 18:37

Mitu tõugu ühes kennelis ja mitu pesakonda - sõltub kennelist. Tean mitut kennelit, kus ema tegeleb ühe-kahe tõuga ja tütar teise ühe-kahe tõuga, samuti võib teistel pereliikmetel olla eraldi tõud tegelemiseks, nii et sõltub kennelist.
Näitustest - sõltub täiesti inimestest. Enamus võtavad seda mõnusa kohana, kus saada oma koerast arvamus ning kohtuda teiste sama tõuga tegelevate inimestega, kui koer saab hea koha on hästi, kui ei saa, pole hullu, sest esikohti ongi ainult 1-2 ja ju siis sellel päeval olid teised koerad paremad. On ka inimesi, kes lähevad veri ninast väljas näitusele võitma, vahendeid valimata, kuid selliseid leidub ka igas muus eluvaldkonnas - kindlasti on teiegi töökohas inimesi, kes pürgivad ametiredelil ülespoole, "laibarida" järel või omab tuttavaid, kes rühivad teatud sihi poole klaasistunud pilk silmis ja vahendeid valimata. Samuti nagu pole lolle ja murdjaid tõuge, pole ka näitused kole koll, vastikuks suudab nii esimesed kui teised muuta ikka osalev inimene.
Lisa:
Unustasin vastamast, et kui mina tõukoera valin, siis alustan kõige pealt piltide/koerte vaatamisest ehk valin endale sobiva tõusisese tüübi. Siis vaatan vanemate terviseuuringute tulemusi. Näitusetulemused, koolitused jne pole määrava tähtsusega, kuid võiksid olla, annab pildi, et kasvataja tegeleb oma koertega. Kui on kenneleid, kus tegeletakse nii näituse, koolituse kui koeraspordiga, on need eelistatumad ainult näitustega tegelevatest kennelitest. Siis uurin kasvatajat - Eesti on piisavalt pisike, et kelelgi mingi taustinfo ikka liigub, kas koolituse, tervise, paberimajanduse vms kohta, välistatud on kennelid, kus reklaamitakse kulda, kuid tegelikkus ei vääri pronksigi. Eelistan nn kodukenneleid suurtele kennelitele, kuna leian, et inimestega toas elavad kutsikad on paremini sotsialiseeritud kui kusagil välikennelis hulgim koos elavad kutsikad. Samuti vaatan võimalusel kasvataja käitumist aretuseks mittesobivate koertega - kas ja kuidas elavad kennelis vanad koerad (eeldusel, et kennel on nii kaua tegelenud), kuidas kasvataja üldiselt koertesse suhtub, kas räägib ka nö aretuses ebasobivatest kutsikatest/koertest ja esinenud haigustest/probleemidest või on need kõik tema kennelist "mööda läinud". Ning kasvatajaga peab tekkima hea klapp, et poleks sunnitud suhtlemist ja miski justkui nagu pole päris see.
padakonn

Mine Lemmikloomad

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist