Kohvik/külalistemaja koertega külastajatele?

Koerad, kassid, närilised ja muud lemmikud

Kohvik/külalistemaja koertega külastajatele?

PostitusPostitas Triiin0101 » Kolmapäev Juul 09, 2008 11:52

Tuli meil sõbrannaga jutuks,et mida peale kooli lõppu edasi teha või õppida jne. Kuna meie niiöelda huvid edasise elu osas praktiliselt kattusid tekkis mõte avada restoran/kohvik. Tema soov saada kokaks ja minu soov avada turismiettevõte kattuvad superhästi ..vähemalt meie arvates.
Juttu oli sellest juba mitu kuud tagasi, ja teema arenes väga hästi. Õnneks on kooli lõpuni veel mitu aastat, et kõik perfektselt välja mõelda.
Alguses siis tuli idee avada kohvik või restoran. Selline väike rahulik koht, kuna tema erihobiks on leiutada uusi toite, siis menüü tuleks suhteliselt erinev kõigist teistest jne. Edasi mõte, teeks sinna eraldi osa ka koertega külastajatele, sest praegu kohti kuhu koeraga sisse lastakse on väga vähe.
Idee siis selline et on suur maja, on eraldi osa niiöelda tavakülastajatele ja koertega külastajatele. Koertega külastajate alas oleks niiöelda "toad" ehk siis normaalmõõtmetes tuba, et ei tekiks ahistavat tunnet koeral ega ka omanikul. Tellimus esitataks "telefoni" teel, menüü on igas toas olemas. Räägib kõik ära mida tahetakse, oleks võimalik ka infot küsida erinevate toitude kohta. Kindlasti tuleks ka koertele toitu sinna..mingeid konserve, krõbinaid, maiuseid erinevatelt firmadelt, midagi peaks ju ikka sobima. Toidu kohale tooks siis teenindaja, "tuba" oleks ilma ukseta, teenindajate elu lihtsamaks teha. Seega oleks külalise enda otsustada, kas ta paneb koera aedikusse, või laseb tal ruumis vabalt olla. Õues tuleks erinevate "tubade" õuealade piirdeks ( kohas kus üks õueala lõpeb ja teine algab) bambussein. Ülejäänd "seinad" on kas madala aiaga või üldse ilma piirdeta.
Lisaks oli plaan teha sinna lähedusse kämpningud või väiksemad majad, küttega ja korralikud, et ka külmal ajal oleks võimalik seal ööbida. Üürida oleks võimalik nii tundideks, kui päevadeks ja võibolla ka kuudeks. Sinna sisse tuleks köök, elutuba, 2 magamistuba, pesemisruum ja saun, lisaks mingi suurem nurk kuskile ka koerale, muidugi on see omaniku enda otsustada kus ta koera paneks. Majad oleks arvatavasti kahekordsed.
Küsiks, mida koeraomanikud üldse arvavad sellest ? Kas sellist kohta oleks üldse vaja ? Anda võiksite ka ideid, mida teisiti teha, mida muuta, mida juurde lisada.
Peagi lisan ka lingi kust on näha paari pilti.
Triiin0101

Re: Kohvik/külalistemaja koertega külastajatele ?!

PostitusPostitas käbi » Kolmapäev Juul 09, 2008 12:40

Kuidas sa seda ilma ukseta tuba talvel ette kujutad? Me ei ela siiski vahemere ääres ja kui küsida tohib, siis kas tegu on Armin Karu tütrega või millisel kujul sa seda finantseerida mõtled? Ilus lugu muidugi, eks meil kõigil on toredad plaanid kunagi olnud, ennem kui jalad vanemate söögilaua alt välja saavad ja karm reaalsus tõtt vahib. Ma siin enam nii suurelt ei mõtle, pean plaani kuidas kasvuhoone saaks vandest akendest ehitada.Koerte hotell kus on krõbinad menüüs, kus sa linnupoja küll elad? Karta on, et su elu saab karm olema, kui sa nii kõrgelt lendad.
käbi

PostitusPostitas Triin0101 » Kolmapäev Juul 09, 2008 14:10

Tuba sellesmõttes ilma ukseta, ma mõtlesin seda ust mis ikka siseruumide poole jääb. Mitte seda mis õue poole jääb.
Ei, Armin Karu tütar ma pole, aga kui kõike õigesti kavandada, siis pole miski ületamatu.
Koerte krõbinad menüüs ei tohiks ka midagi ületamatut olla, võibolla lendangi kõrgelt..vanemad on nii õpetanud, mis teha. Aga jah siiski, hetkel on see ainult idee tõesti, eks näeb, mis mõne aasta jooksul juhtub, kuigi seda ma tean, et kui seda praegust ideed korraldada ei anna...siis kohvik/restoran tuleb siiski..ja koertega külastajad on ka oodatud sinna ikkagi..eks leu näitab mis edasi saab,
Triin0101

PostitusPostitas mYgri » Kolmapäev Juul 09, 2008 17:30

Tublid tydrukud!
Kõige olulisem (majanduslikust küljest) on ikkagi asukoht=potentsiaalne klientuur. Siis toidu kvaliteet/hind ja nende suhe.
Koerasõbralikkus lisaväärtusena üsna viimasel kohal. Kui suudad selle piisavalt atraktiivseks reklaamida, et ma teisest Eesti otsast sinna kassiga sööma tuleks... siis miks mitte! :)

Kas muidu kohvikutes saadetakse loomaga ukselt tagasi?
Just eile ühes Saksa külakeses [i]weinstube[/i]s õhtustades istus kõrvallauas paraja pontuga vanapaar. Polnud tal suukorvi ega midagi. Ise märkasin peni ainult nende tulles ja lahkudes, lebas vaikselt kusagil laua all :)
Ma ei usu, et sellise koduloomaga keegi üldse kohvikusse lähebki, kes naabri laualt kotlette pätsab või kelneri püksisäärde hakkab! :D Sellepärast ei mõista ka kodumaist koerakeeldu, kui selline ikka eksisteerib...!
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan5trans.png[/img][/url]
mYgri

PostitusPostitas Triin0101 » Kolmapäev Juul 09, 2008 17:54

MInu teada on tehtud isegi katse Tallinnas, kuhu lasti koeraga sisse, kuhu mitte, seda ei mäleta. Kuid enamasti on siiski näha kohvikute/restoranide ja muude toitlustuspunktide ustel silt koeri keelava märgiga. Samuti ei ole kohtade omanikud eriti vaimustuses koertest, ning ei taheta segada teisi kliente. Täpsemalt peaks selle katse kohta kirjas olema koertekojas.
Triin0101

PostitusPostitas trumm » Neljapäev Juul 10, 2008 16:22

idee iseenesest on ju tore ja kui kõrgelt ei unista, siis ei lenda üldse :)
häid söögikohti on puudus küll, oluline on (lisaks asukohale) aga toidu kvaliteet (värskus/maitse/õige valmistusviis), mitte selle erilisus. ma usun küll, et võib teise linna sööma sõita - ma ntx haapsallu ühte kohvikusse sõidan vahel tallinnast sööma.

mis loomadesse puutub - ei oska kommenteerida. kui nõudlus on, miks mitte. mulle isiklikult koerad sümpatiseerivad, v.a. juhul, kui nad mind kuidagi söögikohas häirivad (see käib ka nuuskimise ja sabaga klohmimise kohta).
trumm

PostitusPostitas kassijagaja2 » Reede Juul 11, 2008 22:03

trumm, mis kohvikus sa käid Haapsalus? Müürivahes äkki? Ma just homme minemas sinna :)

Minu meelest idee on huvitav, koeraomanikuna, kes koeraga palju-palju mööda Eestit rändab, olen väga huvitatud, et oleks kohti, kus ma pole oma koeraga mitte ainult talutav, vaid suisa oodatudki. Mõned päevad tagasi Kuressaares ootasin arglikult koeraga tänaval, kuni teised käisid küsimas, kas võime peniga nende välikohvikus istuda. Minu meelest peaks vähemasti see olema iseenesest mõistetav, et kui ma võtan vastutuse oma koera eest, võin ma temaga vähemasti välikohvikus ilma küsimata olla. Ja mu koer tõesti on võimeline rahulikult laua all lebama, kui tarvis, ei sega teisi. Siseruumidesse ma ise ei tihka temaga veel minna, ei ole ta põie suhtes väga kindel :D

Krõbinatega pead aga arvestama, et enamik tõukoeri sööb kalleid loomapoe krõbinaid ja samas jälle iga koer erinevat marki, nii et nendega võib keeruliseks minna, sest neid marke on lõputult. Ja noh, esialgu ma krõbinatest menüüs ei unista, kuigi see kahtlemata oleks tore. Ootan, et kusagil küsitaks, kas koer ehk kausiga vett ei taha või midagi muud lihtsat, mis kuulu järgi mõnes muus riigis tihti elementaarne on. Muidugi võin ma ise ka oma koera joota ja joodangi, aga niisama oleks kena, kui mõni teenindaja mõnikord seda ise pakuks.
kassijagaja2

PostitusPostitas trumm » Esmaspäev Juul 14, 2008 13:15

müüriääres jah :)
trumm

PostitusPostitas kassijagaja2 » Esmaspäev Juul 14, 2008 21:28

Oi, oli vist jah müüriääre hoopis ... Käisime seal, aga jubedalt oli rahvast täis, tänu autoshowle ilmselt :( Ühe vaba laua ootamise peale saime, aga siis oli teenindajatel nii palju tööd, et me ei jõudnud oma järge ära oodata ja tulime ära. Sellest oli ka kahju, et laekusime just vanema sugulase sünnipäevalt, kus kõik olid torti ja kringlit puginud ja kuigi need koogid seal kohvikus nägid lihtsalt suurepärased välja, poleks ka parima tahtmise korral vist midagi sisse mahtunud.
Aga no eks järgmisel korral jõuab jälle minna.
kassijagaja2

Mine Lemmikloomad

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist