Koerte kool

Koerad, kassid, närilised ja muud lemmikud

Re: koerte kool

PostitusPostitas kassijagaja2 » Teisipäev Veebr 17, 2009 16:02

Ei, ma ei käinud kutsikakoolis, ma käisin tavalises kuulekuses koeraga, lõpus oli kuulekusvõistlus ka soovijaile.

Ja sakslaste koolitajate kohta pole ma ka midagi öelnud, sest kui inimene koolitab tervet rühma kuulekuses ja tal on seal igast tõust koeri, aga tal endal on sakslased, siis mõtlev inimene peab endale aru andma, et ta ei saa kogu rühma kohelda samamoodi nagu oma koeri. Siin pole kaitsta kahjuks midagi.

Aga OK, laske edasi :)
kassijagaja2

PostitusPostitas käbi » Teisipäev Veebr 17, 2009 16:18

mis mõttes tavaline kuulekus?
käbi

PostitusPostitas kassijagaja2 » Teisipäev Veebr 17, 2009 21:01

Koolituse nimi, millel meie koer osales, oli kuulekuskoolitus -- just täpselt selles mõttes.

Aga jagage nüüd oma asju edasi, astun arutelust välja, pole mingit nägelemisisu vms. Nägemist :)
kassijagaja2

PostitusPostitas maurus » Kolmapäev Veebr 18, 2009 10:07

Kassijagaja jutt on ju täiesti õige: on olemas kuulekuskoolitus (KK) ja sõnakuulelikkuskoolitus (SK), kaks eri asja, milles siis ka vastavalt kaks eksamit ja antakse ka kaks serti - KK ja SK. Aga sageli näitustel mitteosalevate koerte puhul piirdutakse KK-ga, sest tavaeluks vajalikud käsud-keelud ja elureeglid saab sealt. Soovi korral võib muidugi jätkata SK-ga ja kui tahtmist ja põllujäljega jne. Edu koeraomanikele. Maurus, suursnautser Trishi perenaine
maurus

PostitusPostitas Külaline » Kolmapäev Veebr 18, 2009 11:09

maurus Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Maurus,
> suursnautser Trishi perenaine

Oh. Sul, maurus, vapustav koer - kui mu lapsehoidjad ahastusega minu hoidmisest keeldusid, tuli emal pähe suursnautser mulle lapsehoidjaks panna. Väga õnnestunud otsus :D Parimat ja hoolsamat hoidjat pole mul kunagi olnud, leebus ise, aga täiesti äraostmatu, pealegi ei jäädud sammugi minust maha, igasugu pahandustest tiriti mind, sõna otseses mõttes, kleidisabapidi välja :D

Minu silmarõõmuks võiksid oma iludusest pildi ka siia panna
Külaline

PostitusPostitas käbi » Kolmapäev Veebr 18, 2009 12:25

KK on ikka ju tunduvalt tugevam kui SK. Ma ei taha midagi halba öelda kassijagaja suhtes, et lihtsalt ma tahtsin küsida, et mis koolituse läbisite. KK-1 puhul enne aastat ei olegi võimalik eksamit teha.
käbi

PostitusPostitas padakonn » Kolmapäev Veebr 18, 2009 18:38

KK ja SK on üsna samad, ainult KK-s on paugukatse ja kindel skeem, SK-s pauku pole ja koerajuhile öeldakse, millal kuhu ja mis kiirusega keerata. SK on rahvusvaheline, KK Eesti oma toodang ning pigem hüppelaud IPOga tegelejatele.
KK ja SK eksamitel ja võistlustel saavad osaleda alates 10-kuused koerad

[url=http://web.zone.ee/ekl-kkk/KKeeskirjad2008.pdf]KK eeskiri[/url]
[url=http://web.zone.ee/ekl-kkk/sonakuulelikkus1.htm]SK eeskiri[/url]
padakonn

PostitusPostitas käbi » Kolmapäev Veebr 18, 2009 18:49

KK 1 ei ole mingit paugukatset.SK on ikka rohkem kodu koertele ja rahulikum koolitus.
käbi

PostitusPostitas padakonn » Kolmapäev Veebr 18, 2009 20:26

Paugukatse on KK2-s, KK1 on pigem sihuke algajamate värk :P Palun defineerida mõiste kodukoer, et ei tekiks vaidlusi valel alusel. Mismõttes on KK-d harrastav (ei hakka siin eraldama 1,2 ja 3) koer rohkem võistluskoer kui SK-d harrastav koer? Kui vaadata võistlustasemel, siis KK on pigem kodukootud variant, kuna välismaal pole võimalik sel konkreetsel alal võistelda, võrreldes SK-ga. Või kuna SLK-d teevad enamuses KK-d (neile peaaegu kohustuslik, kuna kõrgemad astmed sisaldavad paugukontrolli ja pauguarad koerad vist aretusse ei pääse), siis SK on sihuke mökude mängumaa, kuna SLK-d seal ei osale? KK 1-3, eriti 3, on orienteeritud teenistuskoertele, kes tahavad edasi IPOs võistelda. Kas nt labrador (või mõni muu mitteteenistustõugu koer) on vähem võistluskoer ja rohkem kodukoer, kuna tema koerajuht ei vali KK-d ja ei taha teha IPOt, mis käib ka labra olemuse vastu, vaid valib SK ja käib erivõitja klassis välismaa võistluskoertega rinda pistmas? Kui SLK ja dobermann ning rotikas teeksid SK-d (ja need tõud ka võistlevad SK-s), siis kas tegu on ikkagi mömmidest kodukoertega, kuna õiged koerad võistlevad ainult Eestis KK-s? Palun valgustust.
Kui lugeda neid eeskirju, siis KKs saab lihtsalt tulemuse, samas kui SK-s on võimalik saada rahvusvaheliseks sõnakuulelikkuse tšempioniks. Eks iga koerajuht vali ala vastavalt oma eesmärkidele, kui on teenistuskoer ja plaanis edasi IPOga tegeleda, siis KK, kui "muidukoer", siis kas KK või SK või kui plaanid natuke suuremad, siis SK. Kui koer kardab pauku, siis SK (muideks, paljudel teenistuskoertel mõjuv põhjus SK-d teha :P). Tavalisele kodukoerale sobivad nii KK kui SK mõlemad, vahe ainult selles, et KK-s tambid oma skeemi, mis koerale lõpuks pähe kulub, SK-s ütleb keegi teine koerajuhile kaua ja kui kiiresti ta mis suunas minema peab.
padakonn

PostitusPostitas käbi » Kolmapäev Veebr 18, 2009 21:26

SK Eestis töökatsena kirja ei lähe.
käbi

Mine Lemmikloomad

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline