Koerte kool

Koerad, kassid, närilised ja muud lemmikud

Koerte kool

PostitusPostitas käbi » Esmaspäev Veebr 16, 2009 00:58

järjekordne hea näide, kuidas eestlane oma asja ajab....
mitte mingisugust infot keegi ei julge jagada koolitajate suhtes, et võid käia tammuda neli või viis kuud kuskil ämbris ja siis kui hakkab endal imelik, siis leiad nagu muu koolitaja juurde tee.
mitte , et peaks häbiposte ülesse riputama, aga kes koertega kooli lähevad siis soovituste tahvel võiks olla.
meie positiivsed kogemused anu oks ja kaidi juurik. sellest võiks kleepsu panna ,et kes oma koolitajatega rahul.
käbi

Re: koerte kool

PostitusPostitas padakonn » Esmaspäev Veebr 16, 2009 01:59

[url=http://web.zone.ee/ekl-kkk/koolitajad.htm]SIIT[/url] leiab kõik atesteeritud koolitajad ning mõne aja pärast peaks neid juurde tulema.
padakonn

PostitusPostitas käbi » Esmaspäev Veebr 16, 2009 02:37

atesteeritd või mitte, mina pean usaldusväärseks koolitajat, kes laseb oma koerad aeda ja koerte psühhikka on korras.olgu seal aias siis kutsikad või kamp isaseid.selle paberi võib iga tohm kätte saada ja avada oma koertekooli.
käbi

PostitusPostitas käbi » Esmaspäev Veebr 16, 2009 02:46

sellest kambast tshejrnakova ja oblika küll välistaks esmasele kooli minejale, kui ta just attakki ei taha saada.
käbi

PostitusPostitas kassijagaja2 » Esmaspäev Veebr 16, 2009 17:38

Meil oma koolitaja oli muidu üsna vinks-vonks, kõik vajalik sai selgeks. Aga mõned tema meetodid olid küll sellised, et panid suud maigutama. Koolitajal endal on sakslased, ei tea ega tunne ma nende psüühikat ja hingeelu, aga kui soovitati, et kohati ikka võib kasutada füüsilist karistust, siis no andke andeks, ma ei kujuta ette, et ma kuldse retriiveri koolitamisel füüsilist kasutan ...
Selles mõttes, et jäi kohati mulje, et tegemist on ühe tõu koolitajaga, kes päris hästi teistega kodus pole.

Mind huvitaks, kes Tartus või Lääne-Virus on koera koolitanud ja kus ja kuidas rahul, sest võib-olla teeks koerale baaskoolitusele midagi juurde ka suvel-sügisel.
kassijagaja2

PostitusPostitas padakonn » Esmaspäev Veebr 16, 2009 20:14

Aga mina ei pea normaalseks koolitajat, kes näiteks laseb ameerika bulldogi isase aeda, kus on ees juba isane koer (kas samast tõust või muust) või mitu. See oli lihtsalt näide. ST kui koolitaja ei tea tõust mitte midagi, astub ta suure kolinaga ämbrisse (ambulldogi isased nt ei saa teiste isastega läbi, juba tõuomaselt). St see pole usaldusväärsuse näitaja, et keegi oma koera teiste koerte karja laseb, enne uurimata, mis koerad seal on ja mis kogemusega koerad. Üldiselt tasuks enne koolitusele minemist käia üks kord enne koerata trenni vaatamas, et pärast pole probleemi, et ainult pehmet koolitust tahtev koeraomanik satuks trenni, kus ka sundi kasutatakse. Aivo Oblikas vist päris algajatele koolitust ei annagi, ta koolitab pigem võistlejaid. Samamoodi võiksid koeraomanikud ataksi saaa Lageda peale või mõne muu tüüpilise SLK-koolitaja peale.
Tartus soovitan ühendust võtta kas klubiga Uran (koolitavad edukalt ka teisi tõuge ja tõutuid peale SLK) ja Koeraspordiliiduga, samuti teeb koolitusi kenneli Ability omanik.
padakonn

PostitusPostitas kassijagaja2 » Esmaspäev Veebr 16, 2009 23:54

Ma ei saa atakki sunni peale, aga tuleks ju vahet teha, mis tõule see sobib ja millisele mitte. Või su meelest oleks OK niigi ülileebet ja kuulekat kuldset sunniga koolitada? Ma üritasin oma postitusega just seda öelda, et kõiki tõuge ei saa võtta ühe puuga, aga just seda tehti. OK, öeldi, et kes ei taha, see ei pea, aga mu meelest oleks mõistlik aru saada, et see ei käi päris nii, et kes EI TAHA,, see ei pea, vaid inimene ikka vaadaku, mis koera ta võtnud on endale.

Alles mõni aeg tagasi oli kas kutsu.ee-s või kus foorumis mingi geenius kuldseomanik, kes tahtis, et ta kuldne oleks võõraste suhtes kuri, no tule taevas appi. Selline lähebki ja kasutabki füüsilist karistust ja sundi, kui kuldne tal ei tee, mis nõutud, aga see ei lähe ju selle tõuga kokku.

Selleks ma näeks hea meelega mõnd koolitajat, kes EI OMA ise sakslast.
kassijagaja2

PostitusPostitas käbi » Teisipäev Veebr 17, 2009 00:25

ma kirjutasin pika jutu , aga lõpuks käis mingi asi läbi ja ei viitsi uuesti trükkida. sa kassijagaja vaata SK koolitaja endale, sest kuldsetel pole ju töökatsed naguni nõutud.ära sa neid sakslasi nüüd maha tee, meil endalgi kodus ja ehk asi selles, et nad on sportkoerad ja selle pärast on ka enamus koolitajaid sakslaste või muude töökoerte omanikud.me ise astusime selles mõttes just ämbrisse, et pisike on ka leebe loomuga ja ma ise ei suutnud nüüd pikalt aru saada, mis valesti on.
käbi

PostitusPostitas kassijagaja2 » Teisipäev Veebr 17, 2009 11:46

Said praegu veits valesti aru, käbi, ma pole sakslasi küll kordagi maha teinud. Räägin koolitajatest, kel endal sakslased ja kes kõiki tõuge selle ühe puuga võtavad, sakslase kui koera vastu pole mul mitte midagi, vastupidi, on väga pikalt üks mu lemmiktõuge olnud.

Kuulekuses me ju koeraga käisimegi, töökatsetele pole mõelnudki kordagi B)-
Ei ole ma ise kusagile sakslaste sekka pressinud oma koeraga, meie kuulekuses olid bernid, prantsuse bulldog, labrador, paar segaverelist, mingid sülekoerad, kelle tõugudest ma midagi ei jaga -- ikka puhas kuulekuskool. Nt mis see on, see yorkshire´i terjer v... Kasuta tema puhul sundi ja füüsilist karistust :D Tahaks näha sellist omanikku, kes sellega nõus on. Ma räägin lihtsalt sellest, et ei ole normaalne, et koolitaja tuleb sellist asja soovitama üleüldise võttena ja ei maini,et enne ikka vaadake ka, mis koerad teil on.
kassijagaja2

PostitusPostitas käbi » Teisipäev Veebr 17, 2009 12:35

ma nüüd täpsustuseks küsin, et kas te käisite kutsikakoolis, sealt hakkab asi lahku minema. on sotsiaalkuulekus ja KK, lisaks veel PJ, agility, varrukast pole mõtet kuldse puhul rääkida.kuldsega soovitaks mina sotsiaalkuulekust ja seal saab ka kaugele areneda. Enamus treenereid sätib sind KK-sse, et see on nats ikka teine asi.
Sakslaste koolitajate kaitseks ma ütleks seda, et nendega ei saagi muudmoodi kui peab vahest jõudu kasutama.Aga teema algatuse juurde tagasi tulles, ma ise olen eelnevalt käinud sellises ranges trennis ja nüüd pisikesega tekkiski häda, et see on õige selles mõttes, et igaüks valigu oma.Aga sellest üldjuhul saab ju siis alles aru kui sul on kogemust.Seega oleks teretulnud, et inimesed kogemusi vahetaks.Anu Oksa juures olid meil kunagi kõige lahedamad trennid, et asi oli fun ja samas ikka ka õppisime.
käbi

Mine Lemmikloomad

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist