Millal kutsikal jooksuaeg?

Koerad, kassid, närilised ja muud lemmikud

Millal kutsikal jooksuaeg?

PostitusPostitas liivakass » Teisipäev Jaan 27, 2009 01:43

Preili saab varsti 8 kuuseks, millal on see pagana jooksuaeg?. Nii palju ma tean , et see ei koosne saba seljas mööda põldu ringi traavimisest(:P)Kuidas ma pihta saan, et nüüd on see jama käes?Kutsikaid me esialgu küll ei taha.Kui tihti on jooksuaeg? ja muud tarka sel teemal palun. Preili on rotweiler.
liivakass

Re: aidake - mul elu esimene koerapreili

PostitusPostitas ph » Teisipäev Jaan 27, 2009 02:41

Küll sa sellest aru saad, kui jooksukas käes - isegi kui ta ise väga hoolikas on, tikub ikka mõni verplekk põrandale tekkima. Et muretum oleks, hangi aga preilile aegsasti jooksukapüksid - ära ikka tüütab, kui väga määrima kipub. Ja õues siis koer ainult rihmas ja endal silmad ees ja selja taga, paremal-vasakul ka. Meil esimene üle elatud, just u 8kuune oli, näis, millal siis nüüd teine.
ph

PostitusPostitas jah uim » Teisipäev Jaan 27, 2009 10:20

meie kogemus suurte koertega!!väiksemate tõugudega teine tihedus!! jooksukas 2x aastas 6 kuuse vahega -nüüdseks lausa nii kogenud,et ütlen juba eelmise jooksuaja järgi uue aja päris täpselt -ja jälgida jälgida.esimesest verest 11-13 päeva siis on kinnihoidmiseks ja paaritamiseks kõige õigem aeg. esimene ei olegi päris veri vaid veidi määrib sellist roosakat-jälgida!!ja saba alt katsuda,kui vaja ka nuusutada-spetsiifiline lõhn!! kui see 11-13 päev möödas siis hoia ikka kinni-aias ,rihmas mis iganes.!!järgmist korda juba tead oodata loe 6 kuud ja nädal enne olgu kalendris kirjas,et teaksid jälgima hakata.ja taas nii kui ei soovi . kuid kui oled korra paaritanud siis poegimisest 6 kuud ja käivad päevad päris täpselt!!meil 4st koerast praegu 3el jooksukas 1 veel noor,kuid arvan,et tal jooksukas suvel siis kui teised uuesti hakkavad ja ongi tiksumis rütm käes!!minu koerad on poeginud ka 2.-3 päevase vahega siis kui said samal ajal paaritatud-üks oli teise kutsikatele ammeks 1 kutsikaid keisriga 4 ,teisel keisrita 8-ja emmed olid laste üle ikka päris ok.korras ja hoitud,soojas ja söödetud-ning mis peamine kõik jäid ellu!!kirjuta kalendrisse praegune (oodatav) ja siis loed 6 kuud (uus oodatav)hakkvada ikka päris päeva pealt ei ele sellist suurt liikuvust selle asjaga.vabandan kuid see minu kogemus.
jah uim

PostitusPostitas käbi » Teisipäev Jaan 27, 2009 11:52

meie sakslasel viskab alati enne jooksukat karva korraks lahti ja muutub ehk natuke närvilisemaks. selle pärast muretseda pole põhjust, et sa ära ei taba kuna tal see hakkab. koer peseb end tunduvalt usinamalt ja mingid märgid jäävad ikka asemele või kui ta hommikul tõuseb, siis rida taga. pükse soovitan kohe esimesel korral harjutada, neid saab loomapoest.
kõige ohtlikum aeg on siis, kui esimese hooga tundub, et hakkab asi läbi saama (teisel nädalal).eritis muutub heledamaks.ka jooksuka lõpp on selline kahtlane, et me oleme veel nädala igaksjuhuks käinud rihmaga. aia peale eriti loota ei tasu, võivad ise end välja kaevata ja on juhuseid, kus tehakse ka läbi aia ära.ikka rihmaga käia. meil sakslasel on see asi iga 4 kuu tagant. esimene jooksukas oli minu mäletamist mööda ka kuskil 8 kuuselt.
käbi

PostitusPostitas aia...ilu » Teisipäev Jaan 27, 2009 14:05

Mu sakslased kah enne karva ajanud ja siis jooksukas ja kohe kindlasti ei jää see märkamata.
Lisaks veel, et ära ise kipu koeraga siis kaugele jalutama.Lehvitate ilmaasjata isastele lõhnasi! Ega tavaliselt emased taipagi mida nad tahavad, kui isased ligi ei tiku. Parem siis valvata, et "maitset suhu ei saaks", mine sa tea, äkitsi hakkab meeldima.Muideks, eesti keeles on emane koer lita - pahasti neh! Muidugi veel siis kui sured 13. a. ja süütuna....
Päikest!
aia...ilu

PostitusPostitas käbi » Teisipäev Jaan 27, 2009 14:34

aia..ilu, küsiks, et kas sul hakkas emastel mingi aeg sünkroonis see jooksukas käima? ootame oma teisel ka esimest jooksukat .

lisaks veel nii palju, et sel kõige ohtlikumal ajal hakkab emane saba kõrvale keerama, kui teda tagumiku pealt sügada. kestab see paar päeva ja siis teeme küll ainult maja ees kiired käigud.
käbi

PostitusPostitas aia...ilu » Teisipäev Jaan 27, 2009 14:52

Mul esimene kivi all ja siis vahepeal kuskil 2. aastat ei kasutatud sõna "koer" ja siis läksime kutsikaid ainult vaatama, muidugi sakslasi ja üks nunnu sai ikka kaasa võetud;), vot siss vaatama. Oli ka üks tõutunnistustest eelmise koera hüüdnimega;) Paar korda ka kuulnud, et praegust koera eelmise koera pika nimega kutsutud(:S).
Kui koera ei olnud, kutsusin kassi kintsu patsutades ja "siia" kamandades - jube ruttu õppis ära;). Üks kasside kavalaid trikke veel öösel käpaga aknaklaasi kiuksutada:D Ei mäletagi kumb esimene oli, aa nüüd mõnemal asi selge;). kuda öösel tuppa saab. Kahjuks kassimammi ja tütar ei saa üldse läbi.
Meil ka kõvad problad, et kassid olid enne olemas kui kutsikas tuli. Enne vana koeraga oli viimasepeal sõprus.
Päikest!
aia...ilu

PostitusPostitas keks » Neljapäev Jaan 29, 2009 10:17

Meil tiibeti mastif ja temaga on see jooksuka värk väga lilleline- ainult 1X aastas!
keks

PostitusPostitas jah uim » Neljapäev Jaan 29, 2009 22:50

seda 1x aastas asja mina enam ei usu--bernidel ak pidi käima 1x aastas-vale puha minu omal kes 4,5 a.vana on 5 jooksukas käsil ja esimene oli 8 kuuselt 2 x poeginud.(:S)
jah uim

PostitusPostitas käbi » Neljapäev Jaan 29, 2009 23:50

uim, kas me räägime kennel pajumäest?
juhul kui nüüd õieti aru sain ja sul on berni alpi karjakoerad.
käbi

Mine Lemmikloomad

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline